Jump to content
php.lv forumi

l27

Recommended Posts

Tur tas raksts/intervija tāda jocīga, proti, vienā brīdī runā par (NoSQL produktu) uzņēmumu nespēju veidot biznesu "Because there is so much money poured into some companies and they do not have a way to monetise until [a solution] is proven worthwhile" .. otrā brīdī par pašas tehnoloģijas popularitātes zudumu "“I see more people revert back to doing SQL than NoSQL because it is still trusted to handle mission-critical data.”" ..

 

Interesanti, gan ka viņa paša kompānijas upstream produkts (MySQL) ievieš natīvu atbalstu JSON (ar visām tām saistītām funkcijām https://dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/json.html  ) kā arī pašai MariaDB jau krietni pirms tam eksistē nedaudz apdalīts json + dinamisku kolonnu atbalsts, ko nekā citādi kā par NoSQL (nedefinētas datu struktūras aspektā) nosaukt nevar ..  

 

Ja jau NoSQL ir tik neperspektīvs un "burbulis plīsīs", tad jēga kaut ko tādu iekļaut savā produktā? :)

 

 

 

Man, piemēram, JSON liekas ļoti interesants - ir iespēja veidot ļoti dinamisku datu struktūru (t.i. lai vienam ierakstam pieliktu papildus lauku/vērtību nav vairs jāmaina tabulas struktūra vai jāveido sarežģīti joini, kas lielām tabulām ir resursietilpīgi) tai pat laikā konkrētus json laukus eksportēt un indeksēt (nepalielinot datu apjomu) kā virtuālas kollonas ierastajai SQL apstrādei.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...