Jump to content
php.lv forumi

search: SELECT, BLOB, case-insensitive


taai

Recommended Posts

Problēma tāda, ka meklējot 'janis' neatrod vārdu 'Jānis'. Izmantoju MySQL tabulu, kurai uzstādīts utf8 kodējums un ir BLOB lauks.

Gribētos, lai varētu meklēt gan 'janis' gan 'jānis' gan 'Jānis', pat 'jAnIs'.

Kādam vajadzētu būt pieprasījumam, lai atrisinātu šo problēmu?

 

Paraugs (problēma pastāv):

SELECT tekstalauks FROM tabula WHERE tekstalauks LIKE '%janis%'

Link to comment
Share on other sites

Tev tak neteica komentēt pie tā bloga ieraksta :) Tev pateica, kur meklēt tavu atbildi. Izlasi laacz'a blogā tak to ierakstu, tur ir aprakstīts tavas problēmas risinājums. Ja nesaproti, kas tur sarakstīts, tad šķir vaļā manuāli un meklē tajā rakstā izmantotos keywordus (ALTER TABLE, CHARACTER SET, utt).

Link to comment
Share on other sites

Tev tak neteica komentēt pie tā bloga ieraksta :) Tev pateica, kur meklēt tavu atbildi. Izlasi laacz'a blogā tak to ierakstu, tur ir aprakstīts tavas problēmas risinājums. Ja nesaproti, kas tur sarakstīts, tad šķir vaļā manuāli un meklē tajā rakstā izmantotos keywordus (ALTER TABLE, CHARACTER SET, utt).

 

Laacz ir pietiekami populārs, lai arī es par viņu zinātu. Esmu lasījis to rakstu un izdarījis to, kas rakstā bija rakstīts, taču man līdz galam neizdodas, tāpēc meklēju papildus palīdzību šeit...

 

Meklēšana izdodas, bet tikai tiešajā sakritībā, taču vajadzētu, lai varētu meklēt, izmantojot arī vienkārši latīņu burtus, lielos un mazos burtus...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...