Jump to content
php.lv forumi

query error :D


ViszinisA

Recommended Posts

Protams, ka zinu.. Bet šajā gadījumā par to negāja runa. Es pieņēmu, ka dzēšot ierakstu ar ID = 3 tika izdzēsti arī saistītie ieraksti un pēc tam "tukšā" vieta aizpildīta ar jaunu ierakstu. Runa gāja par to, ka vienu dienu es pēc SELECT * FROM tabula WHERE id = 3 dabonu vienu (arī atbilstošos saistītos ierakstus, ja paplašinātu kveriju), bet pēc 2 dienām izpildot to pašu kveriju dabūju pavisam citus datus

Edited by litt
Link to comment
Share on other sites

Delfins --> un dazreiz tas noder :)

jo man pasham nesen bija gadijums kur Lielaa DB nejaushi (PHP Admin) tika nodzeests viens ieraksts ...

Naacaas izvilkt datus no Backupa un ar rocinjaam vinju atjaunot.... Ja taadas iespeejas nebuutu buutu chaabiski... naktos izdariit izmainjas paareejas tabulaas....

Link to comment
Share on other sites

PAGA PAGA, Grey_Wolf

 

tavs piemērs ir "līko roku darbs" un šājos gadījumos atbildību nes pats darbinieks/vaininieks, pats no savas kabatas sedz radušos zaudējumus vai vispār kā citādi tiek sodīts...

Nopietnās lietās vispār netiek pieļauts "a vot man mysqladmin, a vot es nejauši...". Da izdr*** bez ziepēm/vazelīna! Tāpēc jau programmu/db nav jātaisa, pieļaujot ka tiks pielaistas "šādas līkas rokas". Jātaisa uzreiz normāla DB, ar visiem trigeriem, relations. Pie datiem laiž pašu aplikāciju. un nekādu phpmyadmin...

Edited by Delfins
Link to comment
Share on other sites

tavs piemērs ir "līko roku darbs" un šājos gadījumos atbildību nes pats darbinieks/vaininieks, pats no savas kabatas sedz radušos zaudējumus

Aga un ja tas Ir galvenais Boss.... Pat iisti nezinu kaa vinjaam izdevaas to nokilereet......

(preciizaak apmeeram nojaushu)

(principaa tieshi vinsh straadaa ar to sisteemu, + Visu tur prograameejis nebiju Es....)

un par laimi nebija tur saistito tabulu, bet tajaa pashaa tabulaa saistiiti lauki..... (kurus normaali dzeeshot ierakstu tiek updeitoti)

Vienkarshi mineeju kaa piemeeru..... Ka tas dazreiz ir noderiigi.....

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Nu ja runā nopietni, tad tavs boss ir lohs:

1.) bosam šādas lietas nav jādara

2.) datus nedrīkst mainīt caur visādiem phpmyadmin (tam paredzēta aplikācija)

3.) nav svarīgi, kas nodropoja ierakstu... vainīgais ir un paliek vainīgais

1. nush vinsh tur maina datus... taada darba specifika.... (un neko tur mainiit nevar....)

2. Jaqu mineeju iespeejams ka nokreshoja arii caur aplikaaciju, kautgan vinjam ir pieejams arii PhpAmins...

3.. Nu jaa Bet kad atskan breeciens UPS... man taa sanaaca... tad ir jau par veelu.....

Fleim OFF...

Ne par to ir shii skumjaa teema ;)

Link to comment
Share on other sites

:flame on

lai cik ar uzmanīgi un pareizi ņemtos ar produkcijas vides db no developera/admina puses, vienalga vienbrīd kko palaid garām un sabeidz (vai nu ar kādu admin tooli, vai paša rakstīto programiņu) db tā ka kkas no backupa jāvelk ārā - tā ir bumba ar laika degli, vienbrīd tas noiks, ja jau noticis, tad notiks atkārtoti. tāpēc db jāaiztiek brīžos kad vismazāk useri to lieto.

 

backupi rulez by default :D

:flame off

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...