Jump to content
php.lv forumi

Kā panākt


Fired501

Recommended Posts

Tātad, kā jau mēs visi labi zinam, esmu nūūbs php lietās, un bubu mani shas nolamās, un tulinj redzēsim par ko :)

Jautājums tāds:

Ir uzdizainēta web lapa, kurai jākļūst par dikti masīvu lapu (Rekonstruktrēta iepriekšējā lapa, un iepriekšējā tika taisīta uz HTML (tikai HTML) un kopā sanāca ~75 Lapas) šinij versijai varētu pārsniegt 100 lapas, ja neatrastos nekāds atvieglojums...

Un jautājums:

Kā lai es samazinu tā visa lapu skaitu līdz minimumam?

 

 

P.S.

lapa būs dinamiska, un navigācijas utt arī mainīsies....

Ko darīt lai pēc tam, ja kautko pamainu nebūtu visi šie faili pa vienam jāmaina? ( vieniigas variants incluude? ) zinu ka te slēpjas tikai pāris pavisam vienkāršas komandas...

 

Lūdzu palīdziet, un iesakiet, KO man meklēt manuāļos ap šo tēmu, varbūt paši varētu kautko parādīt, vai arī ceļu uz kādu manuāli...

 

Esmu gatavs lasīt :ph34r:

 

 

Paldies jau iepriekš! ;)

Link to comment
Share on other sites

Parasti šajā gadījumā tiek domāts par CMS sistēmu (Content Management System).

Ir DB, kurā ir tie raksti/lapaspuses sabāztas pa katgeorijām/nodaļām. Un tad ir admin panelis, kurā tu sastādi meņu, kā ko rādīt, kādas lapas katrā meņu kategorijā rādīt. Kā arī lapu rediģēšanas iespējas, vai ar parastu <textarea> vai advancētāk WYSIWYG interfeisu (nu B,U,I u.c. "wordiskām" podziņām).

 

Tad parastam lietotājam ieejot lapā, php skripts (index.php) ielādējoties apskatās kurā meņu itemā patreiz lietotājs iegājis un izfetčo attiecīgo lapu no db un rāda uz ekrāna, kopā ar pārējiem visiem meņu.

Link to comment
Share on other sites

taisi apmeeram peec shaada principa

-------

 

$menu_numurs=_GET['menu'];

$contents_numurs=_GET['contents'];

$menu='menu_'.$menu_numurs.'.php';

$contents='contents_'.$menu_numurs.'.php';

 

bla bla teksts kas visaam lapaam vienaads

include ($menu);

include ($contents);

bla bla bla....

----------

un attieciigi linkos noraadi - tekoshaa_lapa.php?menu=x&contents=y

kur x menu numurs (identifikators) y attieciigi contenta

-----

menu faili menu_x.php.... un contents_y.php

----------

apmeeram shaadaa veidaa.........

protams lapas var glabaat arii DB... bet cik saprotu tas tev pagaidaam par sarezgiitu...

Link to comment
Share on other sites

Jaa, Grey Wolf, manai smadzenei DB Variants ir biku pa sarezgjiitu (pagaidaam)....

varbuut to ko tu mineeji.... kaa to visu angliski sauc ....vai arii vienkaarshi iedo taisi linku uz manuaali....

Ja tu pateiktu ko lai php.net mekleeju manuaalii, tad no turienes lasiitu....ja iedotu linku uz kaadu citu vietu, kur var biku smalkaak pa shito palasiit, lasiitu no turienes....

VinuVaarduSakot DOD-LASIIT :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

VinuVaarduSakot DOD-LASIIT  :D  :D  :D

24727[/snapback]

 

sajaa gadijumaa tev vajag tikai 2 funkcijas - kods apsaluuti minimaals...

par incluudes

un vel meklee par

 

$HTTP_GET_VARS[] (saiisinaats $ _GET)

(ja php Globals=off - normaala php konfiguraacija)

----

paarejais ir atkariigs no saita dizaina(konfiguraacijas utt...)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...