Jump to content
php.lv forumi

ALTER TABLE


saintzzz

Recommended Posts

Man iisaa laika posmaa japarlabo majaslapa, aber diemzzeel ar sql&php arii tikai pirms nedeellas saaku rauties, datubaazes tabulai jaunumi jaapievieno kolonna, kuraa saglabaasies fotograafija(vai links uz to, jebkuraa gadiijumaa vajag jaunu kolonnu)

uzinstaleeju Mysql srveri 5 beta un comand line client rakstu( nujaa pie datubaazes arii piekonekteejos, tad rakstu:

ALTER TABLE 'jaunumi' ADD COLUMN 'foto' TEXT;

aber shis izmet:

cipa nepareiza sintakse esot error 1064, zinu, ka php nav sql, bet luudzu izpaliidziet, jo tomeer valodas iet roku rokaa, vai iedodiet linku uz forumu, kur veersties

Link to comment
Share on other sites

mysql.. tad varbūt kaut kas par viņu rakstīts ieks myslq.com myslq.org mysql.net

pamēģinam, pirmais, myslq.com ir

sākam skatīties.. pirmajā rindā pirmais ko ieraugam search.. varbūt tur ierakstīt alter table?

ierakstam, paskatamies tālāk atrodmas pogu ar kuru laikam meklē.. nospiežam dabūjam rezultātus - pirmais ALTER TABLE Syntax..

tiešām tas bija tik grūti - imo iepostēt forumā un apstāstīt ka pārtaisu lapu un lieku lauku taulai klāt ir sarežģītāk :P

Link to comment
Share on other sites

ehhh taisniiba jau vien ir, tikai peec Freebsd.org oficiaalaa manuaalla man bija gribeeshana paraagjusi uz kaadu briidi mekleet help oficiaalajos saitos + veel shodien mani 2.5 stundas smuka meiteniite boreeja ar zobaarsta urbi, veel tagad taada neomuliiga sajuuta mutee ;P druscinj taads kaa apreibis ...

Link to comment
Share on other sites

Pie reizes, man ar jautājums:

in_array($_FILES['foto']['type'],$image_mimes)

Vai tā tiešām ir labi pārbaudīt, ka fails ir bilde? Mimetypes tiek veidotas uz servera vai klienta? Ja jau uz klienta, tad nedrīkst tām uzticēties, ne?

Link to comment
Share on other sites

Es jau arī īsti nezini. Cik zinu, tad sūtot formas datus ar enctype multipart/form-data tajos visos post datos tiek padoti arī mime types no browsera. A kā īsti īstenībā ir, es nez ;)

Link to comment
Share on other sites

Es jau arī īsti nezini. Cik zinu, tad sūtot formas datus ar enctype multipart/form-data tajos visos post datos tiek padoti arī mime types no browsera. A kā īsti īstenībā ir, es nez ;)

18708[/snapback]

man skjiet ka miime types tiek veidotas klienta galaa :(

(resp. vinji vispaar netiek veidoti tikai nolasiiti)

to jau var viegli paarbaudiit iekopeet kaadaa exe failaa JPG saakumu un meginaat

'iesmeereet' serverim :(

man skjiet ka vinsh to uzskatiis par JPG (tie dati glaabaajas pashaa faila saakumaa )

Link to comment
Share on other sites

a man gan tagad šķiet, ka tomēr serverī

joes paņēmu uploadoju dažus failus, kas ir piereģistrēti sistēmā, bet viņiem rādās application/octet-stream

 

un reku apacim ir mime.types un mime_mod, domājams tur ir tie ejošāko formātu apraksti, bet visiem pārejiem bliež oktet

Link to comment
Share on other sites

Man sanāca, ka klienta galā.

Uploadojot failu, kurš ir jpeg, bet nosaukts par a.exe, iznāca mimetype=application/x-msdownload

bet uploadojot exe failu nosaukut par a.jpg - mimetype=image/jpeg

 

Venom, a moš piereģistrētie mimetypes neņemās? Ņemās tikai browserī sadefinētie?

 

Iespējams, ka Apacis savus mime.types lauikam izmanto tikai lai klientam padod failus norādītu pareizos content/typus.

Edited by bubu
Link to comment
Share on other sites

man jau gan liekas, ka pietiek pārbaudīt vai paplašinājums ir jpg, gif utt. Tak galvenais, lai to failu nevar izpildīt.

Ja nu gribam nodarboties ar kārtīgu paranojas audzēšanu, tad pārbaudam gan mime-type, gan paplašinājumu.

Bez tam jāsaražo gana viltīgs fails, kurš spētu būt ar mime-type kā jpg failam un joprokjām varētu strādāt, kā exe vai vēl kaut kas. (protams, cilvēks jau visu var izdomāt, vajag tik piespiesties) :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...