Jump to content
php.lv forumi

bik par db un ditetime


bra

Recommended Posts

Es viemeer esmu licis timestamp, jo pie apstraades var skatiit vai nu laiku, datumu, vai arii visu kopaa.

19510[/snapback]

 

datetime laukiem ir adddate un addtime f-jas ar kuriem skaitit datumus uz prieksu un atpakal.

 

imo timestamp atmaksaajas tad ja selectee vinjus tikai peec timestampa, resp select * from tabula where timestam > 1344355, jo pa cipariskiem laukiem salidzinasana it kaa buutu atrāka.

ja jaasaak izmantot konvertesanas f-jas no timestampa uz datumu un tad datumu formeet kaut kaa - tad nez vai ir vajadzigs lieks overkills.

 

un protams pieradums.

Link to comment
Share on other sites

ņā man vienmēr ir bijušas problēmas ar to timestamp nesaprotu es viņu un kā šamo dabūt normālā formātā, un tad beidzot kā jūs man ieteiktu rīkotis kādā formātā glabāt tos datumus, tā lai vieglāk veidot selectus proti lai varētu selectēt visu gadu, mēnesi vai datumus, vai datumu, gadu mēnešu intervālu, un maziņš piemēriņš arī derētu.

lasu to http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/date-and...-functions.html, bet tur visa tik daudz ka nezinu ko labāk izmantot ko nē tādēļ jautāju jums, kuri vairāk pieredzējuši

Edited by bra
Link to comment
Share on other sites

Nu tak izej tai lapai cauri un izlasi virsrakstus pie katras funkcijas. Tur vienā teikumā pateiks ko tā dara un tā arī dari. Tur tak skaistas fjas ir - MONTH(..), YEAR(..), utt, ko tik sirds kāro! Izvēlies ko vajag un uz priekšu. Nesaprotu tavas problēmas. (kamēr šito topiku te maļ un maļ, sen jau varēji to izdarīt..)

 

Un kad dabūsi php pusē timestampu no DB, tad pielieto to date() fju, lai pārvērstu tekstuālā formā, un viss oki.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...