Jump to content
php.lv forumi

Procedural vs. OOP


aika

Recommended Posts

nu ziniet - pāriet uz OOP ir kā no kartingiem pārsēsties Formulā1 - varbūt arī ātri un jaudīgi, bet nu sagatavošanās/iemācīšanās/treniņi utt ļooooti sarežģīti un ilgi.

Atkarīgs ar kādu domāšanas veidu tam pieiet.Ja pieņemsi ka,jebkura klases metode nav nekas cits kā tās pašas funkcijas,un atcerēsies,ka viņas izsaucas no izveidotā objekta ar ->

$klasesObjekts->funkcija();

,tad nebūs ne ilgi ne sarežģīti.Nekas jau netraucē sākumā visas tās tavas funkcijas vienkārši iemest iekš klases,nodefinēt kā 'public' un lietot bez īpašām izmaiņām,kā esi pieradis.Ja iepatiksies kaut daļa no pieejamajām fīčām,tad pastāv iespēja ka procedurālo vairs redzēt negribēsies.Man bija sākumā ar līdzīga reakcija: "Nahren tādu OOP - tas tak nevajadzīgs overkills un kaut kāds sviests,ka katrai sīkākajai darbībai tiek iedalīta vesela funkcija kur ir tikai pāris rindiņas.Bet iebraucot kāpēc,un izmēģinot kā tas reāli strādā,domas pēc laika mainās pilnīgi uz pretējo :)

Link to comment
Share on other sites

Tas tutoriālis ir briesmīgs.

Vispār jau vajadzētu arī sākt ar to, ka aplikāciju organizē MVC stilā, kas tutoriāli viennzīmigi nav, tāpēc arī tāds bardaks.

Paņem Kohana un sāc OOP mācīties caur to, sapratīsi, ka patiesībā viss ir vienkāršāk, nekā šķiet un organizētāks.

 

Pat visvienkāršakajām projektam , es izmantotu FW, jo tik un tā, pat, ja tie ir daži kveriji, daži ajaxi, utt., es uzrakstīšu lapu ātrāk man zināmā FW, nekā plain PHP. Bet PHP labāku FW varēs uztaisīt OOP. Tieši tāpēc OOP rullē.

Link to comment
Share on other sites

Apburtais loks.Lai izprastu FW,ir jāizprot OOP. Lai izprastu OOP pielietojumu,ir jāstudē kāds FW,kas tādā gadījumā liksies vispār kaut kāda ķīnas ābece.Rezultātā pastāv risks iekulties stereotipā ka tas ir nējēgā sarežģīti un nobīstoties neapgūt ne vienu ne otru :)

Link to comment
Share on other sites

Apburtais loks.Lai izprastu FW,ir jāizprot OOP. Lai izprastu OOP pielietojumu,ir jāstudē kāds FW,kas tādā gadījumā liksies vispār kaut kāda ķīnas ābece.Rezultātā pastāv risks iekulties stereotipā ka tas ir nējēgā sarežģīti un nobīstoties neapgūt ne vienu ne otru :)

Tāpēc jau to dara uzreiz, pēta FW un apgūst OOP. Nekāda lielā maģija jau tur apakšā nav. Ņem kādu tutoriāli un tik pa soļiem iet, reizē apgūstot OOP un FW.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...