Jump to content
php.lv forumi

Tieša piekļūšana failam


_newbie_

Recommended Posts

Tai lapā, kur ģenerē to formu, kura jāpadod none.php, tur padod kukiju (ar kādu slepenu tekstu :) un tad tajā none.php pārbaudi. Ja ir tāds kukijs, tad viss ok (un iznīcini kukiju), ja nav, tad attiecīgi kļūdu saki.

Link to comment
Share on other sites

manuāli nelasi?

Lai uzliktu kukiju - fails.php:

 ...
 setcookie('kukijs', '1');
 ...
 echo '<form action="none.php" ... ';
 ...

Lai nolasītu kukiju - none.php:

 ...
 if (isset($_COOKIE['kukijs'])) {
   // te tiekam no fails.php formas
   setcookie('kukijs', '', time() - 3600); // izdzēšam kukiju
   ...
 } else {
   echo 'Tu nāc no nepareizās lapas! Ej kautkur citur!';
 }
 ...

Link to comment
Share on other sites

Sāku rakstīt atbildi un sapratu, ka neesu sapratis problēmu laikam (-;

Vai problēma ir:

a) ir lapa none.php, kurai būtu jāstrādā tad un tikai tad, ja tai ir padoti pareizie GET/POST mainīgie?

b) ir lapa none.php, kuru nedrīkstētu izsaukt pa tiešo, kā none.php, bet tikai includēt, vai requirot?

 

Kā būtu ar šādu variantu problēmai b):

<?php
if($SERVER['PHP_SELF'] != 'pareiza_lapa.php'){
header('HTTP/1.0 404 Not Found');
exit;
}
?>

Link to comment
Share on other sites

Analgīns tu nesaproti.

Viņam vienā failā ir forma <form action="none.php">

Un viņš grib, lai tad, kad leitotājs pa taisno ieraksta adresē none.php, tad lai parādās kļūdas paziņojums. Nevis tad, kad formu submito normāli.

Link to comment
Share on other sites

nu paga... manis uzrakstiitaa rindinja jau arii paarbauda, vai lietotaajs niet uz lapu none.php pa taisno. Es piemeeram to lietoju shaadi: ir fails index.php un ir fails config.php (nu kur visaadas svariigas lietas), tajaa config.php saakumaa ir taa manis uzrakstitaa rindinja, a to pashu config.php es require index.php. No indeks lapas var iekljaut to config.php, a ja pa taisno, tad die (nu vienalga ko dariit - pazinjojums kaads vai kas cits)

 

nu bet ja submito, tad gan jau ka liidzi naak kaadi mainiigie (POST vai GET), so.. vispism paarbaudam, vai ir kaadi maniigie vai tie atbilst vajadziigajam - ja jaa, tad apejam to security row un daram kas daraams. Kas te ko nesaprast.. to sindinju es vienkaarshi arii lietoju meerkjim, lai nepiekljuutu pie faila pa taisno, tb, address baaraa rakstot to

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...