Jump to content
php.lv forumi

Mysql


Ugga

Recommended Posts

:unsure: maajaas uzliku apache un php bet kaads var te atpostot pamaaciibu kaa sakonfigureet httpd.conf lai mysql straadaatu??

vienkaarshi uzinstalee MySQL un vinjsh jau tev ir. vari lietot nekaadus php vai apache konfigus neaiztiekot. atvelc phpMyAdmin piemeeram un saac darboties ar datubaazeem.

Link to comment
Share on other sites

MySQL-am ir mysql.ini, bet visumā pietiem aiziet uz %MYSQL folderis%bin un palaist kādu winmysqladmin.exe, kas uzprasīs tev root (galvenā admina) paroli un pec tam sēdēs trejā kā tāds zaļš lukturītis. Ja deg sarkanā gaisma - ir kādas probz, ja dzeltenā - strādā pats winmysqladmins, bet neiet mysql dzinulis.

Pēc tam ņem kādu phpMyAdmin, MySQL Front, MySQL EMS Manager utt., jebšu MySQL administrātoru un varēsi redzēt/veidot datu bāzes, lietotājus un tabulas vizuāli, gandrīz vai kā "Exelī". Hosts ir tas pats labais localhosts, lietotājs - tavs roots, vai arī pamēģini ar parasto guestu.

Ja jūties normāli strādājot bez graph. vides, tad aizraujies dosā uz mysqlbin direktoriju un palaiž

mysql -h localhost -U root -pParole

mysql>connect mysql;

mysql>show tables from mysql;

tālāk rokās manuālis un tā līdz tevi sasteigs

quit.

Link to comment
Share on other sites

;) Nu jaa, bet es lasot citus pollus es redzeeju kaa juus labi izpaliidzat. Dažus progus es nokachaaju bet vai pashus svariigaakos, eertaakos un "krutaakos" mysql visualos editorus vareetu kaads uz lv servera nolikt??

Link to comment
Share on other sites

izmantoshu izdevibu un uzdoshu jautajumu sakara ar MySQL instalaciju un konfiguraciju

 

tatad uz Slackware 9.0 ieinstaleju MySQL 3.23 ( bij uz Slackware diska ) a vinsh ar mani negrib draudzeties :(

ka es shim kaut ko prasu ta: "Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysql/mysql.sock' (111)" <_<

cik saprotu ta tas ir tapec ka MySQL nav palaists bet ka es meginu vinu palaist ar "safe_mysqld start" ta

*.err faila ir shadas rindinas:

"030602 19:58:29 mysqld started

030602 19:58:29 /usr/libexec/mysqld: Can't find file: './mysql/host.frm' (errno: 13) <_< nu ir vinsh tur IR !!

030602 19:58:29 mysqld ended"

MySQL failiem chmod ir 777 un chown ir mysql

:huh: kadas idejas ? es jau visu dienu vazajos pa forumiem un manualiem bet neka noderiga neesu atradis :wacko:

 

BTW zinat kadu forumu latvija par Linux lai nav man te offtopic jamauc ?

/me reboot ceriba ka kaut kas mainisies...

Link to comment
Share on other sites

izmantoshu izdevibu un uzdoshu jautajumu sakara ar MySQL instalaciju un konfiguraciju

 

tatad uz Slackware 9.0 ieinstaleju MySQL 3.23 ( bij uz Slackware diska ) a vinsh ar mani negrib draudzeties :(

ka es shim kaut ko prasu ta: "Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysql/mysql.sock' (111)" <_<

cik saprotu ta tas ir tapec ka MySQL nav palaists bet ka es meginu vinu palaist ar "safe_mysqld start" ta

*.err faila ir shadas rindinas:

"030602 19:58:29 mysqld started

030602 19:58:29 /usr/libexec/mysqld: Can't find file: './mysql/host.frm' (errno: 13) <_< nu ir vinsh tur IR !!

030602 19:58:29 mysqld ended"

MySQL failiem chmod ir 777 un chown ir mysql

:huh: kadas idejas ? es jau visu dienu vazajos pa forumiem un manualiem bet neka noderiga neesu atradis :wacko:

 

BTW zinat kadu forumu latvija par Linux lai nav man te offtopic jamauc ?

/me reboot ceriba ka kaut kas mainisies...

nu es buushu ljoti origjinaals un ieteikshu tev apjautaaties www.linux.lv forumaa ;)

Link to comment
Share on other sites

heh... tur IR forums... nezinaju...

es ka uz turieni aizeju un ieraugu to grafiku un to pollu kas tur jau vairakus gadus stav ta nodomaju ka tur jau vismaz kadus 10 gadus neviens nav bijis un eju prom :lol:

Link to comment
Share on other sites

hosts.frm varētu būt galvenās mysql bāzes sastāvdaļa, tāpēc pie viņas jābūt full accessam pašam mysql dzinuliem un arī pārējiem. Frm-us var arī dāžreiz dzēst ārā - tie paši izveidosies.

P.S.> frm = form, cik zinu, pašā MySQLā formas vēl nav implementētas

Link to comment
Share on other sites

heh... tur IR forums... nezinaju...

es ka uz turieni aizeju un ieraugu to grafiku un to pollu kas tur jau vairakus gadus stav ta nodomaju ka tur jau vismaz kadus 10 gadus neviens nav bijis un eju prom :lol:

taa jau ir tas saits ir sens kaa zeme, bet forums ir vairaak vai mazaak aktiivs

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...