Jump to content
php.lv forumi

Vajadzīgs profesionāls programmētājs uz pastāvīgu darbu!


Aleksandr

Recommended Posts

lai cilvēks saņemtu par to ko viņš ir izdarījis viņam sākumā ir jāmāk darīt. mani pilnīgi neinteresē tas, ka kāds būs nosēdējis visas brīvdienas un vēl pēc darba līdz 23:00 strādājot tikai tāpēc, ka rokas un galva ir tik līkas, lai izdomātu to uzreiz. un es netaisos maksāt virsstundas vēl par to. ir darba laiks, kurā darba problēmas arī jārisina, nevis pusdienu nosēž draugos, ap vakaru sajēdz, ka nekas nav izdarīts un tad strādā un raujas un raud par to, ka darbs nežēlīgs, jāstrādā naktīs un grib vēl par to lai samaksā. problēma jau slēpjas tajā, ka strādā daudz un dikti, bet vai izdara?!

ok, serveris nogāžas sestdien naktī, kkāds ļoti steidzams projekts, utt. - par to bez bazara var gan prēmiju sarunāt gan kādu brīvu dienu iedot, bet nu cik bieži tā notiek?

Link to comment
Share on other sites

Nu vispār nedrīkst aizmirst, ka darbinieks, kurš nestrādā savā personīgajā firmā, pats par sevi nebūs motivēts 4+4 stundas no vietas ziedot darbam bez atpūtas. Ja pašu darba devēju vēl dzen uz priekšu dzinulis, kā minimums, iespēja netīšām kļūt par darba ņēmēju, tad par darbinieku motivāciju jādomā darba devējam. Līdzvērtīgās darba vietās pie laba darba vadītāja darbinieki daudz pelna dēļ tā, ka pats darbu vadītājs panāk lielu atdevi no darbiniekiem. Tāpēc ir kompānijas, kas ļoti daudz maksā tieši darba vadītājiem, lai viņi panāktu atdevi no darbiniekiem.

Ja ir divi līdzvērtīgi darbinieki, viens strādā produktīvi, bet otrs saka, ka maz maksā, tad bieži vien, nevis otrais ir slinks, bet pirmajam ir kāda motivācija, ko darba devējs nav pamanījis.

Link to comment
Share on other sites

bet cik esmu darba darīšanās sastapies, runājies un vadījis cilvēkus tad ir arī tāda kategorija cilvēku, kuri 'pažizņi' skuļī. par ko? da par jebko - sākot ar sūdīgo priekšniecību un algu un beidzot ar to, ka birojs neatrodas vecrīgas vidū. ir arī nemotivējamie darbinieki - iegruzās uz savu fišku, neko apkārt vairs neredz un ja ievirza darba devējam vajadzīgākā gultnē tad uzreiz pilnīgi zaudē jebkādu motivāciju. ir arī haļavas cienītāji - tādus regulāri vajag 'uzmundrināt' ar kādu skarbāku vārdu, lai nebļaustās apkārt - darbā neko nedara a algu saņem. pēctam gan baigais naids uzreiz tjip - 'es te mierīgi atpūtos, a tu mani traucē', bet kad lietas saliek pareizos plauktos tad saprot, ka līdz algai var arī neizvilkt :D

vispār interesanta ir šī tēma :)

Link to comment
Share on other sites

protams. vienīgi ļoti daudzas lietas vadībā ir jāmācās tieši praksē. ir ok, kad teorijā tev ir smuks vienādu aitu bariņš, bet ja reāli darbā katrs ir ar savu raksturu un ambīcīju tad ir ko pasvīst. protams ar teorētisko pamatu uzdevumu var atvieglot :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...