Jump to content
php.lv forumi

div overflowa pozīcija


hmnc

Recommended Posts

Sveiki!

tātad problēma sekojoša.. varbūt kāds ir saskāries:

ir <div> elements ar stilu overflow: auto; ierobežots height. un daudz teksta pa Y asi (vertikālais skrolls parādās automātiski).

lieta tāda, ka ielādējoties viss parādās kā vajag, bet rāda to tekstu kas augšpusē, bet to, kas ir lejā nerāda - līdz tam ir jāskrollē. a bet nepieciešams, lai tas brīnums būtu tjip automātiski atskrollējies līdz apakšai, jo svaigais nāk apakšā (izmainīt nevaru)...

ir kādas idejas un cik tās ir browser compatible?

Link to comment
Share on other sites

neinu tur pavisam citādāka situācija... damn hippies!

jāpasērčo msdn :)

 

update1:

viens no risinājumiem:

div`am apakšā padodam <a name="bottom"></a>

un tad lapu ielādējam ar #bottom

strādā pat :)

 

update2:

jautājums - vai ir kāds veids, kā ar javascriptu var norādīt named anchoru, uz kuru būtu jāpāriet?

tas named a man īsti neder, jo cik izsecināju - divs tiek parādīts vēlāk nekā viņš iet uz to anchoru un sanāk ka viņš neaiziet. pēc galīgas ielādes viss normāli parādās, bet tad jau ir par vēlu - par daudz jāspaida lietotājam ;)

 

update3:

viltīga jaunā sistēma ar pievienošanu/editēšanu :)

Edited by hmnc
Link to comment
Share on other sites

nu par browseru kompatiblitāti tas tik tāds jautājiens bija - ja nu uz IE neiet (kas praktiski ir galvenais izmantojamais browseris veidojamajā lapā).

 

a maita ar location.href arī neiet. laikam nepaspēj datus ielādēt.

damn ajax!

Link to comment
Share on other sites

window.location.href='fails.php#bottom'

man liekas ka ar JS var dabuut gatavu to kad vinsh noscrollo liidz lejai

pasties te: http://cgiirc.sourceforge.net/

tas gan ir chats, bet tur jaunaakie messigi paraadas lejaaa. Un visnh skroleejas, tip vecaakie messigi ir auxaa, jaunaakie lejaa. Nezinu vai JS to dara vai kas, bet nu tur straadaa :)

 

Edit: to laikam CGI dara, respektivi perls ...

Edited by Klez
Link to comment
Share on other sites

a maita ar location.href arī neiet. laikam nepaspēj datus ielādēt.

damn ajax!

Es ceru, ka tu to JS neuzliki body onloadā??

To JS taču vajag uzlikt PĒC datu pielādes..

 

Edit: to laikam CGI dara, respektivi perls ...

Tu pastāstī man - kā CGI (php kautvai) var iespaidot to kur un kā browserī rādīsies teksts? ;)

Edited by bubu
Link to comment
Share on other sites

nē nē. body onloadā nekas nekarājās. tur jau tā problēma - iekš body onloada netiek nekas likts, bet gan vēlāk tiek spiests buttons, kas visu to padarīšanu ielādē un nonāk uz anchora, bet kamēr ielādes process notiek tikmēr viņš jau sen redirektējies uz anchoru, kurš nemaz vēl nav parādījies.

 

pie katra refreša arī negribās likt, lai viņš iet uz anchoru, jo cik esmu novērojis tad, ja divu atskrollē līdz apakšai un pievieno jaunus ierakstus tad viņš pozīciju nemaina (respektīvi skrolls stāv MAX lejā un viss parādās kā vajag)

Link to comment
Share on other sites

var uztaisīt nelielu javascriptu....

piemēram ja mums tur nāk teksts, tad to tekstu vajag ielikt iekš table ar noteiktu ID un body onload='start()'

javascripts šāds

<script>
function start()
{
  heights=document.getElementById('table').offsetHeight;
  document.getElementById('div').scrollTop=heights;
}
</script>

 

attiecīgi

table ID = table

Div ID = div

 

vai arī kautkas līdzīgs, es uz šī pamata taisīju PHP Chatu ....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...