Jump to content
php.lv forumi

unique ierakstu skaits


ray

Recommended Posts

Ir tabula table_1, kurā ir strukstūra id, lauks_1.

No šīs tabulas lauka vajadzētu izvadīt skaitu laukiem, kas neatkārtojas tabulas laukā lauks_1.

Piemēram tabulā ir šādi dati [id-lauks_1]: 1-a, 2-b, 3-c, 4-b, 5-d utt. Rezultāts ko man vajadzētu izgūt ir 4.

Kāds varētu būt sql vaicājums?

Edited by ray
Link to comment
Share on other sites

Delfina pieprasijums izvelk no tabulas un sasumme visus atshkjiriigos ierakstus

piemeram::

abols 1

burkans 12

gurkji 1

 

bet andrisp, piemerams sasumee shis atshkjirigas vertibas, piemeram:

14 (skat iepriekshejo piemeru)

Link to comment
Share on other sites

Delfina kverijs saskaita cik katra vērtība iekš lauks_1 atkārtojas.

 

Tas nozīmē, ja man ir šādi dati:

1 | bla

2 | desa

3 | bla

4 | hmm

5 | hmm

 

Tad viņa kversijas atgriezīs:

2

1

2

 

Mans kverijs atgrieztu:

3

 

MakaTaNaw, nedaudz savādāk. Nevis sasumē, bet izskaita unikālās vērtības (ja vērtība atkārtojas vairākas reizes, tad tiek ņemta vērā tikai vienu reizi).

Edited by andrisp
Link to comment
Share on other sites

Bet, Delfins, tas noteikti nav optimālākais variants.

 

Un par šo:

Imo labaak maaciities klasisko SQL.

 

Protams, tas nav slikti, bet tajā pašā laikā, ja implementācija (šajā gadijumā MySQL) atbalsta kaut kādas custom fīčas kā DISTINCT, tad kāpēc neizmantot? Protams, pastāv iespējamība, ka nākotnē vajadzētu pārcelt sistēmu uz citu RDMS un rezultātā būtu vairāk koda ko pārveidot, bet cik šāda iespēja ir liela ? Mazāk par vienu procentu ? Vēl mazāk ? Ja skaidri zināms, ka šāda iespējamība pastāv, tad jau labāk uzreiz izmantot kādu no DB abstrakcijas klasēm.

Link to comment
Share on other sites

Imo labaak maaciities klasisko SQL:

 

Mhmmm cik nu man zināms, tad distinct ir ļoti normāls keywords kurš tā kā +- visur arī ir pieejams.

OKZ tātad sākam, ka MySQLā tas ir, Oracle, MS SQLā, Postgresā arī, citos man bija slinkums skatīties, es te googlā atradu kaut kādu it kā SQL92 standarta draftu http://www.contrib.andrew.cmu.edu/~shadow/sql/sql1992.txt

kurā arī DISTINCT ir iekšā.

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...