Jump to content
php.lv forumi

Lapas dzinējs


foxsk8

Recommended Posts

Lieta tāda, ka ir sākuma lapa, tāja ir menu sadala, kas tiek includota, un ziņu sadaļa kura arī tiek includota, kā varetu uztaisīt, lai man katrai menu sadaļai nebūtu jātaisa sava lapa, lai nomainītu ziņu sadaļu! Vienkārši uzspiežot itkā uz linku, nomainās tikai ziņu sadaļa! Tā var izdarīt?

Link to comment
Share on other sites

Ja pareizi sapratu, tad viens variants:

1) menu linkus veido kaa index.php?page=1, index.php?page=2 utt, vai jelkaa savaadaak, kaa tev ienaak praataa.

2) izveido masiivu:

$pages = array(
1 => 'zinas.php',
2 => 'bla.php'
//utt
);

3) Peec tam tajaa pashaa index.php failaa tur, kur gribam, lai inkludojas zinas.php vai bla.php, liekam apt. shaadu kodu:

if (isset($pages[$_GET['page']]) && is_file($pages[$_GET['page']])) {
require($pages[$_GET['page']]);
}

Edited by andrisp
Link to comment
Share on other sites

Man sanāk tagad viena problēma, http://best.oo.lv/test/index.php viss pirmajā sadaļa strādā kā nākas, bet uzliku to ID http://best.oo.lv/test/index.php?id=raksti man tas cutenews scripts negrib atpazīt komentāru linku? viņs ņem no pirmās sadaļas no sākumlapas!

Link to comment
Share on other sites

Kāds tiešam nezin, ka to problēmu izlabot?

Link to comment
Share on other sites

Man tas viss ir uztaisīts šādi:

Katrai izvēlnes ienībai linkā ir raksta ID

<a href="index.php?rid=123&...&.....">

 

te dabon raksta ID:

if(isset($_GET['rid'])){

$rid=$_GET['rid'];

}else{

$rid=0;

}

 

Man raksti stāv datubāzē. No datubāzes ar query dabon rakstu ar ID $rid un parāda ar echo $rid;

Datubāzē raksti ir html formātā.

 

Ja neizmanto datubāzi tad laikam ar IF THEN vai SWITCH jātaisa un jāliek inklūdojamajā failā. Mainīgie man liekas vilkās līdzi uz inklūdojamo failu.

<? IF($rid==1){?>

HTML lapa

<?}?>

un tā visus rakstus.

Vēl tam inklūde failam sākumā var piekabināt

if(isset($_GET['rid'])){

$rid=$_GET['rid'];

}else{

$rid=0;

}

lai to atverot pa tiešo nemet errorus.

Caru ka esmu sapratis ko vēlējies.

Link to comment
Share on other sites

Man nav datubazes viss glabājas failos, nja neesmu ipass koderis, tikai mācos, tapec ar saprašanu kas ir jadara iet tā pagrūtāk!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...