Jump to content
php.lv forumi

Izglītība...


Kefiirs

Recommended Posts

Čau!

Pabeidzu 9-o klasi un tagad esmu nolēmis iet uz RTK (Rīgas Tehniskās Koledžas professionālā videne)

* Itkā skatījos viņu mājaslapā, ir pieejamas 2 professijas, bet es nevaru izšķirties, kura ir tā īstā...

[+] Programmēšanas tehniķis (Programmēšana)

[+] Datorsistēmu tehniķis (Datorsistēmas)

 

Šīs 2 ir piedāvātas, bet es nezinu, kurās es vairāk tieši PHP, HTML u.t.t varētu iemācīties, respektīvi, kurā tieši professijā to varētu mācīt?

Datorsistēmu tehniķim: ŠEIT

Programmēšanas tehniķim: ŠEIT

* Varbūt pasakat savas professijas, kur mācījāties u.t.t ?

Man galvenais, lai tieši tajā professijā māca visu php, javascript, xhtml u.t.t

 

Gribu apgūt WEB programmēšanu lielā apjomā!

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Ja nokartosi iestaj eksamenu, tad nem Programmēšanas tehniķi, lidz tam bridim, kad tur saks macit web lietas, ja tev tiesham ir interse par sho lietu, tad jau zinasi vairak par skolotaju.

 

ps. Cik atceros 3 vai 4 kursa prakses laika, macis php un html, biku css, ja nekas nav mainijies

Link to comment
Share on other sites

"Gribu apgūt WEB programmēšanu lielā apjomā!"

Iesaku iet mācīties uz google.com, vislābākā vieta ar visplašākajām iespējām, ja māki noformulēt to, ko gribi.

Lieta tāda, ka laba izglītība iemāca saprast, kas ir jāgrib un ko vajag.

Bez tās var apgūt dažādas programmēšanas valodas un vienalga kods būs greizs un programmas ne visai. Pamatu būvēšana ir tā svarīgākā, to vajadzētu veikt, ievērojot sistemātisku pieeju. Pēc tam jau var būvēt visu ko klāt.

 

Par web programmēšanu atkārtošos - jāmācās ir programmēšana, tad varēs nodarboties gan ar web programmēšanu, gan citu programmēšanu. Piem, web programmēšana šodien aptver daudzas valodas un tehnoloģijas - objektorientētā programmēšana, strukturētā programmēšana, datubāzes, pārlūku programmu īpatnības, HTTP protokola darbības principi, tad tālāk web services, tādi brīnumi, kā statefull Ajax aplikācijas un arī mobīlā web aplikāciju joma. Tad vēl var specializēties programmas kodēšanā, var specializēties lapas kodēšanā (HTML, CSS, JavaScript). Tad vēl tāda lieta, kā programmu frameworki, patterni, utml... īsi sakot, mācīties ir daudz un dikti ko, loks diezgan plašs - ar WEB programmēšanu var saprast gan firmas mājaslapu, gan internetbankas risinājumu, gan ERP risinājumu.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc jau jālasa arī raksti, zem kategorijas best practice, tajos parasti ir ļoti labi aprakstīts, kas un kāpēc ir jādara tā vai tā.

http://www.google.lv/search?hl=lv&q=best+practice+php

 

 

Protams programmēt ir jāmāk, vislabākais devītklasniekam varētu būt uzlikt sev mērķi līdz 12. klasei - iekļūt lābāko 4-niekā Latvijas Informātikas olimpiādē. Ja tas ir izdarīts, tad varēsi iemācīties programmēt kaut assamblerā.

Labs testa serveris, lai sāktu gatavoties: http://www.lio.lv/olimps/

Ja vari izpildīt kaut vienu 5-zvaigžņu uzdevumu, tad vari uzskatīt, ka esi algoritmiski profesionāls programmētājs.

 

Kas attiecas uz WEB tehnoloģijām, vienmēr ir aktuālas pēdējo 3, maks 5 gadu tehnoloģijas un ir jābūt ļoti labai skolai, lai tiktu līdzi šīm tehnoloģijām.

 

Es arī esmu vairāk par tīri akadēmisku izglītošanos kādā vsk vai ģimnāzijā, bet praktisko pusi apgūt pašam.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...