Jump to content
php.lv forumi

pregmačš?


eregi

Recommended Posts

Var kāds parādīt kādā veidā es piem ik pēc 4 chariem varu ievietot kādu 'specsimbolu', piem

šajā gadijumā ik pēc 4 simb. ieliek specčaru
$t='123456 q42w2 55';
un rez būtu
1234{specchars}567 {specchars}q42w{specchars}2 55

 

un vēl bij par eskeipošanu.

var kāds pateikt kā pareizi eskeipot šito rind, lai nemestu erroru -

$line='<a target=\'_blank\' onclick=\'imgshow("'.$pps.'",""); return false;\' href="'.$pps.'">';

tik debīli eskeipots ir, jo savādāk man tas javascripts negrib darboties. Tātad šis $line tiek ievietots mysql un tad uzreiz man atgriež erroru -

Error's: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '_blank'...

 

tātad tas ir dēļ nepareizas eskeipošanas, bet kā tad man eskeipot to rindu, lai gan javascripts ietu, gan datus iekš mysql varētu iemest?

Edited by eregi
Link to comment
Share on other sites

$t = preg_replace("#(.{4})#", '\1{specchars}', $t);

 

Un par to eskeipošanu - eskeipot vajag ar mysql_escape_string, kurš jāuzlaiž visiem string'veidīgajiem mainīgajiem, kurus taisies padot kverijā.

 

Edit: kaut arī, protams, Alekseja piedāvātais variants ir kudiš labāks par pregiem šai gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

Dažreiz patīk paķēpāties (:

 

klau, vēl te, ir mysql qvērijs, vajag, lai tas tik izvelk pēdējā ieraksta id no konkrētā jūzera, vajag, lai kvērijs būtu pēc iespējas īsāks/ātrāks, pāslaik dar tā -

$vid=mysql_query("SELECT Id FROM db.tb WHERE Userid=".Uid." ORDER BY Id DESC");
$vid=mysql_fetch_assoc($vid);
$vid=$vid['Id'];

 

ir taču iespēja to ar vien parast qvēriju izdarīt?

Link to comment
Share on other sites

Nu vienkārš gandrīz vienmēr kā es INSERTOJU jaunu info man vajag tā raksta id, bet Id man ir auto_increment, tādēļ iedomājos vai nav kāda iespēja 'īsākā' ceļā dabūt to info, piem kaut ko pielikt klāt, lai pēc inserta pado atpakaļ or smt..

Link to comment
Share on other sites

Un kā gan mums bija zināt, ka tu tur kautko INSERTO, kad teici, ka vajag ko vienkāršāku? Lūdzu, dod precīzāku informāciju, ja gribi labu atbildi dabūt.

Pēdējo insertoto auto_increment lauku var dabūt php pusē ar http://php.net/mysql_insert_id funkciju. MySQL pusē to var dabūt ar LAST_INSERT_ID() funkciju.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...