Jump to content
php.lv forumi

kā nolāsīt informāciju no sql tabulas


Mikus

Recommended Posts

Nu lieta tāda, ka es taisu savai lapai reģistrāciju, un nelielas problēmas sagādā paroles un usera pārbaude.

Es gribēju pajautāt kā lai es piešķiru mainīgajam $parole nolasīto paroli no sql tabulas "users" un lai šo paroli viņš meklē pēc tā kad piemēram - user = lunis? nu laikam nedaudz neskaidri pajautāju... kr4 kautka šitā:

$password = mysql_query("select (pass) from users where (user = lunis)");

nu tas protams ir ar šausmīgākajām kļūdām, bet gribu lai jūs saprotat ko es cenšos panākt...

 

P.S.

Es no sql valodas ņifiga nerubiju...

Edited by Mikus
Link to comment
Share on other sites

select pass from tabule where user = '".addslashes($username)."';

 

bet vispaar Tavaa gadiijumaa buutu pareizi

 

$sql = "select ID from tabula where user = '".addslashes($user)."' and pasw = '".addslashes($pasw)."'";

$rez = mysql_query($sql)or die(mysql_error());

$num = mysql_num_rows($rez);

if($num != 0){

// parole un username der

}

else{

//neder

}

 

P.S. Palas arii par md5()

Link to comment
Share on other sites

liels paldies.. es visu to penteri neizmantoju tikai to kas bija piešķirts mainīgajam $sql :)

 

 

... aa nē tomēr kautkas nav kā vajag...

pfffffffffffff

nu ja varat kads uzrakstat visu kā lai piešķir mainīgajam $parole paroli no tabulas kuras nosaukums ir - "users" un tabulā ir 3 kolonnas

1.) id (tam nav nozīmes)

2.) user (šite visi reģistrētie lietotāji un man pagaidām ir ierakstīts "antons")

3.) pass (šite viu lietotāju paroles un man pagaidām ir ierakstīts "121212")

ja varat uzrakstat jau ar dotajiem parametriem, varbūt tā jums un man būs vieglāk...

Edited by Mikus
Link to comment
Share on other sites

mans variants:

$vards = $_POST['vards'];
$parole = $_POST['par'];
$sql = "SELECT * FROM lietotaji WHERE vards = '$vards' and parole = '$parole'";
$result = @mysql_query($sql);
$row = @mysql_fetch_assoc($result);
if ($row){
 echo 'autorizacija OK!';
}

Link to comment
Share on other sites

nē tu laikam nesaprati kā es biju domājis. Es gribu pārbaudīt vai DATUBĀZĒ jau neeksistē šads lietotājs tik nezinu kā to lai izdara... un ar if'iem es zinu kā vajadzēs, bet kā var pārbaudīt vai tabulā - "users" jau neeksistē šāds lietotājs... ganaju kad, ar mysql_query() bet ko rakstī iekš viņa?...?...?

Edited by Mikus
Link to comment
Share on other sites

o_O nu nez man laikam lēni aiziet... tad es nesapratu ko viņš bija domājis.... kā tad to var izdarīt??? kas man ar mysql_query ir jāselecto lai pārbaudītu??? hmmmm...

varbūt šitā:

$query = mysql_query("SELECT * FROM users where user ='$login' and pass='$pass'");
$check = mysql_fetch_assoc($query);
if (!$check) {
//viss ok!
} else {
//šāds user jau pastāv
}

???

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...