Jump to content
php.lv forumi

array nepilnības


рпр

Recommended Posts

man ir nepieciešams izveidot masīvu, kuram indeksi nav $n+1, bet gan manis pasha definēti (piem. 5, 94, 88), bet problēma ir tāda, ka izmantojot array_push, indeksu nevar nemaz norādīt, tad mēģināju ar array merge pievienot jaunu elementu ar manis nodefinētu indksu, bet pēc šādas operācijas, jaunajam masīvam indeksi ir kautādā mistiskā veidā atkal noresetojušies uz $n+1, nu beigās veicu vienkārši ģeniālu gājienu $masīvs[$mansindeks] = 'veertiiba'; viss jauki līdz tam brīdim, kad jāizmanto array_reverse, tad mērs bija pilns un gribās uzzināt vai ir kāda php versija, kur šie indeksi netiek patvaļīgi norādīti?

 

ja šo ieraktu lasat piektdienā, tad veiksmīgu nedēļas nogali!

Link to comment
Share on other sites

man ir nepieciešams izveidot masīvu, kuram indeksi nav $n+1, bet gan manis pasha definēti (piem. 5, 94, 88), bet problēma ir tāda, ka izmantojot array_push, indeksu nevar nemaz norādīt, tad mēģināju ar array merge pievienot jaunu elementu ar manis nodefinētu indksu, bet pēc šādas operācijas, jaunajam masīvam indeksi ir kautādā mistiskā veidā atkal noresetojušies uz $n+1, nu beigās veicu vienkārši ģeniālu gājienu $masīvs[$mansindeks] = 'veertiiba'; viss jauki līdz tam brīdim, kad jāizmanto array_reverse, tad mērs bija pilns un gribās uzzināt vai ir kāda php versija, kur šie indeksi netiek patvaļīgi norādīti?

 

ja šo ieraktu lasat piektdienā, tad veiksmīgu nedēļas nogali!

array_reverse ir tāda fīča kā preserve keys, to tad arī vajag izmantot ;)

http://lv.php.net/array_reverse

Link to comment
Share on other sites

tikko pamanīju arī tādu lietu, bet par to array_merge ir arī minēts arī tajos php.net manuālos, bet man tāds variants neiet.

 

paldies par atbildi.

Link to comment
Share on other sites

Array pēc būtības php var izmantot divos veidos. Viens ir tāds, kā jebkurā citā programmēšanas valodā. Parasts masīvs ar indeksiem pēc kārtas. Šim pielietojot array_reverse nevajadzētu būt nekādu problēmu. Jo, ja jau masīva elementi ir pēc kārtas, tad tos apgriezst otrādi nevajadzētu būt nekādu neskaidrību. Bet iekš php array var izmantot kā datu struktūru, kuru sauc par dictionary. Tas ir, kad kautkāds strings saistītts ar citu. Tas pierakstās teiši šādā veidā: $masivs['kas'] = 'ar ko saistīts'. Un šajā gadījumā, piemēram, es īpaši neredzu jēgu darīt to array_reverse (vai arī array_push) jo šai datu struktūrai galīgi nav nekāda šķirba kādā kārtība iekšēji tā satur stringus, tb kurš ir sākumā, kurš beigās, jo adresācija notiek vai no pārlasot visus elementus, vai meklējot kādu konkrētu pēc atslēgas/vērtības. Varbūt tev vajag padomāt, ko tad īsti gribi panākt ar savu skriptu, ja izmanto abus veidus reizē.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...