Jump to content
php.lv forumi

Atgriezt pilnu HTMLu vai tikai nepieciešamos parametrus...


ohmygod

Recommended Posts

Ir neliela doma par nelielu projektiņu. Tagad lūk sēžu un domāju kā labāk un kas ko kamdēļ dara...

 

Ideja ir ielādēt HTMLu un tad ar AJAX visu laiku pēc lietotāja darbībām atgriezt no php instrukcijas ko un kā tur mainīt, ko kā attēlot.

Varētu vienkārši atgriezt json mainīgos ar instrukcijām, parametriem, bet eksistē arī tāds variants kā atgriezt pilnu, noformētu HTMLu konkrētajā divā.

Piemēram draugos tā dzīvnieku spēle atgriež pilnu HTMLu, bet pašos iedīgļos bija tikai variabļi ar valuēm.

Tad kas piespieda mainīt šo sistēmu?

Ar ko labāks ir pilns HTMLs? Ja teiksim ir tikai nedaudz jāpamaina klases dažiem diviem, bilžu sources, linki e.t.c. ?

ar json trafiks un attiecīgi arī servera noslodze būtu daudz mazāka, bet gan jau tam ir kādi trūkumi. Kādi?

 

Vai varbūt tomēr izmantot json, kas man liekas loģiskāks un arī vienkāršāks izpildē manam projektam.

Link to comment
Share on other sites

Kā daru es.

ielādēju HTML templatus javascriptā:

function JStemplate(template){
 switch(template){
		 case 'self':
			 return '<div class="self"></div>';
		 break;
 }
}

=tas ir viens templates 'self'. Šie templati automātiski lādējās no tamplate mapes (ar php palīdzību) kur stāv šobrīd viens self.html (ar saturu '<div class="self"></div>')

 

nākošais solis pēc ajax pieprasījuma atgriežu instrukcijas,

if(isset($_GET['j'])){
 $resultJson = array(
	 'template'=>'self'
	 , 'context'=>array(
		 'self' => $itemDescription //instrukcijas = klasē self ielikt mainīgo itemDescription
	 )
	 , 'head' => $menu->last_title() // dinamiski mainu document.head
 );
}

kad atnāk atbilde uz ajaxu, tad tur man stāv funkcija

onNewContent: function®{
		document.title = r.head;
		template.setTemplate(r.template);
		template.el.autoRender(r.context);
	}

par autoRender, tiek izmantota http://beebole.com/pure/ template JS klase

 

Man sanāk, ka JS vispār nevajag līst lai uzrakstīt jaunu templatu vai padod jaunas instrukcijas ar template manipulāciju.

Ja es saņemšos un uzrakstīšu pure iekš php, tad to varēs izmantot arī kā PHP šāblonizatoru. Un man sanāks kopīgie šabloni iekš PHP un JS (ajax)

Edited by nemec
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...