Jump to content
php.lv forumi

Hostinga dzelži


ray

Recommended Posts

Tātad jau 100x aprunātais jautājums, bet nu šoreiz pielāgots manām vajadzībām.

 

Gribu pirkt serveri komerciālam hostingam, bet no dzelžiem man sajēga maza. Pēdējā laikā esmu daudz lasījis, bet jo vairāk lasi, jo vairāk saproti, ka tu neko no tā nesaproti.

 

Uz servera (atradīsies datu centrā) gribu hostēt mājas lapas un atradīsies šādas lietas - LAMP (Linux, Apache, MySql, PHP), FTP serveris, Mail serveris un vēl šis tas. Sākumā gribu pats administrēt, lai ieraupītu resursus.

 

Tātad mani jautājumi:

Kādus dzelžus un ar kādiem parametriem pirkt (procesors, RAM, HDD)? Varbūt var ieteikt kādu labu vietu, kur draudzīgas cenas un laba kvalitāte.

Kā vislabāk taisīt rezerves kopēšanu (gribētos pēc iespējas mazāk roku darbu)?

 

Konkrētāki jautājumi radīsies, kad būšu saņēmis atbildes uz šiem.

Edited by ray
Link to comment
Share on other sites

atkariigs kas tur buus. var likt 2cpu plati ar vienu cpu saakumaa.

2gb ram ECC iesaakumaa vaidzeetu buut ok

noteikti vaidzeetu sas kontrolieri .... sisteemai sas diskus

datu glabaasanai parastos sata ...

1TB seagate NS seerijas hdd maksaa ~250 LVL ...

principaa 2x36GB sas 10000 rpm sisteemai un 2x500 gb datiem .. (atkariibaa ko hostee, kaadi plaani)

veel var likt 2x500 bekupam ...

1U korpusaa varees ielikt 2 parastus hdd vai 4 mazos hdd...

Link to comment
Share on other sites

Es jau ar skatos uz ISP Manager, dikti iepaticies viņš tagad hostējoties vienā hostinga kompānijā un nav arī baigi dārgs, kā tas ir ar Plesk un HELM.

 

Izvietojot Tower serveri nav īpaši liela cenu atšķirība, tāpēc skatos uz to, jo 1U ir dārgāki cik esmu redzējis (varbūt nepareizi esmu redzējis).

 

principaa 2x36GB sas 10000 rpm sisteemai un 2x500 gb datiem .. (atkariibaa ko hostee, kaadi plaani)

veel var likt 2x500 bekupam ...

1U korpusaa varees ielikt 2 parastus hdd vai 4 mazos hdd...

 

kā tas ir sistēmai, tipa priekš OS un programmatūras un 2x500 lapām?

kas skaitās parasts HDD un kas mazais HDD?

Edited by ray
Link to comment
Share on other sites

ray --> nu sistemai parasti ar 20-40 GB pilniba pietiek ....

tas ir pashai SW ... pashus datus glabaat atseviskji ...

---

Klez --> nedomaju ka Backupam vajadziigi 2 diski ... drizak ir nepieciesama vieta kur taisit Fiziski noskjirtos Backupus

(cits kompis, citaa eekaa... , vismaz paris simtus metru attalumaa ;) )

tb. dubulta datu rezervesana ....

primaro veikt (velams) katru dienu , sekundaro teiksim 2X nedeljaa... (dati glabaajas kautkur attalinati --> taa teikt a janu Pludi, zemestriice etc....)

---

Link to comment
Share on other sites

ja sistēmai pietiek ar 20-40, tad kāpēc vajag 2x36GB?

kā vislabāk ir taisīt tos Backup?

 

un cik varētu maksāt pakalpojums, ka es visu šito lieku darīt kādas sysadminam, sakomplektēt serveri (atrast arī veikalā labu + salīdzinoši labu cenu)+sakonfigurēt?

Link to comment
Share on other sites

ja sisteema ir nopietna, tad var taisiit otru backup serveri, kuru sinhronizee ar primaaro. ja primaaram kkas nojuuk, palaizham sekundaaro un neviens neciesh ,,,,

mazie hdd ir liidziigi taadiem, kaadi ir portatiivajos ... tie ir 2.5 collu, a parastie ir 3.5 collu.

mazie hdd ir daargaaki par lielajiem. sisteemai liek SAS jo tie ir aatraaki un viss liidzarto aatraak griezhas.

par paneljiem es nezinu. parasti jau dod ftp un .htaccess

cits variants ja tas ir plashaam tautas masaam.

 

varu paliidzeet sakomplekteet dzelzhus un aptuvenaas cenas pateikt ....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...