Jump to content
php.lv forumi

date/time


Gacha

Recommended Posts

Nu līdz šim es DB stūmu iekšā šādu laiku

$datums = date("d.m.y/H:i");

parastā text laukā. Bet ja tā daru tad ir ļoti daudz mīnusi, ka nevar sakārtot pēc laika.

 

Jautājums: Kā tad īsti var ielikt laiku iekš DB, lai tas normāli strādātu. un tieši tādā formātā, kā ma ir tai rindiņā, jo latviešiem takš diena ir pa priekšu un pectam tik mēnesis un gads.

 

Manuāli skatijos, bet tur tik bija visi veidi kā uztaisīt tos laikus, bet nebija, kā jaievieto DB! :(

Link to comment
Share on other sites

nu tad princips varetu but apm tāds:

 

$datums = date("YYYY-MM-DD HH:MM:SS");

 

mysql_query("insert into galds set date='$datums'");

 

Rakstu kā piemēru. Nevaru tagad izmeģināt, jo nav man php

 

Vai nevaretu parādīt kādu mazu piemeriņu, kurš strādā?

Link to comment
Share on other sites

Es laikam iisti nesapratu ko tu gribi. Bet nu kamdeelj gan ieksh db neglabaat pliku unix laiku, tb taas sekundiites ;)

 

Un tad aaraa velkot no db:

$datums = date("H:i / d.m.Y",$unix_laiks_no_db);

 

Kaut kas taads apmeeram.

 

Es ar to gribeeju pateikt, ka ieksh DB vienkaarshi glabaa unix laiku, bet aaraa velkot tu vareesi noformateet vinju kaa gribi, so no problems.

Edited by rnc
Link to comment
Share on other sites

MySQL datetime lauka priekshrociibas ir taadas ka to var apstradaat gan kaa teksta gan kaa datuma lauku preteeji unix timestamp kas ir cilveekam nelasaams un kverijos/izvados jakonvertee vienmeer..

 

Gacha: saac beidzot lasiit manualjus un instrukcijas..

ir date("Y-m-d H:i:s")

 

Pie kam ja ir jaievieto tekoshais laiks (teiksim uz posteshanas briidi)..

tad var veel vienkaarshaak

 

INSERT INTO table SET datums = NOW();

 

 

Un MySQL sho datetime lauku tikpat labi par paarformeet kaadaa veidaa tu gribi..

http://www.mysql.com/doc/en/Date_and_time_functions.html

 

Kas attiecas uz dzeeshanu kaa jau teicu var gan apstradaat kaa tekstuaalu gan kaa datuma lauku proti

 

DELETE FROM table WHERE datums LIKE '%-01-12 %';

DELETE FROM table WHERE DATE_FORMAT(datums,'%m-%d) = '01-12'

 

izpildiisies gan taa gan taa..

Link to comment
Share on other sites

Paldies par to linku! Es taadu neatradu. Biju vienaa citaa mysql lapā, bet tur vispār bija teikts tikai tas, ka tāda f-cja ieksistē, bet nebija teikts, kaa to izmantot! Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Tā esmu darījis, bet vai tad varēs izdzēst ierakstus piem. , kuri ir izveidoti 12 janvārī ???

Roze variants ir aatrdarbiigaaks un labaak izmantosim to, bet vareet jau vareetu. Ar mktime() uzgjeneree unix laiku 12 janvaara 0:00 un laiku 12 janvaara 23:59:59 un tad dzees aaraa visus postus kuru unix laiks ir shajaa diapazona.. (laikam neskaidri izteicos, bet ideju cerams saprati).

Link to comment
Share on other sites

2@rnc: Man par to unix laiku nav skaidrības. Zinu ka tas ir kaut kāds pieņēmums 1970 gada janvārī! Cik saprotu tad no tā laika skaitās tie cipariņi? Un tās ir sekundes. To es izmantoju lapas skaitītājam, tur tas noder perfekti.

 

1@rnc: Es DB ievietoju to laiku ar NOW(), bet nevaru viņu dabūt arā latviešu formātā. Ievietoju mysql laukā "datetime" Mēģināju apm tā kā tu rakstiji, bet tā tas nefurči! Un kā ar php no tāda formata dabūt arā no DB es manuālī neatradu, bet atradu daudz citas noderīgas lietas :D

Link to comment
Share on other sites

Jaa, tieshi taa. Taas ir sekundes. Un no taam sekundeem var izvilkt visaadas lietas. Piemeeram ar funkciju date(); Veel no kaut kaada parasta datuma, kaa piemeeram 12.01.2004 23:32:12 ar funkciju mktime(); (visi ciparinji pareizi jaasavieto) var izveidot taas unix sekundes, un izmantot talaaak :)

 

Cerams, ka tas otrais jautaajumz bija domaats Roze`m.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...