Jump to content
php.lv forumi

Poll


Tanders

Recommended Posts

Es esmu pabeidzis savu pollu, bet gribu uztaisiit taa lai vareetu ierobezhot balsoshanas skaitu no viena IP, taa lai vareetu balsot vienreiz dienaa, gadaa, vai tikai vienu reizi. Nonaaco pie secinaajuma, ka vajag saliidzinaat doto laiku ar to laiku kad iepostots un paarbaudiit vai tas ir vecaaks par 24 stundaam, tad ljaut postot velreiz,citaadi nee. PHP.net atradu dazhas lietas re links date_modify. Bet man neiiet taa funkcija. Ir varbuut kaads cits veids kaa saliidzinaat?

Link to comment
Share on other sites

labāk izdomā kā uzglabāt tos datus!

1. var glabāt katra lietotāja kookijos balsojuma datumu, bet to var apiet izdzēšot kookiju

2. sql datubāzē glabā sarakstu ar ip un laiku kad balsots.

 

un tad kad nobalsots ieliec attiecīgi datubāzē vai kookijā time() + 3600 - pašreizējais laiks + 3600 sekundes - 1 stunda, tad kad apmeklētājs nāk vēlreiz salīdzini balsojuma laiku ar pašreizējo...

Link to comment
Share on other sites

time() + 3600 - pašreizējais laiks + 3600 sekundes - 1 stunda

Što? Rezultāts ir 3600 sekundes.

 

Izdari to, pieglabājot IP kaut kur uz servera (sql vai failā), ja gribi, tad arī timestampu pieglabā un pēc tam pārbaudi, vai attiecīgās IP timestamps nav lielāks par tagdējais laiks mīnus, piemēram, viens gads. Ja ir - neļauj balsot.

Bet zinot, ka tomēr ir daži provaideri, kas liek vairākiem klientiem vienu IP un ka ir dinamiskās IP adreses, kas mainās, kad vien lietotājs iegrib, šis nav neko efektīvs veids.

Link to comment
Share on other sites

IMPHO vienigais daudzmaz droshais veids ir Ljaut balsot tikai registretiem lietotaajiem....

+ atljaut to dariit tikai tad ja shamais portalaa Online pavadijis kaadu noteiktu laiku (ljaus izvairiities no daudziem viltus profiliem)

 

Salidzinaasana peec IP nava efektiva, jo

1. ir ljoti daudz kompji ar vienadu IP , faktiski 99% firmu ...

2. Eksiste dinamiskaas IP

3. Ir arii xitri panjemieni kaa tavu IP noteiceeju piemaaniit..., piedevaam katru reizi uzdodot citu IP....

Par Kukijiem arii skaidrs tos var nodzeest ;)

 

P.S. stipri teoretiski var registreet peec Kompja/tiklakartes MacAdreses ...

Link to comment
Share on other sites

Ja cilvēks (piemēram es :) sagribēs, tad izveidos mazu kodiņu, kas ģenerē votus caur proksi, un tā vel sliktakaja gadijuma no dosos tavu lapeli :)

 

 

tādā gadījuma, pilnīgai laimei vari pielikt captcha :D :D

Edited by 4e4en
Link to comment
Share on other sites

Lol.. Kautvai katra vote būš tikai uz kūkijiem, tev neapniks dzēst visu laiku kūkijus āra un balsot?

Un kautvai tu, 4e4en, vienreiz paņemsi viņu caur to proxi "priekšā"... Kas tad tur ir?

Tiešām tai vote skriptam ir tāda nozīme, ka katra balss izšķir visu? Man tas liekas stulbi, likt kautkādam vote skriptam liktu captchu vai vēl sazin ko tur vēl.

Ja tavai lapai ir reģistrēšanās sistēma, tad vnk uzliec, lai var balsot tikai ielogojies jūzeris un viss :)

Ja arī kāds būs tāds lunis, kas taisīs vairākus kontus, uzskati, ka vnk attiecīgā balsošanas atbilde ir vispopulārākā :)

Link to comment
Share on other sites

taisi reģistrētus userus un tikai reģistrētiem balsošana vai balsošana ar sms, vai balsošana nospiežot uz linka emailā.

vai

atļauj lai balsot kā grib, un nemocies ar kaut kādu aizsardzību pret atkārtotiem balsojumiem (cookie, lai parādītu ka esi nobalsojis un viss)

Link to comment
Share on other sites

Lol.. Kautvai katra vote būš tikai uz kūkijiem, tev neapniks dzēst visu laiku kūkijus āra un balsot?

 

Tici man, to visu var izdarīt arī automātiski :).

 

Bet par pārējo gan piekrītu hackermanam. Ja jau tiešām TIK ļoti svarīgi ir neļaut nobalsot divreiz, tad jātaisa ar reģistrāciju, prasot vārdu, uzvārdu un personas kodu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...