Jump to content
php.lv forumi

Zinu ka ne šeit, bet varbūt tomēr...


Recommended Posts

Karo4 ir probleema:

 

p4 kaste

2x 160GB ide hdd

SIL680-RAID kontrolieris

HW izveidojam RAID1

 

Liekam jebkuru linux distributiivu - un instalaacijas laikaa konfigureejot hdd - redzu 2vus diskus nevis 1nu...

 

Izskataas ka linux driveris raid1 neredz, bet redz vienkārši pie kontroliera pieslēgtos hdd.

 

Ko darīt ???

Link to comment
Share on other sites

Jakonfigurē raid adapteris (parasti vai nu lādējoties BIOSam ir kāds hotkeys vai arī līdzi būtu jānāk bootable CD vai FDD ar raida adaptera setupu), kurā tad jāizveido attiecīgā konfigurācija (jo caur adapteri jau var pieslēgt arī tāpatvien nemirorētā veidā).

 

Ja nekas cits nesanāk vienmēr paliek softwariskā raida iespēja..

Link to comment
Share on other sites

Smiekliigaakais ka es to esmu izdariijis un kontrolieris saka ka pat masiivs ir uzbuuveets. Taakaa tas it tikai linuxis.

 

Kaadas veel idejas?

 

Testeeju distributiivus : Fedora, Slackware, FreeBSD, Trustix

 

Visi raada vienu un to pashu bildi. Bljin - taavien liekas ka buus jaapievieno cits driveris kernelii...

Link to comment
Share on other sites

Idejiski jau OSam nevajadzētu redzēt ka aiz hw kontroliera ir divi diski (vismaz tik cik es esmu saskaaries ar ibm u320, sc2xxx, i2o un dazhiem citiem) bet gan ka tikai viena volume un ar kernelja draiveri buutu jaakjeepaajas ja konkreetu adapteri nesupporteetu vispaar.

 

p.s. ko par to saka windozes installs? :)

Link to comment
Share on other sites

arii kaut kad atpakal cakareejos ar sitaadu probleemu tikai uz SATA, beigaas uzliku softwarisko RAID un viss aizgaaja.

laikam jau ka tiem linuxiem veel tur kat kas nav iisti kaartiibaa, jo itkaa pat tiek piedaavaats installacijas laikaa veidot RAID, bet nekaa.

tacu vabuut vienkaarsi ka man rokas skiibas attieciibaa uz RAID.

ps. visu dariiju uz slackware 10.1

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz pabrowsejot tīklu izskatās ka SIL680 nav īsti atbalsta nevienā no linux distributīviem (varētu gan paprovēt Redhat AS 4 (Nahantu) vai SuSEs AS tur ir supports arī diezgan eksotiskām devicēm) un diski accesojami tikai tieši.

 

Ja gribi paeksperimentēties vari pamēģināt palasīt http://kerneltrap.org/node/5707 http://zeniv.linux.org.uk/~alan/IDE/

Link to comment
Share on other sites

tieši to gribējo tagad psotēt, jo par 24$ tu nekad nenopirksi HW-raid...

Windows drīzāk izmanto tās kartes vendora draiverus, kas ir parastais SW-raid.

 

Un linuxam jēgas nav kodēt kaut kādu kernela moduli(draiveri), kurš it kā izskatītos pēc HW-raida, kas patiesībā ir SW-raid :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...