Jump to content
php.lv forumi

Gmail's citiem sūta vēstules


KarlisBa

Recommended Posts

Sveiki!

Baigie joki parādījušies, mans gmail e-pasts pēkšņi nolēmis uz savu roku sūtīt pazīstamiem un nepazīstamiem personāžiem e-pastus manā vārdā, protams, tie e-pasti nekur neaizsūtās, bet fakts kā tāds. Ā, nē, viens tomēr ir sasniedzis savu galamērķi. Laikam kaut kādā botu tīklā būšu iekļuvis... Kādam ir kādas idejas kā kaut kā filtrēt izejošās vēstules, vai arī, kā no šī draņķa atbrīvoties? Cik skatos filtrēt var ienākošās vēstules, bet kā pie velna var sūtīt no mana e-pasta, tā jau viņu reti kur ierakstu, kur nu vēl paroli būšu nozaudējis...

Link to comment
Share on other sites

Sveiki!

Baigie joki parādījušies, mans gmail e-pasts pēkšņi nolēmis uz savu roku sūtīt pazīstamiem un nepazīstamiem personāžiem e-pastus manā vārdā, protams, tie e-pasti nekur neaizsūtās, bet fakts kā tāds. Ā, nē, viens tomēr ir sasniedzis savu galamērķi. Laikam kaut kādā botu tīklā būšu iekļuvis... Kādam ir kādas idejas kā kaut kā filtrēt izejošās vēstules, vai arī, kā no šī draņķa atbrīvoties? Cik skatos filtrēt var ienākošās vēstules, bet kā pie velna var sūtīt no mana e-pasta, tā jau viņu reti kur ierakstu, kur nu vēl paroli būšu nozaudējis...

 

Tas, ka saudzē savu e-pasta adresi (kas ir visai apsveicami) tevi neglābj no tā, ka citu (saņēmēju) dators ir inficēts un nodrošina Spam listes ar tavu e-pasta adresi. Kā tu secināji, ka Gmail sūta no tava konta vēstules? Vai Gmail web vide arī norāda Sent folderī, ka tu esi izsūtījis kaut ko? Kā tu sazinies ar Gmail? (IMAP/Webmail, utt.)

Link to comment
Share on other sites

Nu secināju es to tā, ka Gmails lielāko daļu no spam vēstulēm neaizsūtīja, bet parādīja, ka tās nav nosūtītas, bet tas droši vien bija tāpēc, ka viena tāda vēstule jau bija nosūtīta, kura arī rādās pie "Sent Mail", un tā ir nosūtīta kādiem 8. cilvēkiem. Labi, daļa no tiem ir kaut kādu mazsvarīgu firmu e-pasti, kuri man īpaši neuztrauc, bet 2. cilvēki jau man paspēja atrakstīt sašutuma pārpilnu vēstuli, ko es tur viņiem sūtu... Gmailam slēdzos klāt tikai un vienīgi caur brauzeri, precīzāk "Google chrome". Tāpēc arī biju izbrīnīts, ka tiek sūtīts no mana e-pasta. Datora OS "Windows Vista" noskenēju gan ar "Windows defender", gan ar "Kaspersky Anti-Virus 2009" - viss tīrs. Vakar paskatījos, ka gmail filtri neaptur sūtāmās vēstules, kuras satur kādu noteiktu tekstu, bet tikai atzīmē, ka tāds ir piefiksēts, kas savukārt nozīmē, ka man vairs nav ideju kā cīnīties ar šo problēmu. Labi, šis spams tika izsūtīts tikai vienreiz, vakar, bet, kur garantija, ka nesūtīsies vēlreiz...

Link to comment
Share on other sites

Jā, tiešām citu ideju nav, kā nomainīt paroli. Vai browserī izmanto paroļu atcerēšanos? Es varētu ieteikt to turpmāk nedarīt, jo tas tikai papildus rada šādas iespējas nesankcionēti tām piekļūt. Iespējams, ka kāds ir ticis pie tavas paroles, un izmanto Gmail SMTP servisu ar tava konta datiem. Ja to vēstuļu nav daudz, tad izskatās, ka tas varētu būt manuāls pasākums. Ja tūkstošiem - tad gan kāds bots.

Link to comment
Share on other sites

Kā jau teicu, PC noskenēju, nekas netika atrasts. Browseris ir Google Chrome, un paroļu atcerēšanās nav pilnīgi nevienam saitam. Spama sūtīšana no mana e-pasta nenotiek intensīvi, īstenībā, šī bija tikai otrā reizi, pašā pirmajā, kas bija pirms kādām 2-3 nedēļām neviena no smap vēstulēm neaizsūtījās, gmail pats tas apstādināja.

 

EDĪTE:

Tikko sapratu, ka pirmais spams tika nosūtīts tajā brīdī, kad man dators ne tikai no interneta bija atslēgts, bet arī no strāvas, kas savukārt nozīmē, ka ļaunais monstrs nav manā datorā. Tagad nomainīju paroli, un tad jau laiks rādīs.

Edited by KarlisBa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...