Jump to content
php.lv forumi

Opensocial


betons

Recommended Posts

Ir dzirdēts par to un nedaudz palasīts, bet pagaidām vēl izpratne nav tik liela, lai izteiktu kādas domas :)

 

Katrā ziņā ideja jau interesanta - izstrādāt vienotu "protokolu" priekš sociālajiem tīkliem.

 

Kas gan - Latvijas publika imo ir ļoti maza un nav tās zināšanas, lai cilvēki pilnvērtīgi izmantotu šīs sistēmas priekšrocības un piedāvātās lietas.

 

Bet tikpat labi iespējams, ka neesmu sapratis idejas būtību un tagad putrojos. :)

Link to comment
Share on other sites

Cik es saprotu, tad galvenā ideja būtu tāda, ja, piemērma, uzbūvētu dzinēju, kurš atbalsta Opensocial, tad tikai atliktu apkopot datubāzi ar visām pieejamajām opensocial aplikācijām un būtu izveidota ļoti daudzfunkcionāla sociālā vide.

Draugiem.lv diezvai būs spējīgi ieviest sevī opnesocial dzinēju, tāpēc radās ideja vai kādam ir interese uztaisīt tādu vietni, kura atbalsta opensocial aplikācijas.

Link to comment
Share on other sites

betons, es negribu būt negatīvs, bet neizklausās nopietni :). Ja tu patiešām gribi izveidot šādu pelnošu projektu, tad būtu jāsāk ar budžeta "vākšanu" un komandas "rekruitēšanu". Pa nopietnam. Te forumā tā būs tikai tukšu salmu kulšana.

 

Kā arī idejai ir jābūt daudz skaidrākai (lasi - detalizētākai). Šobrīd tev tādas nav. Kāds labums no šādas sistēmas LV jūzeriem, kas būs pieraduši pie draugiem.lv koncepta ? (Protams, ja tu gribi veidot internacionālu projektu uzreiz, tad ir nedaudz savādāk. Bet toties tad šis topiks automātiski paliek vēl bezjēdzīgāks).

Link to comment
Share on other sites

Cik es saprotu, tad galvenā ideja būtu tāda, ja, piemērma, uzbūvētu dzinēju, kurš atbalsta Opensocial, tad tikai atliktu apkopot datubāzi ar visām pieejamajām opensocial aplikācijām un būtu izveidota ļoti daudzfunkcionāla sociālā vide.

Draugiem.lv diezvai būs spējīgi ieviest sevī opnesocial dzinēju, tāpēc radās ideja vai kādam ir interese uztaisīt tādu vietni, kura atbalsta opensocial aplikācijas.

 

Tu vispār pats esi kaut ko palasījis? Vairāk par draftu tur nekā reāli nav.. Gatavie kode sampļi aka 'hello my world' uz katru trešo requestu ir errori (so ir krietni vēl jāgaida kamēr tas viss būs kaut cik lietojamā kondīcijā)..

Tākā pirms izlem kurš un ko nebūs spējīgs varbūt pats kaut ko "iespējo" ..

Link to comment
Share on other sites

Draugiem.lv manuprāt neiet tai virzienā, lai ieliktu sava sistēmā opensocial, vismaz ārēju pazīmju tam nav.

Man nav svarīgi vai nav spējīgi vai nav ieinteresēti, svarīgi ir galamērķis - ir vai nav!

Manuprāt draugiem.lv nekad netiks ievietots opensocial atbalsts, tāpēc manuprāt šis ir relatīvi brīvs un perspektīvs virziens Latvijā.

Internacionāli savukārt tam nav liela jēga, jo cik es saprotu, tad tuvākā gada laikā visi lielākie draugošanās portāli taisās ieviest šo. Orkut un Plaxo to jau ir izdarījuši, Facebookam ir savs API, pārējie gaida opensocial pilnveidojumus.

Link to comment
Share on other sites

Kāds labums no šādas sistēmas LV jūzeriem, kas būs pieraduši pie draugiem.lv koncepta ? (Protams, ja tu gribi veidot internacionālu projektu uzreiz, tad ir nedaudz savādāk. Bet toties tad šis topiks automātiski paliek vēl bezjēdzīgāks).

 

Labums tāds, ka visi populārākie pasaules servisi ir pieejami vienā vietnē. Tas būtu aptuveni kā kontrolpanelis visam ko tu dari internetā + ja kādam tas ir aktuāli, tad draugi uzreiz to arī uzzinātu. Pieņemsim, tu ievieto jaunu bilžu galeriju flickrā. Tad tavi draugi uzreiz redz, ka tu to esi izdarījis un var ar vienu klikšķi tur nokļūt un palūrēt.

 

Bez tam šādas sistēmas izstrādē nebūtu nepieciešams veidot daudz funkciju, tikai pašu kodolu, jo pārējās funkcijas nodrošinās attiecīgie pieligumi, no attiecīgā servisa. Kautvai tās pašas galerijas varēs glabāties tev flickrā vai picasā.

Link to comment
Share on other sites

Reklāmas ifreims/DIV būs tas pirmais, ko es AdBlock-ošu... tas tā...

Rezumē: bez budžeta, nopietna "jumta" un detalizēta mērķa/projekta apraksta šito projektu neuztaisīt..

 

Es nelietoju nedz dr.lv, nedz citu friend-like portālu... tā ir lieka laika izšķiešana. Reāli friendi jāsatiek irl-ā. A fotoportālu/blogu un t.t. netrūkst.

Kā jau teicu, ja tev nav pietiekami liela `aizmugure` (nu tipa google un t.t.), tad nekā...

Link to comment
Share on other sites

Delfins, tas ko pateici ir subjektīvi, tak netaisa neviens sev portālu, bet biznesam.

Lietotāju masas uz kuram tiek pelnīts nelieto adblock un ir reģistrējušies vismaz divos friend-like portālos.

 

Ļoti labi, ka betons domā un mēģina darīt. Galvenais jau kaut ko kustināt un bakstīt, iespējams, 10ais projekts aizies.

 

Betons, programmētājiem ir pavisam savs redzējums uz visu. Ja redzi biznesu, atrodi uzņēmēju, noalgo programmētāju. Ar ļaļa forumā tālu netiksi.

Link to comment
Share on other sites

Facebookam ir savs API, pārējie gaida opensocial pilnveidojumus.

Nu pats arī atbildēji uz savu jautājumu - pārējie gaida..

Kas attiecas uz dr.lv visdrīzāk ar būs savs API.. ko tad iespējams varēs (vai nevarēs) savienot ar minēto opensocial..

 

 

p.s. no otras puses mani ideja par "pasaules servisi ir pieejami vienā vietnē" biku kretinē.. kaut kāds globālisma shits.. Individualitātes nekādas :)

 

manuprāt neiet tai virzienā, lai ieliktu sava sistēmā opensocial, vismaz ārēju pazīmju tam nav.
Aiz kam pasaulē ir pietiekami daudz piemēru kur sākotnēji nav novērojams vispār nekāds virziens un tad tiek kaut kas "izlaists" .. Viss nav obligāti jāsāk ar "buzzošanu" n-gadus iepriekš..

"It will be done when it's done"

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...