Jump to content
php.lv forumi

dati uz utf8


Kristabs

Recommended Posts

probleema ir taada, ka ieprieksh softs bija ar charsetu windows1257, bet es tagad taisu jaunu softu un gribu vinju ar charsetu utf8. Probleema ir taada, ka man no mysql vajag tos pashus datus ko glabinaajis tas vecais softs, bet nevar, jo neraada garumziimes.

manis meegjinaatie varianti:

mysqldb4.1

*set names utf8

*mysql convert() f-ja uz utf8

*dump - create table, default charset utf8 - insert dati

*set names cp1257 un softu atstaat utf8

mysqldb4.0 pameegjinaaju vienkaarshi iekopeet datus un lasiit

 

nu ja softam uzliek windows1257, tad viss ir, bet baigi negribas rakstiit softu ieksh windows1257, jo tad nevar rakstiit kaa normaals cilveeks, bet jaaraksta ar shitiem 122; un tas ir lieks chakars. vai arii ir kaads savaadaaks veids un pieeja tam visam?

-

veel variants sql dampu konverteet uz utf8, bet softi kaa notepad2 un citi kuros ir iespeeja mainiit enkodingu garumziimju un miikstinaajumziimju vietaa atstaaj tukshumu.

-

veelviens meegjinaajums, panaak to ka nevienaa enkodingaa neraada kaa vajag

ALTER TABLE t1 CHANGE c1 c1 BLOB;

ALTER TABLE t1 CHANGE c1 c1 TEXT CHARACTER SET utf8;

 

The reason this works is that there is no conversion when you convert to or from BLOB columns.

Edited by Kristabs
Link to comment
Share on other sites

kāpēc neder?

20765[/snapback]

nu der, tikai rezultaats ne taads kaa vajag

$txt = iconv("cp1257", "utf8", $txt);

atverot notepadaa taads smuks un encodings raadaa utf8, uztaisiiju tabulu ar utf charsetu+ pie mysql konekcijas set names + set character set un neraada ne utf8 ne win1257

aa un def charsets mysql`am arii utf8

Edited by Kristabs
Link to comment
Share on other sites

Nu tad tā jau vairs nav vaina konvertācijā. Konvertācija strāda. Vai nu tu nepareizi utf8 datus ieliec tabulās, vai arī nepareizi izvelc ārā.

20767[/snapback]

Tik tieshaam laikam nespeeju saprasties ar mysql4.1, jo pameegjinaaju ar iconv() konverteetos datus ielikt mysql4.0, kur nevar nekaadus charsetus noraadiit un viss straadaa...

Link to comment
Share on other sites

nu manupraat nekas nevar buut labaaks par MySQL 4.1 it sevishkji, ja atveram ar PHPMyAdmin kur pie shiis versijas paraadaas arii taada fantastiska kollona kaa collation (personiigi es bez taas dziivot nevaru), un kur varam noraadiit collationus gan laukiem, gan tabulaam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
nu manupraat nekas nevar buut labaaks par MySQL 4.1 it sevishkji, ja atveram ar PHPMyAdmin kur pie shiis versijas paraadaas arii taada fantastiska kollona kaa collation (personiigi es bez taas dziivot nevaru), un kur varam noraadiit collationus gan laukiem, gan tabulaam.

 

Nu, gudrais cilvēk,pastāsti, kur var sīkāku infu par to visu (collation) dabūt. Es arī cīnos ar šo problēmu.

Link to comment
Share on other sites

 

OK, paldies, pastudēšu!

Mopirku "636" krutu grāmatu par MySQL par Ls 9.90, bet tur nu viss tik uberextra aprakstīts, ka iepriekš vēl sešas grāmatas jānopērk, lai tu kruto saprastu.

Nopietni runājot, tur viss TIK detalizēti uzrakstīts, ka paliek jau grūti izprast pareizo domu

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...