Jump to content
php.lv forumi

KarlisBa

Reģistrētie lietotāji
 • Content Count

  420
 • Joined

 • Last visited

About KarlisBa

 • Rank
  Daudzsološais profiņš
 1. Pats neesmu bijis viņu bootcampos, bet cik man draugi tur ir gājuši, būtībā visi dabū darbu pēc tam tajā kompānijā. Tiesa, visi tur ir gājuši ar 1-2 gadu universitātes pieredzi, bet viens draugs, kurš pat neko nezināja no programmēšanas - tik cik C++ no universitātes, bet tas neskaitās :) - viņam pēc bootcampa piedāvāja darbu, un nav pat īsti svarīgi cik tu tur daudz vai ko iemācies, galvenais nelaist gurķi, un ja nav grūta galva, tad darbā tiksi. Tiesa, visus, kurus zinu, tie ir tur gājuši uz Java un C++ bootcampiem, bet rezultātā pašā kompānijā programmē arī citās valodās, un tas bootcamps ir tāda kā "intervija".
 2. Vai tad pašā IBIS lapā nav piemēri kādās 4. valodās? Tur vajadzētu būt pietiekami info sākot ar sertifikātiem un beidzot ar koda integrāciju. Šā vai tā, bez kaut kādas papildus funkcionalitātes rakstīšanas, protams, nekas nestrādās, it īpaši, ja tu to gribi integrēt e-komercijā.
 3. jurchiks, kurā daļā Tu saprati, ka lēmums nebija pareizs? Morāle bija tāda, ka neatkarīgi no tehnoloģijas, ja ar to nav bijusi reālas pasaules pieredze, tad to ņemt par pamatu ilgtermiņa projektam ir ne tā labākā doma. Fyi, Python nomaiņa pret PHP kā primārā backend valoda bija labākais tehniskais lēmums šajā kompānijā - ne tikai manis, kā programmētāja viedoklis.
 4. Ja projekts ir laikietilpīgs, tad visnepareizāk būtu ņemt ietvaru/valodu, kurā nav bijusi produkcijas pieredze - t.i, nav taisīta sistēma, kura jau ir produkcijas režīmā. Saku no personīgās pieredzes, strādājot firmā, kura apmēram gadu atpakaļ no PHP, visiem jaunajiem projektiem, pārgāja uz Python, un pirmie kucēni tika slicināti :). Sistēmas jau strādā, bet ja tās būtu aktīvi jāuztur gadiem, tad viņas viss ticamāk tiktu pārrakstītas, jo pieredzi jau nevar iemācīties vai stackoverflow izlasīt.
 5. KarlisBa

