Jump to content
php.lv forumi

MYSQL count


hEiti

Recommended Posts

mysql_num_rows(mysql_query("SELECT string FROM tabula WHERE string='padotais_strings'"));

Tā NEVAJAG darīt!

 

Analoģija - tā vietā, lai saskaitītu grāmatplauktā esošo grāmatu nosaukumus, kuru nosaukumi atbilst tai apakšvirknei, un vienkārši pateiktu skaitli, tu paņem lapiņu, un akurāti pieraksti pirmo derīgo nosaukumu, otro derīgo nosaukumu, utt. Tad iedod lapiņu tam, kas tev to vaicāja, un saki - skaiti pats.

 

Ir kāda jēga no tā?

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

Nu neesmu jau es nemaz tāds riktīgs mysql pazinējs un ar lieliem datu apjomiem ar tā īsti nemaz nav nācies saskārties. Kā nekā, pats mācos. Vnk cik man ir pieticis ar mysql_num_rows, vot i iesaku. Ja neder neder. Ņemšu vērā un pats mācīšos un pētīšu citu ieteikumus :)

Link to comment
Share on other sites

Analoģija - tā vietā, lai saskaitītu grāmatplauktā esošo grāmatu nosaukumus, kuru nosaukumi atbilst tai apakšvirknei, un vienkārši pateiktu skaitli, tu paņem lapiņu, un akurāti pieraksti pirmo derīgo nosaukumu, otro derīgo nosaukumu, utt. Tad iedod lapiņu tam, kas tev to vaicāja, un saki - skaiti pats.

 

Ir kāda jēga no tā?

Genials skaidrojums :)

Vienkarshi ka Blondineem ..

Link to comment
Share on other sites

Vnk cik man ir pieticis ar mysql_num_rows, vot i iesaku. Ja neder neder. Ņemšu vērā un pats mācīšos un pētīšu citu ieteikumus :)

Eeee ta kā nejūtu tomēr 100% sapratni, _kāpēc_ neder, bet drīzāk aklu pakļaušanos autoritātei :D :D :D, tad tomēr vēlreiz:

- mysql_num_rows ļoti labi noder,ja vajag atlasīt datus UN PIE REIZES noskaidrot cik tad ierakstus atlasīja.

- mysql_num_rows neder (funkcionāli jā, bet no ātrdarbības viedokļa galīgi nē), ja vajag noskaidrot TIKAI skaitu. Ja vajag noskaidrot TIKAI skaitu, summu, vidējo vērtību, minimālo vērtību, maksimālo vērtību, tad lietojam attiecīgi COUNT(*), SUM(izteiksme), AVG(izteiksme), MIN(izteiksme), MAX(izteiksme).

 

@Grey_Wolf

Paldies par komplimentu :)

 

Gints Plivna

http://datubazes.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

@Gints Plivna

 

Nu paldies. Tiesa gan vairākas reizes pārlasiju, bet vrodi iebraucu.

Šī ir viena no pirmajām funcijām ko vispār iepazinu, tapēc arī izmantoju kā tādu - universālo.

 

Tad sanāk ka ja man ir vajadzējis vienu rezultātu, bet es iegūstu vairākus un tad tik apskatos to vienu.

Lieks darbs...

Link to comment
Share on other sites

Tad sanāk ka ja man ir vajadzējis vienu rezultātu, bet es iegūstu vairākus un tad tik apskatos to vienu.

Lieks darbs...

preciizi..

iedomaajies situaciju ka DB ir 10M ierakstu ..

Tev nepiecieshams uzzinaat cik ierkstu ir DB ..

COUNT(*) adgrieziis skaitu 0,000...00..N sek ..

mysql_num_rows() sakumaa SAVAKS VISUS datus SASKAITIIS un tikai tad pazinjos rezutaatu ..

attieciigi 1. gadijumaa parsuutiis 1 INT (8-16Baitus)

2. gadijumaa 10-...XXX Mb aitus ... tobish kaa minimums 1M reizi vairak datus 1 MILJONU !!! vairak ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...