Jump to content
php.lv forumi

Lietotaaju alert


dql

Recommended Posts

Sveiki, veeleejos uzzinaat, kaa lai izveido shaadu skriptu, kaads ir ieksh draugiem.lv uc saitos, kad ik pa laikam paraadas lapas labajaa apakseejaa stuuri info, ka kaads ienaaca lapaa.

 

no javascript puses es to vareetu uztaisiit.

bet kaa lai ti nocheko?

 

Pagaidaam dariju taa, ka tikko kaads ienaak saitaa vinjam uzliekas cepums, ka ir. un insertojas tabulaa.

 

Un tad caur javascript izvelkam sho informaaciju aaraa, un protams php pusee izdeesham aaraa, lai neraada atkaartoti. Bet probleema ir tur, ka citam paraadiis, ka kaads noteikts ienaaca saitaa, bet paareejiem nee, jo peec pirmaas paraades, jau buus izdeests ieraksts. Kaa lai to iisti realizee?

Link to comment
Share on other sites

Izmanto laiku klāt kā vēl vienu lauku tabulā, katram kuru inserto.

Tas būs atskaites punkts lai var noteikt kad ienācis katrs.

Pēdējo atrādīto paskaties cepumā un padod nākamos, kuri ir vēlāk.

PHP pusē dzēst vajag pēc kāda noteikta laika tikai, jo nerefrešojas jau visiem vienlaikus lapa.

Link to comment
Share on other sites

Izmanto laiku klāt kā vēl vienu lauku tabulā, katram kuru inserto.

Pēdējo atrādīto paskaties cepumā un padod nākamos, kuri ir vēlāk.

PHP pusē dzēst vajag pēc kāda noteikta laika tikai, jo nerefrešojas jau visiem vienlaikus lapa.

1. nevajag lauku kuram inserto, bet tikai laiku

 

ID | user_id | user_name | laiks_unix_timestamp |

2. cepuma tur nepaskatiisies, bet userim kuram atraadi, ieraksti SESSIJA laiku kad info tikusi parbaudita

ja online tabula laiks ir lielaks toos arii atradi.

3. lapu vispar nevjag refreshot bet parbaudiit ar AJAX ..

4. online tabulu veido ka MEMORY/HEAP , jo nav jegas glabat tabulas info uz diska (buus krietni aatrak)

5. dzest vjag teiksim peec minuutem ~~5 (nu tas nev tik butiski, bet nu katr zinja peec laicinja) un taja briidii kad pievieno klat jaunu ierakstu.

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

nu ok viss skaidrs, tikai grey wolf jautaajums tev kaapeec, lai es nevareetu peedeejaas pieprasiijuma reizes laiku glabaat kukijaa?

tapec ka Kukijs uzzstadas(labojaas) sutot lapas haideri -> tatad lapa ir japrlaadee .

Un kada X pec vinsh buutu jaglaba Kukija, uz usera kompja?

vienkarshak, un arii logiskak, vinju glbat Sesiijaa.

 

vienkarshi velviens sesijas mainiigais

session_start();
$pedejais_laiks=$_SESSION['pedejais_laiks']; // Sho izmantojam lai noskaidrotu vai ir kads jauns useris
// iesetojam jaunu laiku uzreiz veicam sesijas apdeitu uz jaunu laiku (lai nebuutu iespeja k buus kads sek nokavejums -> attiecigi kadus datus neparadiis
$_SESSION['pedejais_laiks']=time();
.. 
nolasm no DB datus un aizsuutam userim (veicam izvadi)
..

un pash index lapa prbaudam vai shmais ir iesetots, ja nav tad iesetojam

// parbudam vai sesijas miniigis vispar eksistee, ja neeksistee tad  iesetojam izmantojot tekosho laiku
if(!isset($_SESSION['pedejais_laiks'])){
 $_SESSION['pedejais_laiks']=time();
}

 

Un tagat pastaasti Kapec gribi izmantot Kukijus?

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

tapec ka Kukijs uzzstadas(labojaas) sutot lapas haideri -> tatad lapa ir japrlaadee .

Man kkaa nekas nepaarlaadeejas, jo cepums tiek padots tajaa failaa, kur ajax checko tos piesleegtos juuzerus...

 

Un tagat pastaasti Kapec gribi izmantot Kukijus?

Taapeec, ka es nekur lapaa neizmantoju sesijas, un tagad deelj shitaada shita arii netaisos, jo viss straadaa un es nedomaaju ka sesijas baigi ietekmees to aatrumu man.

 

Viss paareejais tavaa tekstaa taka jau ir skaidrs, to es jau vakar uztaisiiju :)

Link to comment
Share on other sites

Taapeec, ka es nekur lapaa neizmantoju sesijas, un tagad deelj shitaada shita arii netaisos,

gribi teikt ka VISUS datus glaba kukijos?

Un kapec gan neizmantot sesijas?

1. droshak, jo faktiski glabajas tikai sesijas mainiigais, kursh paliek nederiigs liidz useris aizver baruzeri (nu kadu briidi jau vinju varetu izmntot kads svesinieks, preciizi tik ilgi cik uzstadiits sesijas dzives ilgums(uz servera)

turpreti glabajot visu kuukijos, idejiski tos datus varetu izmantot muuziigi (pamainot tik datumus, laikus)...

teiksim ieies useris no I-kaffe, i adminam buus visi usera dati...

2. no kodeshanas viedoklja krietni vieglaak

 

Manuprt kukijos buutu jaglaba dati, kurus izmantosi atkrtoti, arii kad useris buus aizveris brauzeri

teiksim, parbaude vai no dotaa kompja kads ir bijis piesledzies, balsoshanai, sttistikai.

Citus realus iemeslus neredzu.

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Nez man no kodeeshanas viedoklja tieshi liekas lieks shits lapaa tas session_start utt..

Varbuut neertaak ir kukijam padot veertiibu, bet tas arii viss.

 

Jaa es piekriitu, ka var pamainiit cepuma veertiibas un dziives ilgumu, bet tas nav nekaadas lielais droshiibas caurums par ko tagad lauziit galvu.

Link to comment
Share on other sites

Jaa es piekriitu, ka var pamainiit cepuma veertiibas un dziives ilgumu, bet tas nav nekaadas lielais droshiibas caurums par ko tagad lauziit galvu.

tas ir Ljoti liels caurums, jo:

teiksim ja pieglabaa usera ID tad veicot sekojoshas darbiibas:

1. registrejos tvaa lapaa

2. apskatos kadu kukiju shamaa izveido

3. nomainu kukija info uz man velamo

4. ieeju tava lapaa

opaa esmu kaa cits useris ...

 

Staradajos ar kukijiem , tapat javeic vinja izveide

un viena rindinja session_start(); faila sakuma NAV nekada tragedija

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...