Jump to content
php.lv forumi

Mazs MySQL search engine


Ownmen

Recommended Posts

Pameklēju forma meklētājā, bet šādu gadījumu neatradu :(

Man lieta tāda, jau kādu laiku vēlos uztaisīt tādu lietu, bet kaut kā nesanāk.

Nav nekāds dizāis kods ,bet nu tā...

 

http://paste.php.lv/7305?lang=php

 

Vispār doma ir tāda, ka ir 1 input lauks, kurā tiek ievadīts meklējamās personas vārds un uzvārds. Vārds atrodas tabulas kolonnā "A", bet uzvārds - "B".

Kā es varētu dabūt gatavu, ka 1. vārdu meklē kolonnā A un 2. - B? Vai 1. - B un 2. - A, jo cilvēki dažreiz pirmo raksta uzvārdu...

Pašlaik viņš atrod tikai, ja ieraksta vārdu vai tikai uzvārdu, bet vajadzētu,ali viņš atrod konkrētu personu rakstot gan vārdu, gan uzvārdu ;)

Link to comment
Share on other sites

Vienkāršāk būtu norādīt lietotājam, kāda formā lai veic meklēšanu.

 

piemēram,

 

Personas meklēšana (Vārds Uzvārds):

INPUT LAUKS

 

Bet lietotājam labāk, protams, ja var kādā secībā grib rakstīt.

Link to comment
Share on other sites

tnx par idejām, ar explode jau sanāca viss ideāli...

Negribēju taisīt jaunu Tēmu, tāpēc rakstīšu šajā pašā... Man vienkārši vajadzētu idejas par sekojošu lietu:

Līdzīgi kā draugiem.lv atkal, jo taisu tamlīdzīgu web`u. Pašaik nevaru izdomāt kā labāk būtu ar tajiem draugu uzaicinājumiem un kā vispār savienot lietotājus, kurš kurma draugs.

Doma man ir sekojoša:

* Uztaisīt tabulu:

savs_id | drauga_id | laiks
  1	   |	  5		|  date()
  10	 |	  4		|  date()
  512   |	  485	 |  date()
  1	   |	 485	 |  date()

nu kaut kas tamlīdzīgs... un tas arī attiecīgi vilkt no tabulas tos draugu id un raadiit, bet iisti nezinu, laikam jaatasia arii kaut kaada otra tabula tieshi uzaicinājumiem, kad apstiprina tad tikai ieliek datus shajā tabulā un izdzēš no tās... kaut kā tā... Varbūt ir citi ieteikumi?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

labi, sry par dubultpostu, bet nevēlos jaunu tēmu taisīt tāda sīkuma dēļ...

es vēlējos zināt, kā taisa tā, ja lietotājs ir neaktīvs noteiktu laiku lapā, tad viņu automātiski izmet ārā (izlogo). uztaisīju tik tālu, ka pie ielogošanās uztaisīju sesiju, kurai piešķir ienākšanas laiku. Uzliku, ka lietotāju izmet, piemēram, pēc pusstundas, bet nu kā jau zināms, šo sesijas laiku visu laiku vajadzētu atjaunot ar katru klikšķi, lai skaitītu laiku no pēdējā saņemtā klika un šeit arī jautājums...

Kā lai atjauno sesiju katru reizi, kad tiek klikšķināts attiecīgajā web`ā? vai ir manuāli jāliek pie katra $_GET[] tā $_SESSION['time'] = time();?

Edited by Ownmen
Link to comment
Share on other sites

Tas jūzeris, kurš aizver pārlūku vai Tavu lapu to nevar nekādi pats.

To var tikai nākamā aktivitāte skriptā.

Ar GET nav nekāda vajadzība nēsāt laiku, ja to fiksē kautkur datu bāzē vai failā.

Laiku php zin(servera laiku), vadoties pēc starpības kāda ir servera laiks un pēdējā fiksētā jūzera aktivitāte pēc laika, vari pārbaudīt vai nav 'jāizlogo' aizgājuši(ne jau mirušie:]) lietotāji.

Bet to paveiks nākamā aktivitāte skriptā, failā un vietā kur ir php kods kas to darīs.

Link to comment
Share on other sites

jaa jaliek manuaali .. tik kaa uztaisiisii kad useris peec laika tiek izlagots, ja jau vinsh neparaadaas lapaa???

 

Nu jāuzliek kaut kāds header() ar refresh funkciju, un tad jau aizies, piemērma, refrešo lapu ik pa 5 min.

 

EDIT: ā, normāli sapi*os :D

ar broswer close jau arī laikam nevar uzlikt ka izlogojas... :/ Nez kā draugiem.lv ir to uztaisījuši, ActiveX vai kaut kas tāds gan jau... poh gan iztikšu :D

Edited by Ownmen
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...