Jump to content
php.lv forumi

log žurnāls


Vecteevs

Recommended Posts

Sveiki, izdomāju lapā ievietot log žurnālu. Piemēram kāds lietotājs veic kādu darbību, un tas viss ierakstās vai nu datubāzē vai txt failā? Kā ir labāk? Un ar ko vispār jāsāk lai izveidotu log failu? Takā esmu iesācējs ar šo saskaros pirmo reizi. Paldies

Link to comment
Share on other sites

Nepiecieshamie resursi:

 

- http://php.net/file_put_contents (ja raksta teksta failaa)

- http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/insert.html (ja ieksh db)

 

es izveeleetos rakstiit failaa nevis datu baazee.

 

Kaut kaa taa aptuveni:

 

function log($m) {
 $log_path = '/path/to/log/file';
 return file_put_contents($log_path, date('laika-formaats') . ' - ' . $m, FILE_APPEND);
}

 

Protams var atdaliit kljuudu logoshanu no kaut kaadu eventu logoshanas...

 

Link to comment
Share on other sites

glabāšu txt failā, piemēram manā situācijā vajag zināt ko dara lietotāji. Piem lietotājs- datums,Raivis izdzēsa(rediģēja) savu komentāru ar ID:32

cik sapratu, tad būtu jāraksta tā?

function log($m) {
 $log_path = 'log.txt';
 return file_put_contents($log_path, $_SESSION['lietotajs'], date('laika-formaats') . ' - ' . $m, FILE_APPEND);
}

nezinu vai ir pareizi, bet kas jādara lai redzētu vai ir dzēsts vai labots?

Link to comment
Share on other sites

principa Logi ir ljoti laba lieta, Bet Es personiigi izveletos DB

Kur pieglaba visu kaspasham skjiet vaajdzigs

parasti kaa minimums :

Datums, Usera ID, Usera IP, Darbiba (var arii pieglabat pashu Queriju,tas dazkart pat ir vitali nepieciesams, lai varetu atjaunot kadus datus)

DB prieksrocibas pret text failu ir samera lielas.

1. var erti notiiriit vecos ierakstus (daudz atrak un vienkarsak ka kjidat text failu )

2. atrast VISUS dota usera izdaritos labojumus, vai nu pec ID vai IP ,

3. vakt statistiku, teiksim noskaidrot ko useri viesbiezak dara

nu vel daudzas prieksrocibas ..

Piedevam ja tet fails buus liels, tad ierakstisana vinja buus lenaka neka DB.

nerunasim jau par to ka liela faila buus lielas problemas atskjirot vajadzigos datus...

--

Text failu izveletos, lai piefiksetu kdus errorus, ja viss staisits kurati, tad sadi ieraksti buus ljoti maz, vai vispar nebuus, tad text failam ir krietni lielakas prieksrocibas neka DB -> uzreiz var redzet kur un kada kljuda ..

(tiri vizuali redzot ka vinsh virs neaiznjem 0 baitus ..)

--

Bet ja tiek veidot Log failu kontrole, tad arii eroorus var mest tabula..

teiksim kontroles modulii, parada cik kura tabula ir ieraksti, un teiksim ja erroru tabula ir neparbaudiits(nesi paskatijies) ieraksts, atd izmet kadu pazinjojumu ...

--

Nu kautkaa taaa..

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Tur nav nekaada doma - tur ir INSERT vaicaajuma sintakse.

 

/**
 * @param int $u_id lietotaaja identifikators
 * @param int @o_id objekta identifikators ar ko lietotaajs darbojaas (piemeeram veestules identifikators)
 * @param string $o kas tas ir par objektu (piemeeram veestule)
 * @param string $a kaadu darbiibu lietotaajs veica (piemeeram dzeesa veestuli)
 */
function log($u_id, $o_id, $o, $a) {
 $q = "INSERT INTO log (u_id, o_id, o, a) VALUES ($u_id, $o_id, '$o', '$a')";
 return mysql_query($q);
}

 

Protams, es tur nedomaaju ne par eskeiposhanu ne pa citaam, droshi vien, svariigaam lietaam. + tabulaa ir lauks kursh pieglabaa arii laiku ar shobriideejo laiku.

Edited by rATRIJS
Link to comment
Share on other sites

Izdomā kādam mērķim tev vajag auditāciju.Es personiski neredzu jēgu intereses pēc glabāt visus lietotāja soļus. Reāli, ja man lapai ir 2000 UV dienā un katrs no viņiem apskatās 10 lapas, tad nebūtu jēgas dienā saglabāt db 20000 ierakstus. Pietiek ar to, ka izmanto labu hostu un regulāri taisa tabulu backup. Es piemēram sēžu uz nano.lv un pilnīgi visas darbības, ko veicis lietotājs varu redzēt no servera puses, tur gan redzu IP adreses, bet pēc tām varu atšifrēt arī lietotāju. Ja vajag kaut ko atjaunot, tad patinu atpakaļ backup par vienu dienu vai vairākām un izvelku ārā izdarītās izmaiņas un saglabājo to, kas pazudis.

Link to comment
Share on other sites

Es personiski neredzu jēgu intereses pēc glabāt visus lietotāja soļus.

Parastaam web lapam tik tiesham nav jegas glabat shdus datus, bet ir situaacijas kur tas var buut ljoti noderiigs, piemeram veikals, (vai jebkada lapa kas saistiita ar finanseem )

Arii CMS nenak par ljaunu Logs, vismaz var parbaudiit vai kads nav ko lieku 'savarijis'...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...