Jump to content
php.lv forumi

Dzīve uz Linux


KarlisBa

Recommended Posts

Sveiki!

Es pārsvarā dzīvojos uz Windows OS vides un ar Linux man saskarties sanāk tik cik caur komandrindu vai kādreiz netīši gadīties Ubuntu vidē kaut ko programmēt, bet ne ilglaicīgi. Tomēr es kaut kā jūtu, ka man Windows sāk ar vien vairāk un vairāk piebesīties, tāpēc apsveru iespēju pāriet pilnībā uz Linux Ubuntu vidi. Tāpēc arī rakstu šo topiku, jo vēlētos uzzināt to cilvēku viedokli, kuri ikdienā strādā Ubuntu vidē, programmē tajā, un kāda vispār ir "dzīve" zem Linux platformas arī no parasta lietotāja viedokļa, jo pilnībā pārejot uz to arī visa "iedzīvi" turp tiek pārlikta - mūzika, video, dokumenti, ect.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja ar vidi saprot desktopu un tā aplikācijas,tad nemaz nav tādas "Ubuntu" vides,jo uz jebkura linukša,kas velk X-Window var uzmest to logu menedžeri,kas pašam vairāk tīk,vai instalēt vairākus,un pārslēgt no Gnomes uz jebkuru citu pēc vēlēšanās.Ubunts viekārši ir defaultā ar visu ko piebāzts,un tādēļ varētu likties normālākais,kaut gan ir labas alternatīvas,kā piemēram Mint. Par progām-vislielākais piedāvājums būs Gnomes un KDE4 logiem,bet uzinstalējot vajadzīgos libus,var laist jebkurai domātās.Ja par kodēšanu,tad KDE4 manā skatījumā ieliek ar pieejamās integrētās IDE's Kdevelop iespējām.Ubuntam gan defaultā nebūs :)

Edited by 404
Link to comment
Share on other sites

Ak jel.

Kāds sakars programām ar to vau tu izmant KDE vai Gnome ?

Lai palaistu KDeveloper tev nevajag darbināt KDE !

 

Besides: gan Zend Studio, gan Aptana Studio, gan Komodo Edit, gan Netbeans ir pieejami uz visām OS.

 

Un kas ir ar šito epidēmiju ar dažādām Ubuntu modifikācijām ?!

Gribi ātru OS - iemācies uzinstalēt normālu distributīvu.

Link to comment
Share on other sites

Es nekur neminēju,ka Kdevelop prasa instalēt visu desktopu.Man piemēram viņš iet uz Xfce4 bez nekādām problēmām,bet nedomāju ka topika autors ļoti ilgojas pēc 1300 libu instalēšanas,lai varētu palaist jebko uz jebkā.Runa gāja par vienu vidi,un katrs pats izvēlās sev tuvāko pēc tā,ko viņa var piedāvāt,un nav obligāti jāpārgrūž os ar ko lieku.Kura labāka-tas tāpat ir mūžīgais Flame War.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...