Jump to content
php.lv forumi

Vai var no vienas column dabūt vairākas daļas?


Galedajs

Recommended Posts

Sveiki!

 

Mani interesē tas, vai no vienas column, piemēram "xpuses", kura ir datu bāzē var dabūt vairākās daļās informāciju. Ja man tur piemēram ir viens ieraksts ar šādiem cipariem tajā - 1, 5, 10, 14 - vai es varu kaut kādā veidā izmantojot for ciklu vai kā savādāk, izveidot variablus (šajā gadījumā 4us). Piemēram var xpuse1 = 1, xpuse2 = 5 utt, xpuse3 = 10 utt. To visu iegūstot automātiski un tikai no viena ieraksta.

 

Ļoti noderētu palīdzība šajā jautājumā.

 

Otrs jautājums.

Vai serveris var normāli pavilkt viena usera datus no db, pie kuriem ir klāt 10 000 colonnas?

Link to comment
Share on other sites

Ja tu domā tā, ka $xpuses['viens_ieraksts']="1,5,10,14";

 

Tad

$katrs=explode(",",$xpuses['viens_ieraksts']);
$cik_kopa=count($katrs);

for ($i=0; $i<$cik_kopa; $i++) {
     echo $katrs[$i]."<br>";
}

 

Skaidrs. Un kā ir ar to daudzo kollonnu skaitu? Ja datu bāzē vienam userim ir piesaistītas 1000 kolonnas, tad tas nenobremzēs visu servera būšanu?

Link to comment
Share on other sites

Vot to gan nezināšu teikt.

 

Man bij tā, ka lietotājvārdam priekšā valsts karodziņš, nu un lai noteiktu, kas pa valsti, skripts izbrauc cauri ~130000 ierakstiem. Vienam userim tas darijās ātri.

Taču vai tas ir tas pats kas tavā gadijumā, gan nezinu, jāprasa kādam zinošākam.

Link to comment
Share on other sites

 

Mani interesē tas, vai no vienas column, piemēram "xpuses", kura ir datu bāzē var dabūt vairākās daļās informāciju. Ja man tur piemēram ir viens ieraksts ar šādiem cipariem tajā - 1, 5, 10, 14 - vai es varu kaut kādā veidā izmantojot for ciklu vai kā savādāk, izveidot variablus (šajā gadījumā 4us). Piemēram var xpuse1 = 1, xpuse2 = 5 utt, xpuse3 = 10 utt. To visu iegūstot automātiski un tikai no viena ieraksta.

Izdarīt jau var visu ko, bet visdrīzāk, ka korekti būtu glabāt šos 4 ierakstus, kā 4 ierakstus, nevis kaut kādu ar komatiem atdalītu virkni, ar kuru neko jēdzīgu no DB viedokļa nevar pasākt. Tiesa gan, vajadzētu zināt kā šie dati rodas un kā tiek izmantoti, lai pateiktu drošāk.

Otrs jautājums.

Vai serveris var normāli pavilkt viena usera datus no db, pie kuriem ir klāt 10 000 colonnas?

Ja datu bāzē vienam userim ir piesaistītas 1000 kolonnas, tad tas nenobremzēs visu servera būšanu?

 

Tad 10 000 vai 1000 ? :)

Bet patiesībā tas nav būtiski. Būtiski ir tas - kas tās par kolonām, kas būs tik lielā skaitā? Skatoties uz to tavu sarakstu rodas aizdomas, vai tik tu patiesībā netaisies taisīt kolonas tam, kam būtu jāglabājas katram savā ierakstā? Varbūt vari apstāstīt kas tās par 1K vai 10K kolonām tur būs?

Un es gribētu redzēt kā kāds raksta SQL teikumu ar 10 000 kolonām :OOOOO

Un atceries, ka normāli SQL teikumus var uzrakstīt ar roku. Pie tam saprātīgā laikā un uzskaitot kolonas, ja vien datu modelis ir korekti izveidots.

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

Izdarīt jau var visu ko, bet visdrīzāk, ka korekti būtu glabāt šos 4 ierakstus, kā 4 ierakstus, nevis kaut kādu ar komatiem atdalītu virkni, ar kuru neko jēdzīgu no DB viedokļa nevar pasākt. Tiesa gan, vajadzētu zināt kā šie dati rodas un kā tiek izmantoti, lai pateiktu drošāk.

 

 

 

Tad 10 000 vai 1000 ? :)

Bet patiesībā tas nav būtiski. Būtiski ir tas - kas tās par kolonām, kas būs tik lielā skaitā? Skatoties uz to tavu sarakstu rodas aizdomas, vai tik tu patiesībā netaisies taisīt kolonas tam, kam būtu jāglabājas katram savā ierakstā? Varbūt vari apstāstīt kas tās par 1K vai 10K kolonām tur būs?

Un es gribētu redzēt kā kāds raksta SQL teikumu ar 10 000 kolonām :OOOOO

Un atceries, ka normāli SQL teikumus var uzrakstīt ar roku. Pie tam saprātīgā laikā un uzskaitot kolonas, ja vien datu modelis ir korekti izveidots.

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

 

Mana ideja ir taisīt tile sistēmas spēli, un katram tile vajag savu informāciju par to.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...