Jump to content
php.lv forumi

Lapu stūri, div elementiem


AndzX8-842

Recommended Posts

padding un margin var arī norādīt tikai ar vienu ciparu, ja ir vairāk tad attiecīgi visi iet pa pulkstenim sākot no augšas.

un padding: 0px; uz body strādā priekš Operas, jo tas brīnums cik man zināms nepiešķir marginus html un body elementiem, respektīvi - tie visu laiku būs pa visu ekrānu.

 

body, html {
 margin: 0px;
 padding: 0px;
 }

Link to comment
Share on other sites

ja runa ir par margin, tad vēlvar pieminēt, ka norādot vienu parametru, margins tiek pieshkjirts visaam malaam, ja divu, tad pirmais tiek norādīts uz augshu un apakshu, bet otrs uz saanu malaaam. ja četrus, tad katrs tiek norādīts katria malai saakot no augsheejaas malas pulkstenja raadiitaaja virzienaa.

veel ir iespeejams parametrs auto, kas nocentree objektu horizontaali pa vidu, bet tas tikai straadaa pie xhtml transitional doctaipiem.

noraadot veertiibu 0, meervieniiba nav jaalie, jo 0 ir nulle, gan noraadot punktsu, gan pikseljus, gan procentus.

Link to comment
Share on other sites

par to auto runājot.

augstumā cik esmu eksperimentējis un lasījis netā nevar nocentrēt ar auto.. bet pa horizontāli to var izdarīt.

<div style="height:100px;width:500px;">
<div style="height:50px;width:100px;margin: 0 auto 0 auto;">
	iecentrēts horizontāli
</div>
</div>

 

vertikālai centrēšanai ar CSS var izmantot metodi ar negatīviem marginiem (ir arī citas metodes, bet tās man nepatika) un absolūto pozicionēšanu:

 

<body>
 <div style="width:100px;height:100px;position:absolute; top:50%; left: 50%; margin: -50px 0 0 -50px;">
	  esmu vidū
 </div>
</body>

 

ideja elementāra - iecentrējam 50% no augšas un kreisās puses, bet kā zinam tad centrēšana notiek pēc augšējā kreisā punkta līdz ar ko, mums vajag bloku pabīdīt pa kreisi un uz augšu par pusi no bloka platuma un augstuma :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...