Jump to content
php.lv forumi

Jautajums (matemātisks)


Robis

Recommended Posts

Sveiki!

Man jautājums ir nedaudz matemātisks, bet attiecas uz php!

 

Tātad, uzdevums šāds:

 

Ir array[] , kuras elementi 0, 1, 2, 3 utt. satur katrs kaut kādu stringa garumu (strlen). Ir arī mainīgais $str_length , kas satur kopējo stringa garumu, it kā visi array elementi saplusoti kopā! Vidējo viena stringa garumu dabūnam $strlength/(array[] elementu skaits).

Man nepieciešams, lai atkarība no tā, cik mainās katrs array elementa length no vidējā lenght, vajag piešķirt viņam nepieciešamo daļu no kopēji atvēlētās, kopā 80 daļas, bet ne $str_length - garumi var būt dažādi, līdz ar to arī kopējais!

 

Vai sapratāt ideju?

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt šādi (ja domā lineāru mērogošanu):

  $garumi = array(5,8,10,20);
  $str_length = array_sum($garumi);
  $sum = 0;
  $vieniiba = 80/$str_length;
  for ($i=count($garumi)-1; $i>0; --$i) {
    $tmp = floor($vieniiba*$garumi[$i]);
    echo 'Garumam nr.'.$i.', kuras garums ir '.$garumi[$i].' pieshkjiram '.$tmp." daljas\n";
    $sum += $tmp;
  }
  echo 'Garumam nr.0, kuras garums ir '.$garumi[0].' pieshkjiram '.(80-$sum)." daljas\n";

Edited by bubu
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt šādi (ja domā lineāru mērogošanu):

  $garumi = array(5,8,10,20);
  $str_length = array_sum($garumi);
  $sum = 0;
  $vieniiba = 80/$str_length;
  for ($i=count($garumi)-1; $i>0; --$i) {
    $tmp = floor($vieniiba*$garumi[$i]);
    echo 'Garumam nr.'.$i.', kuras garums ir '.$garumi[$i].' pieshkjiram '.$tmp." daljas\n";
    $sum += $tmp;
  }
  echo 'Garumam nr.0, kuras garums ir '.$garumi[0].' pieshkjiram '.(80-$sum)." daljas\n";

14229[/snapback]

 

Sorry, bet galīgi nedarbojas. :(

Link to comment
Share on other sites

Viņam ir array, kurā ir sabāzti veseli skaitļi, ir mainīgais $str_length, kurā glabājas kopējā array elementu summa. Tikai

Man nepieciešams, lai atkarība no tā, cik mainās katrs array elementa length no vidējā lenght, vajag piešķirt viņam nepieciešamo daļu no kopēji atvēlētās, kopā 80 daļas, bet ne $str_length - garumi var būt dažādi, līdz ar to arī kopējais!
gan es neizprotu :blink:
Link to comment
Share on other sites

bubu ideja bija pareiza, tikai cikls nepareizs, vajadzeja:

for ($i=0; $i<count($garumi)-1; $i++) {

$tmp = floor($vieniiba*$garumi[$i]);

echo 'Garumam nr.'.$i.', kuras garums ir '.$garumi[$i].' pieshkjiram '.$tmp." daljas\n";

}

 

Tada bij ideja. Atrisinaju!

Link to comment
Share on other sites

plzzz paliidzat kaads man ar apache + php konfiguraaciju! Vados peec laacz manuaalja bet nekas nesanaak! nja njem http://localhost tad apacis iet bet ja ar IP adresi tad nekaa! Conection timeout! Plzz paliidzat izmisusham cilveekam! tas viss man uz WINDOWS! Un sorry par cita topika piespamoshanu!
Nav tev kautkas ar firewallu, kas nelaiž cauri Apačiku?
Link to comment
Share on other sites

Un sorry par cita topika piespamoshanu!

14282[/snapback]

Var redzēt, cilvēki galvu apspieduši. Ņem posto citā topikā, un vēl atvainojās par to, tā vietā, lai uzsāktu jaunu topiku!

 

A moš tev ir iekšējā IP adrese, un nemaz nevar no ārpuses tikt klāt?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...