Jump to content
php.lv forumi

Labā prakse. Ir? Kāda?


Endijs

Recommended Posts

Esmu viens no tiem muļķiem, kas ilgi pretojās JavaScript, bet nu jau kādu laiku aizvien vairāk apgūstu šo valodu. Turklāt lietoju viņu kombinācijā ar jQuery. Kā rezultātā ir iestājies viens jocīgs fenomens. Jo vairāk es JavaScript un jQuery apgūstu, jo lielāku % no koda aizņem tieši JavaScript. Rodas kā tāda tīri organiska vēlme vienu pēc otras lietas rakstīt tieši JavaScript, jo kombinācijā ar Ajax lietām var iegūt daudz smukāku mijiedarbību ar UI, labāku response utt.

 

Visa tā rezultātā, kā jau teicu, JavaScript sāk palikt par lielu biedru kodos. Bet tā kā neesmu JavaScript profs, bet tikai apgūstu to, tad vēlos jautāt - vai ir kāda labā prakse kā kodus rakstīt/organizēt? Piemēram, man jau sāk palikt grūti orientēties visā tajā ko sarakstu, tāpēc saprotu, ka kaut kas īsti labi nav. Bet kā uzlabot - nezinu. Suggestions?

Link to comment
Share on other sites

hmm.. nu es daru šādi parasti:

onload {
 init_this();
 init_that();
 init_something_else();
}

 

Kur katra fja atbilst kaada fiichai vai elementam lapaa (nu tur piemeeram, login forma, navigaacija utt).

 

Un tad attieciigi talaak kodaa katras funkcijas definiicija.

 

Varbuut nav pats optimaalaakais variants, bet vismaz tīri labi var orientēties.

Link to comment
Share on other sites

Cik esmu lasījis, tad pareizais veids ir HTML vispār nejaukt kopā ar JavaScript, bet visu JavaScript funkcionalitāti piesaistīt tikai pašos JS kodos. Ar jQuery it kā to var visu ērti izdarīt. Bet tā rezultātā sanāk, ka JS ir pilns ar:

* dažādu show/hide izsaukumiem;

* dažādām funkciju piesaistēm noteiktiem HTML elementiem;

 

Un tā kā var salikt lapā daudzus divus un tad viņus ar show/hide/toggle rādīt/nerādīt, tad sanāk, ka visa lapa ir kā upes virsma ledus iešanas periodā. Daudzi mazi ledus gabali, kuri te ir augšā, te paiet zem citiem ledus gabaliem. Bet ja rodas nepieciešamība atkal ielikt kādus citus div un nedaudz pamainīt ko kurā brīdī rāda, tad var aizmirst kādu divu laicīgi novākt/rādīt utt. Un te sāk veidoties putra. Nezinu vai skaidri izteicos. Bet lūk - kā nodrošināties, lai nesanāk "aizmirst" ? :)

Link to comment
Share on other sites

Endijs: tā tas ir ne tikai webā ar JS un html (tā sasaiste kodam ar GUI elementiem).

Tā ir arī desktopa aplikācijās ar normālu GUI. Piemēram C# + Windows.Forms. Ja tev uz formas ir teksta lauks, un kodā tu viņam lasi/raksti vērtību - tad tā rakstīšana/lasīšana loģiski, ka nevar funkcionēt bez paša lauka uz formas. Tā tas vienmēr ir bijis un strādā vēl šobaltdien.

 

Ah, un to andrap oninit'u es, kad lietoju jQuery, daru ar $(document).ready eventu: http://docs.jquery.com/Events/ready#fn

Link to comment
Share on other sites

es lietoju mootools un man galvenais kods izskatās apmēram tādā veidā

window.addEvent('domready', function domreadyFunctions(){
new FormsToHtml();
new ImgRemoveMargin();
new LinkRemoveMargin();
new SmoothScroll();
new ErrorScrollTo();
new LinkReplacer();
new InlinePopups({
	'loadText':''
	,'displayIn':'#wrap'
});
new pageLoaderAjaxPopup({'links':'.more_links a'});
new elSelect( {container : 'div.replace-select'} );
});

 

htmlā javascriptu nerakstu vispār.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...