Jump to content
php.lv forumi

Izstrādes/produkcijas vides noteikšana


briedis

Recommended Posts

Varbūt kaut ko ne līdz galam sapratu, bet kāpēc nevar izveidot divus settings un settings-local?

settings ir uzstādījumi un tad ar settings-local tiek pārrakstīta vajadzīga informācija priekš lokālas mašīnas. settings-local ir ārpus versiju kontroles un uz produkcijas vides tas vispār var nebūt. Savukārt uz dev mašīnas man tur sabāzti papildus parametri - sql logošana, pieprasījumi utt - visāda izstrādei vajadzīga informācija.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Braucam auzās. Kaut kādu local un production failu veidošana un uzturēšana jau pēc būtības ir pretrunā ar topika sākotnējo vēlmi - AUTOMĀTISKU vides noteikšanu.

 

Iespēja vidi noteikt automātiski dod iespēju izvairīties no muhļīšanās ar kaut kādiem failiem, "ka-tik-nejauši-nepārrakstu" konfigiem, utt. Man, piemēram, konfigā ir gan izstrādes, gan produkcijas DB konekcijas dati. Attiecīgi ar autodetektēšanu tiek veikts atbilstošs pieslēgums.

 

Vairs nekādu traipu! <c> Balinātaja reklāma

 

Ja vajag izsaukt arī no CLI, tad varbūt var lietot šādu triku?

$o = array();
$r = false;
exec('ifconfig', $o, $r);

$ad = implode('', $o);
if ( strstr($ad, '<insert your production server\'s IP here>') )
{
   	echo 'PRO';
}
else
{
   	echo 'DEV';
}

Link to comment
Share on other sites

Kādu papildus konektu? Kas, kad, kam?

 

Ja serveris atrodas uz Linukša un katru nedēļu nemaina platformu, tad problēma atkrīt pati no sevis - uz Win kastes exec('ifconfig') "outputs" noteikti nesaturēs produkcijas servera IP adresi. :D

Otrkārt - parasts lietotājs nevar izpildīt elementāras komandas? Kamoooon, nigga...

Link to comment
Share on other sites

Labi, pārpratu par to autodetektēšanu - sapratu, ka tiek veikti divi mēģinājumi pieslēgties pie DB.

Bet tāpat, katram pieprasījumam izsaukt ifconfig nav nekāds prāta darbs.

Un es neteicu, ka parasts useris NEVAR izsaukt ifconfig, es saku, ka PARASTI tas ir ārpus PATH, attiecīgi, jālieto pilnais ceļš.

Link to comment
Share on other sites

Tas atkal ierobežo uz to, ka ir kaut kas jābuildo.

 

integrēts process, kurā, piemēram, nolinto visu ko vien var, izlaiž visus unit testus, minificē visus statiskos resursus, uzstāda produkcijas vides mainīgos, un ja ir vajadzīgs, tad ar var automātiski uzstādīt produkcijā

 

un cik tur ir palaist, piemēram, Ant build'u?

Link to comment
Share on other sites

Iespēja vidi noteikt automātiski dod iespēju izvairīties no muhļīšanās ar kaut kādiem failiem, "ka-tik-nejauši-nepārrakstu" konfigiem, utt.

settings-local stāv iekš .gitignore, tātad to pārrakstīt nav iespējams.

 

Pie tam glabāt kaut kur citur iestatījumus, kuri attiecas tikai uz konkrētu mašīnu, man neliekas pareizi.

Edited by nemec
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...