Jump to content
php.lv forumi

Maacos xajax


udens

Recommended Posts

  • Replies 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tehnoloģiski ajax lietot jau varēja kādus gadus 5, ja pat ne vairāk. Taču tikai pirms kādiem gadiem 2-3 visi pēkšņi sāka to lietot.

Manuprāt AJAX tehnoloģija patreiz ir savas popularitāte kalngalā (jau labu laiku). Tāpēc nākotnē tā (popularitāte) tikai samazināsies.

Link to comment
Share on other sites

Es gan te atkal nepeikritisu bubu.

1) AJAXiskas metodes (ja varam ticet wikipedijai) ir apmeram 10 gadus vecas

2) AJAXu saka lietot visi nevis "nez kapec" bet gan tapec ka gudri onkas izdomaja tadu lietu ka webiskaas programmas kas tiek nevis instaletas datora bet atrodas kaut kur tiiklaa.

3) Webiskaas programmas un servisi tikai veel taa isti attiistaas. Taa ka AJAX noriets veel iiilgi nav gaidaams.

Link to comment
Share on other sites

Par to 2) punktu - uz to jau nezcik ilgi webiskas aplikācijas ir tiekušās un tieksies vēl. Taču es nekad nepiekritīšu apgalvojumam, ka webs aizstās desktopu. Vismaz vēl mūsu mūža garumā tā noteikti nenotiks ;) Un kur nu vēl personīgi man kā programmētājam.

Jā, attīstās webiskas programmas un mainās. Tāpēc arī ļoti ticami, ka ajax mainīsies un galu galā sanāks kautkas savādāks (tīrāks RPC?) no tā kā ir patreiz. Es te drīzāk piekristu, ka flašs vai kautkas uz to pusi līdzīgs (java?) ienāks webā vairāk nekā patreiz. Bet nu tur man grūti spriest. Es ar web-developēšanu profesionāli nestrādāju.

Link to comment
Share on other sites

nu nekas neaizstās!

man pirms gadiem 10 stāstīja, ka pavisam drīz drīz būs mazi datoriņi, kuri konektēs serveriem lielajiem un glabās uz tiem datus utt (terminal service). tagad skatos - 10 gadi pagājuši un nekas nav mainījies. itkā jau palēnam glabājam visus meilus gmailā, grāmatzīmes kkur citur, bildes inboxā un flickerā, bet tomēr lielumlielākā daļa datu tusnējas datoros, jo kā ne kā arī pieaug disku ietilpība, izgudro jaunas datu tehnoloģijas, utt.

par to ajaxu webā.. piekrītu bubu - populārs jau ir nemērā. bāž visur kur vajag un kur nevajag. šī topika autors tam bija spilgts piemērs galīgi kreisai uztverei ajax. nu nav normāli sākt mācīties ajaxu ar paraugu, kā ajaxistiski noboldēt tekstu. un nebūt ajax nebūs visās vietās, jo vienkārši - kāpēc tas vajadzīgs? vēl pavisam nesen visi daudzmaz ar datoriem saistītie cilvēki paranoiski slēdza nost javascriptu un uzskatīja to par savu ļaunāko murgu - vīrusi, spywares, p0rnopopupi un cita draza tak lien datorā! bet es piemēram vairs nevaru iedomāties dzīvi bez javascripta. daudz nelietoju, bet lietoju tur kur tas krietni uzlabo lietotājsaskarni, funkcionalitāti un jūzabilitāti.

tāpat ir ar ajax. jālieto tikai vietās, kur tas tiešām palīdz nevis - oo reckur var (!!!) ielikt ajaxu, tātad ieliksim. da visur var, a jēga?

Link to comment
Share on other sites

kas?! boldējot tekstu ir bezjēdzīgi izmantot ajaxu! var mēģināt kalkulatoru uztaisīt vai vēl sazin ko tur piemēram čatu (datu submitošana un attēlošana). tas ir aptuveni tas pats, kas izmantot php, lai ar echo izvadītu statisku tekstu.

Link to comment
Share on other sites

tas nav hello world. tas ir hello hell. reāli. tjipa uztaisīt hello world uz php ierakstot un izvadot visu caur DB kā arī turētos tas viss uz oop patternu principiem. vo tas ir tas hello worlds ko autors izdarīja ar ajaxu :)

 

use right tool for the right job

Link to comment
Share on other sites

es satraucos par jauno programmētāju paaudzi, kura izskatās tāda nevisai gudra. + mācīties sāk galīgi no citas puses. vajag tak būt kaut nelielai saprašanai par php, html, css, javascriptu. un tikai tad kad šīs zināšanas ir pietiekamā līmenī mācīties ajax. starpcitu dīvaini, bet fakts - Anglijā ļoti daudzi studenti mācoties software engineering, pirmo reizi programmē tieši augstskolā.

Link to comment
Share on other sites

Anglijā ļoti daudzi studenti mācoties software engineering, pirmo reizi programmē tieši augstskolā.

Latvijā tā arī bieži ir. Lai gan vairāk uz vidusskolas pusi velk. Tikai tur gan ar programmēšanu kā ir tā ir..

Link to comment
Share on other sites

Sanak tads ka fleims bet tomer.

Reali vienigais kas aizkavee desktopa izsusanu ir tas ka interneta atrums nepalielinas tomer tik strauji un interneta pieejamiba nav tik plasa. Bet iedomajieties kas notiks kad bezvadu interneta parklajums bus tads pats kaa mobila tikla parklajums un tas noteikti kadu dienu taa buus.

Starpcitu PDC(Programas dzives cikls) ir tikai aptuveni 5% programmesana. parejo aiznjem projektesana, testesana utt.

Edited by localhero
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...