Jump to content
php.lv forumi

Login


Remarco

Recommended Posts

hmmm, nu man top skaidraakas lietas..

tātad lai tas PASSWOR straadaatu ierakstam db jābūt no brauzera izmantojot to PASSWORD?

nu vaardu sakot aptuveni sapratu.

 

tikai vel viens jautājums pie loginiem...

kā lai saprot cik tad ir ielogojushies ?

kā lai sasktaita....

vai tie dati jau myql db glabaajas defaultaa vai vienkaarshi man jaaizveido vel viens db un no taa startsession jaanjem kaut kaadi dat?

shis moments galiigi man nav skaidrs:(((

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Es parasti lietotāju tabulā ielieku lauku last_login, kurš tiek updeitots ik pa pāris minūtēm, kad cilvēks pārvietojas pa lapu.

 

Pēc tam vienkārši, lai saprastu vai cilvēks ir online nodefinējam laiku, kādam jaiztek, lai nebūtu online un pārbaudam.

Ja vēlamies saskaitīt cik kopā lietotāju ir online var izmantot kaut ko līdzīgu šim:

SELECT COUNT(id) FROM users WHERE last_login + 600 > NOW()

Link to comment
Share on other sites

tik tālu sapratu ka jaievieto vel viens lauks, bet kā brīdī kad viņš - tas users ielogojas saprast kas tad ielogojās...

tai kodā kas ir man loginam es neredzu kur viņš fiksē ka ir kaut kāds user id pie kā piesieties....

ir tikai tas ka viņš pārbauda vai tāds login un parole eksistē un tad sesija ir atvērta , bet kas ir tas kas norāda ka sessija ir atvērta tieši tam un neivenam citam loginam:(((

tur jau tas fiškons...

 

paldies par to ieteikumu noteikti pamēģināšu tik līdz sapratīšu par ot kā saprast kurš tad ielgojās.

Link to comment
Share on other sites

ir tikai tas ka viņš pārbauda vai tāds login un parole eksistē un tad sesija ir atvērta , bet kas ir tas kas norāda ka sessija ir atvērta tieši tam un neivenam citam loginam:(((

tur jau tas fiškons

Tu jau pats to uzrakstīji... login un parole norāda, ne? + tā usera id ( kas iet kopā ar konkrēto loginu ).
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sveiki atkal . vēl joprojām cīnos ar login.

Tēmas sākumā uzdotais jautājums jau atrisinājās un tiešām PASSWORD tru bija vajadzīgs.

ar to viss ok.

 

bet tagad par to kas tad ir online un kas tur nav ????

 

šjā skriptiņā tiek nočekota parole un login atbilstība un ja $_SESSION =true tad met uz nākamo lapu.

 

es gribu zināt beidzot kā man tagad nākamajā lapā izadīt to loginu kas tiko tika pārbaudīts.

respektīvi sesiu uzsāk un tad aizlidina uz nākamo lapu kurā pārčeko vai session_start() un tad es gribu izvadīt to user_id

 

piemēram

echo "Sveiks : $user_id"

bet man neko uz šo neizvada :(((

hmmm....

 

vel viens jautājums par SESSION

$_SESSION['bla, bla,bla,bla'] =true vai bla bla bla vieta var būt jebkas?

tas ir mans sesijas nosaukums , vai tur var likt arī mainīgos? piemēram '' blablabla:$user_id '' tā var?

cik noprotu tad mana sesija sauktos tas bla, bla blA +USER_ID?????

 

 

brrrr.... jo dziļāk mežājo vairāk malkas.

Link to comment
Share on other sites

Mm, par id, kad tiek reģistrētas sesijas -

session_register("tavu", "sesiju", "nosaukumi");

piereģistrē jaunu sesiju ar nos Uid, un pēctam ieraksti tajā sesijā to jūzera id ar

$_SESSION['Uid']=$uid;

 

manā gadijumā tas notiek aptuveni tād

 

session_register("Name", "Pass_hash", "Uid");
$_SESSION['Uid']=$Uid;

 

Un kādā ratā vispār Tev vajadzētu glabāt mainīgos iekš sesijas?

Link to comment
Share on other sites

Es personīgi izmantoju šādi

 

if($ielogojies) { mysql_query("UPDATE lietotaji SET aktvitate = time()")

 

apmēram šādi un katru reizi, kad lietotājs aiziet uz kādu lapu vai izveido refresh tā uz db tiek aizsūtīts jaunais laiks, kad lietotājs ir bijis aktīvs

 

Un pie izvades vnk pieliec lai piemēram rāda tie, kuri ir bijuši aktīvi 10min

Edited by anonīms
Link to comment
Share on other sites

nu , jaukie cilvēki. nebariet bargi. es tikai mācos "metodom nauchogo vtika...."

godīgi sakot nu neiet man vel domāšana iekš php skriptiem.

arī no php dokumentācijas nerubiju neko jo tur vss tik vienkārši a man teiksim nav skiadrs kas tad ir sessija un kaa tas brauzers saprot kas as ir:(

atainojiet...

bet nu paldies par jūsu pacietību.

tikšu līdz mājām pamēģināšu paeksperimentēt ar jūsu piedāvātajiem variantiem.

 

vel varbūt kāds var man paskaidrot kā tad tas php kod pildās.

 

piemēram es t saprotu taa ka sessija saakta tad tai sesijai tiek pievienots useris kas ievadijis pareizu username un password kombināciju un ejot page 2 tie dati tak saglabājas vai nē?

jo savādāk tak sanāk ka man page2 atkal jāievada username un parole un atal viņa jāparbauda?

takshu ka ne.

 

 

varbūt kāds var ieteikt reursu kur ir vissas tās funkcijas ar piemēriņiem? liidzīgi kā php lapā jau ir tikai RU vai LV savādāk es nesaprotu ko var rakstīt apaļajās iekavās ko kvadrātiekavās un ko strp apostrofu un ko pēdiņās un kurā laikā vajag figūr iekavas un kad nevajag.

 

jo piemēram echo es esmu redz''ejis gan figūr iekavās gan arī vienkārši echo

nu : {echo ""}

un echo ""

kaut kā tā.... nu par tām pēdiņām neesmu pārliecināts , bet nu ceru ka domu sapratāt. ak jā un kad tas semikols vajadzīgs un kad nav?

tā sasodītā semikola dēļ es arī c++ neiemācijos .... :(

Link to comment
Share on other sites

echo ""; echo ('aa'); neatko neatšķiras.

 

Mans pilnais kods (esmu mājās)

if($logged_in) { 
$laiks = time();
$_REQUEST['laiks_kad_iegaja'] = $laiks;
$vards = $_SESSION['lietotajvards'];
mysql_query("UPDATE lietotaji SET laiks_kad_iegaja=$laiks WHERE lietotajvards = '$vards'");
}
else { echo ""; }

Link to comment
Share on other sites

echo ""; echo ('aa'); neatko neatšķiras.

 

Mans pilnais kods (esmu mājās)

if($logged_in) { 
$laiks = time();
$_REQUEST['laiks_kad_iegaja'] = $laiks;
$vards = $_SESSION['lietotajvards'];
mysql_query("UPDATE lietotaji SET laiks_kad_iegaja=$laiks WHERE lietotajvards = '$vards'");
}
else { echo ""; }

 

 

zin ka nesapratu ko tas loged_in dara,

$vards = $_session['lietotājvārds']; kas ir lietotāj vārds šajā vietā????????????

tas ir sesijas nosaukums?

vai tas ir login vards kas tika ierakstiits login formaa kaa lietotājvārds????

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...