  Sākums

  ieleja, dagrevis Tev varētu eseju uzrakstīt. :)
 6. >> pasaki to savai Omei, lai izdara :D Challenge accepted :D
 7. Sveiki, Vai kāds šeit būtu veidojis un būtu tik dāsns, ka padalītos ar Digilink implementāciju maksājumu pieprasījumu un tā atbildes apstrādes kodu? Valoda uz kuru vajag ir Python, bet PHP, protams, der vai pat Java. P.S Pēdējā laikā ir sanācis uz Python rakstīt FirstData, Swedbank un DNB implementācijas, bet, it kā Citadele dokumentācija "ir pēc standarta ok", tomēr salīdzinoši ar Swedbanku un DNB lauž kaulus...
 8. Ja tevi tiešām interesē C/C++, tad pačeko Accenture Latvia bootcampus. Cik atceros, viņi tos kādreiz rīkoja divreiz gadā. Īsumā sakot, viņi piedāvā paši apmācīt pamatus, kas ir vairāk vai mazāk domāts, lai patestētu, kāds tu būtu kā darbinieks. Ja galva ir uz pleciem, tad pat ar minimālām C/C++ zināšanām pēc "apmācībām" darbu iegūsi. Sākumā, tiesa gan, būs zema alga, bet kā jau lielā uzņēmumā tā proporcionāli tavām spējām augs. P.S Par šo uzņēmumu Es diemžēl nerakstu no personīgās pieredzes, bet ir vismaz 3 cilvēki (kursa biedri) pazīstami, kuri tur šādā ceļā ir ieguvuši darbu, un katrs ar dažāda profila programmēšanas zināšanām. Būtībā, ar šādu ideju vari skatīties arī uz citiem milžiem kā Exigen, Tieto, u.c, bet par tiem nemācēšu personīgi teikt.
 9. Šoreiz F3llony ir jāpiekrīt pilnībā, it īpaši par produktivitāti no programmētāja attiecībā pret darba organizēšanu. Location, location, location, ja programmētājam (no pieredzes) ir nemitīgi jābaksta proj. vadītājs / analītiķis, jo uz katra stūra ir loģikas / biznesa nesaderības problēmas, tad es pat jūtu kā man zūd vēlme programmēt, un turpretim no otras puses, ja pat jūt, ka uzdevums ir izplānots (vismaz lielos konceptos) ok, tad ir pat reizis kad gribās vairāk strādāt nekā pat prasa.
 10. Uh, Minhauzen, noliki lietas īstajās vietās, paldies, jau rakstu atlūgumu, rīt iešu uz vietējo Maximu par krāvēju pierakstīties. Ā, un no DF arī jāstājas ārā. Paldies, ka atvēri man acis, jel viedais Minhauzen. P.S Paldies par skaisto salīdzinājumu ar rakstāmmašīnām, bet jautājums paliek atklāts, kurā skolā tu mācījies? P.S.S Es personīgi no rakstāmmašīnām atvadījos pēc "Imperial D" modeļa. Nu galīgi vairs nevarēja, baigi grūti rakstījās, it īpaši, kad es izniekoju laiku Universitātē iesniedzot darbus.
 11. codez versija par mācīšanos - noskatīties 10 video paātrinājumā pēc kārtas un uzskatīt, ka ir apguvis visu kursu. Žēl, ka tik ģeniāls cilvēks nav ticis tālāk par interneta forumu - pasaule daudz zaudē... Intereses pēc, kuru skolu Tu esi beidzis, codez? Tautai jāzin, kura ir tā iestāde, kas radījusi acīm redzamu nepatiku pret skolām - jeb kādā formā.
 12. Ja Tev interesē tikai koledžas diploms, tad ej uz to pašu LU DF, tur ir arī divgadnieku kurss, kurš ir 1:1 ar bakalaura pirmajiem diviem gadiem, moš pat izdomāsi mācīties tālāk. P.S Ja LU DF nav izvēle potenciāli zemo atzīmju dēļ, tad būs nepareizais arods, citādi es neredzu jēgu IT and stuff mācīties citur kā LU.
 13. Mr. Key, kāda mehāniskā klaviatūra tev ir, ka pirksti nogurst? Pats uz sitiena no kolēģa esmu aizņēmiem mehānisko ar MX brown slēdžiem, tā sajūta ir vienkārši pasakaina :) . Sagaidīšu, kad WASD keyboards būs ISO layouta slēdži un iepirkšu sev vienu tādu darbam, tik izvēle ir raiba starp slēdžu tipiem. A pele man der vienkāršā logitech, tā pat ir vairāk vai mazāk tāda kā ekstra.
 14. 101111, kāds būtu 'mazliet kompleksāks kverijs'? Es pats personīgi esmu zināmu laiciņu ar Doctrine2 ņēmies Symfony2 ietvaros un neteiktu, ka Django ORM's baigi atpaliktu, tāpatās uz tā paša Doctrine2 ir nācies rasktīt kompleksus full text kverijus plikā sql un līdz šim ar Django ORM robežas tik vienreiz ir nācies sasniegt, bet tiesa gan MySQL īpatnību dēļ - pārējos 100% uz PostgreSQL nav bijis matus jāplēš. Vispār jau īstenībā nebūtu godīgi salīdzināt Doctrine2 ar Django ORM'u, tie tomēr ir divi dažādi izpildīšanas paterni, tiesa gan paliela apjoma projektos ir vajadzīgs profesionālāks Django pazinējs nekā Doctrine2, lai neiebrauktu performances problēmās. :) Bet vivala Django, pateicoties pašam Python tā ORM's ir ļoti intuitīvs.
 15. Dabūt LU DF bakalauru-maģistru izmaksā neko - ja neesi īpaši, piedodiet, stulbs.
×
×
 • Create New...