Jump to content
php.lv forumi

valodas


kalabox

Recommended Posts

  • Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ideja taada.. ja nav lapa uz nekaadiem ueriem..

 

ienaakot lapaa.. nosaki vai vispar valoda ir staadiita, iedomajies kaadu cookie.. piemeram nosauc to par "lng".. izdomaa kura buus standartiskaa tavas lapas valoda!

 

taa tad.. ja lietotajs kas ienaks tavaa maajas lapaa nebuus izvelejies valodu (vai vnk.. vinja datoraa nemeetaasies cepums), atveersies valjaa standartiskaa valoda!

 

uztaisi k-kadu, linku, piemeram ja standarta valoda ir LV tad linkam nosaukumu ieodd (Русский) un uztaisi ka uz linka nospiezhot iekopejas lng cokie uz RU..

 

Uztaisi katraa lapaa lai nosaka cookie.. un ja nosaka tad iedod attieciigo valodas failu! tas ir pavisam vnk.. domaju ka nekadu sesiju vai k-ko citu nemaz nevajag sheit izmantot.. :) Ja lapa ir tik vnk..

Link to comment
Share on other sites

Vienīgais gadījums, kad vajag kaut ko "staipīt" ir tad, ja valodām jāstrādā arī tiem apmeklētājiem, kas cepumiņus atslēguši.

 

Visos citos gadījumos - vienkārši pārbaudīt, vai get parametros ir norādīta valoda, ja nē - skatīties cepumiņu/sesiju, ja tur arī nav - izmantojam defaulto valodu. Tas nozīmē, ka nav jāliek visiem URLiem klāt valoda, bet vajadzības gadījumā var padot linku, kurā valoda tomēr norādīta.

Link to comment
Share on other sites

atsevisku funkciju tam atveeleet un miers!

 

ielasa $_GET['lng']; piemeram!

un ari uzposto to pashu!

 

Ja izmaina lng.... tad protams ta arii var laist... bet tomer.. bez sesijam vai cookijiem domaju ka neiztikt...! Jo ja lapa jaapmeklee daudzas reizes.. piemeram ir adrese : www.majas-lapa.lv es gribetu to redzet jau pa taisno atveramies anglu valoda, bet standarta veras jau latviski... nedomaju ka parocigi butu rakstit katru reizi ja es gribetu majas lapu angliski www.majas-lapa.lv?lng=eng

 

un tad atkal vazat to lng visu laiku liidzi? :D Neesmu redzejis ka ta k-kur taisa! Bet nu izmeginat jau var visadi!

 

Vel jaatceraas pietaisit funkcija lai ja ievada nepareizu $_GET['lng'] lai nesaak raadiit visadus warningus.. u.t.t.. :) parasts lietotajs visadus podus paspes nogazt!

 

Mana doma ir tada, daudz vnk.. to butu uztaisit ka taisa lielajos portalos, valodas izvele ja neesi ielogojies taja stav uz cookies, + ja tu ielogojies tad profila info arii ir ieglabaata tava izveeleetaa valoda! :)

Link to comment
Share on other sites

black, padot caur URL ir labi, jo

1) Iebukmarkojot lapu, es iebukmarkošu arī īsto valodu.

2) Ja lapas apmeklētājs kādam nosūtīs lapas linku (caur irc, email, skyppe whatever), tad būs garants, ka tas, kas atvērs to linku, nonāks pareizajā valodā.

3) Kā arī - ja lapa ir vairākās valodās, tad tas ir semantiski pareizi (lasi - nepieciešams) norādīt valodu iekš URL. Šīs nav baigais arguments, bet manuprāt ir svarīgs.

Link to comment
Share on other sites

neatkārtošos, jo ir jau runāts par šo daudz, no visām pusēm, palasi vecos postus, tad nenonāca pie vina pareizā risinājuma, un tagad ar nenonāksim. viss atkarīgs no situācijas un gaumes.

Edited by v3rb0
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...