Jump to content
php.lv forumi

COUNT, NUMROWS, DISTINCT...


rumpels

Recommended Posts

radusies proba un neesmu neko tadu agrak megjinajis paveikt bet shobrid kad nepiecieshams tad esmu atduuries.lieta sekojosha ka tabulaa ir lauks user kur tiek ierakstiti lietotaji pec ta kad ir ielogojushies tobish $PHP_AUTH_USER un vinji veic kadas darbibas pienjemsim poste rakstus pie katra raksta attiecigi ir uzradits ka vinsh ir ierakstijis bet man ir nepiecieshams lai izvaditu statistiku cik rakstus veicis peteris, juris vai janis..pie tam neizmantojot

$user= MYSQL_NUMROWS(mysql_query("SELECT * FROM $tabula WHERE user='peteris'"));

un tad naktos rakstit katram shadu rindinju gan janim un jurim un visiem parejiem.

Link to comment
Share on other sites

shamais neizvadis to info...vismaz man ta shkjiet...man nepiecieshama ir infa tobish sekojosha janis preti cik ierakstus veicis; peteris preti cik ierakstus veicis; juris pretii cik ierakstus veicis...shamais izvada tikai kaut kadu mistisku skaitli no kaut kaa..

Link to comment
Share on other sites

Tos manualjus kas man pieejamie tur ir aprakstits tikai tads gadijums kad tiek nodefinets tas janis, peteris vai juris...bet man vajadzigs lai sho infu izvac no datu bazes kur jau ierakstits kas ir sho rakstu veicis un saskaita konkreti shim cilvekam cik tad kopa ir vinjam rakstu

Link to comment
Share on other sites

Tos manualjus kas man pieejamie tur ir aprakstits tikai tads gadijums kad tiek nodefinets tas janis, peteris vai juris...bet man vajadzigs lai sho infu izvac no datu bazes kur jau ierakstits kas ir sho rakstu veicis un saskaita konkreti shim cilvekam cik tad kopa ir vinjam rakstu

Iespējams, ka jāskatās GROUP BY virzienā, a varbūt, ka precīzāk jānoformulē jautājums.

 

tabula:

ID alga vards
1 100 Karlis
2 200 Peteris
3 300 Karlis
4 400 Janis
5 500 Janis

 

SELECT vards, COUNT(*) as algu_skaits , SUM(alga) as algas_summa FROM tabula GROUP BY vards:

 

vards, algu_skaits, algas_summa
Karlis, 2, 400
Peteris, 1, 200
Janis, 2, 900

 

Kaut kā tā apmēram varētu būt. A vēlreiz izlasot jautājumu, varētu domāt, ka vajadzīgs ir kaut kas līdzīgs šim:

 

darbinieki
darbinieka_id vards
1 Karlis
2 Peteris
3 Janis

 

tabula
ID alga darbinieka_id
1 100 1
2 200 2
3 300 1
4 400 3
5 500 3

 

select darbinieka_id from darbinieki where vards = 'Janis';
-> 3

 

select COUNT(*) from tabula where darbinieka_id = '3'
-> 2

 

Acīmredzams, ka jānis ir saņēmis 2 algas.

 

a nelasot jautājumu uzreiz ir skaidrs, ka jautājuma autors absolūti nemaz nav papūlējies, sagatavoties jautājuma uzdošanai - vismaz datubāzes struktūru jau nu varēji iedot ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...