Jump to content
php.lv forumi

Fonti uz servera!


ouzo

Recommended Posts

Vai ir iespeejams uz servera ielaadeet ttf failu un peec tam to izmantot formateejot tekstu savaa lapa! Ar kaadas funkcijas paliidziibu to var izdariit? Un kaa ir jaabuut nokonfigureetam serverim? Jo pagaidaam lai kaut ko rakstiitu lapa var tikai ar standatra fontiem, kuri ir katraa kompii, bet es gribu ar savu fontu! Es zinu, ka to var, bet nezinu kaa! Protams viss vienkaarshaakais variants, jau buutu izveidot bildi ar textu, bet man liekas, ka ar kautkaadu funkciju jau buus vieglaak un atraak, ja teksts ir jalabo!

Link to comment
Share on other sites

Tu domā klienta galā izmantot to savu fontu? Man liekas nav vērts, tas netiek normāli atbalstīts (vienīgi iekš IE laikam tikai).

19129[/snapback]

jap, tieši tā es domāju! nu ja nav vērts, tad 'būs jaiztiek vien ar arial un tiem paareejiem braaljiem!

Link to comment
Share on other sites

browseriem ir pilniigi vienalga ko tu tur noraadi pa fontiem ja lietotaajam taadu fontu nav tad nems defaultos kaadi ir uzlikti browserim un tos nu cilveeki var likt peec sirds patikas un katra izvirtiibas liimenja

fontus var noteikt tikai genereetaam bildeem vai arii pdf doumentiem, bet viss tas ta kaa neaatiecas uz teksta paraadisanu ieks html

Link to comment
Share on other sites

To var darīt ģenerējot bildes. Ja tas tevi apmierina, tad skaties http://lv.php.net/imagettftext virzienā.

19131[/snapback]

 

Nu ja shitaadaa veidaa taisaas drukaat riktiigos romaanus, tad tas vienkaarshi brutaali killees nabaga serveri. Creatojam pie katras lapas ielaades imaagi 800x2000 pix un tik apdrukaajam :D Ja katru burtu atseviskji generees kaa bildi, tad veel pie visa HTML izmeers buus nemerennijs ar visiem img tagiem pie katra burta. Var jau, protams, katram stilam sagjenereet uzreiz gatavu alfabeetu ar trasparentajiem gifiem.

Ja tas ir prieksh kaut kaadiem virsrakstiem, butoniem, kuri dinamiski tiek genereeeti, tad veel ok.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag arī pārspīlēt. Pieļauju domu, ka lapas dizainā ir paredzēts kāds specifisks fonts virsrakstiem un tad nu nav nekādu problēmu uzģenerēt bildi pie pirmā pieprasījuma un saglabāt to kaut kur uz servera, bet katrā nākamajā reizē jau ģenerēt nevis bildi, bet izmantot jau uzģenerēto. Ir pietiekami daudz projektu, kas šādu shēmu veiksmīgi izmanto.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag arī pārspīlēt. Pieļauju domu, ka lapas dizainā ir paredzēts kāds specifisks fonts virsrakstiem un tad nu nav nekādu problēmu uzģenerēt bildi pie pirmā pieprasījuma un saglabāt to kaut kur uz servera, bet katrā nākamajā reizē jau ģenerēt nevis bildi, bet izmantot jau uzģenerēto. Ir pietiekami daudz projektu, kas šādu shēmu veiksmīgi izmanto.

19137[/snapback]

 

Bet es tachu jau teicu, ka "Ja tas ir prieksh kaut kaadiem virsrakstiem, butoniem, kuri dinamiski tiek genereeeti, tad veel ok."

Visdriizaakais, protams, ka tas paredzeets nelieliem tekstinjiem.

Pirms tam es vienkaarshi nedaudz uzrakstiiju, ko nevajadzeetu shaadaa veidaa dariit.

 

protams, tur bija klaat nedaudz ironijas... ;P

Edited by des
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...