Jump to content
php.lv forumi

par include un lapas ātrdarbību


Jay Kay

Recommended Posts

čau!

 

ja man nav pieejama DB un es visu informāciju, saturu(ne kodu) turu mainīgajos 4 atsevišķos valodas (lv, ru, eng, de) failos. katrs šāds fails satur apm. 10 000 charu. katru reizi kā ielādējas lapa tiek inkludots viss valodas fails ar 10 000 chariem. lapā ir 4 sadaļas un katrai sadaļai 3 apakšsadaļas. tātad katru reizi tiek inkludots 12x vairāk nekā attiecīgā lapa satur.

 

protams, zinu, ka serveris nosūta lietotāja brauzerim tikai to, ko tam liek nosūtīt ne jau visu, bet serveris jau katru reizi ielasa šos 10 000 charu + kods. es zinu, ka tas patiesībā ir relatīvi maz un vajag krietni vairāk, lai serveris sāktu bremzēt, bet gribu saprast kā vispareizāk būtu darīt.

 

vai man labāk katru valodas failu vēl sadalīt 4 daļās vai arī tas neko īpašu nemainīs?

Link to comment
Share on other sites

Labāk parādi, kādu daļu no tā, kas ir tie 10 000 chari. Un kur ir problēma, kāpēc tu nevari izmantot DB? Kaut vai uz failiem bāzēto SQLite ?

man tā lapa stāv netā. gribēt jau gribēju izmantot DB, bet skatoties uz host piedāvājumu izdomāju, ka varētu arī iztikt, jo kopā man lapa ir apmēram 1MB.

 

failos viss stāv masīvos

piemērs no LV.php, ja sadaļa "Par mums" un apakšsadaļa "Kāpēc mērkaķis nokrita no koka?".

 

$title['about-us']['why-the-monkey-fell-down']='<p>Kādēļ mērkaķis nokrita no koka?</p>';

$content['about-us']['why-the-monkey-fell-down']='<p>Tādēļ, ka viņš bija miris</p>';

 

bet, piem, ENG.php mainās tikai saturs, bet ne masīva nosaukums. tādā garā.

 

būtībā serveris katru reizi ielasa diezgan daudz lieku informāciju. to es zinu. bet cik daudz ir daudz, lai tas jau sāktu ietekmēt ātrumu? vispār kā mēra servera darbības ātrumu? varētu pats ņemt un salīdzināt.

Edited by Jay Kay
Link to comment
Share on other sites

man tā lapa stāv netā. gribēt jau gribēju izmantot DB, bet skatoties uz host piedāvājumu izdomāju, ka varētu arī iztikt, jo kopā man lapa ir apmēram 1MB.

Un dom ka citiem lapas 'stav' majas gramatplauktaa???

 

1Mb ir Ljoti maz.. gandriiz jebkursh hostings (bezmaksas) piedavas ka minimums 5Mb ( mazaku piedavajumu nesmu redzejis)

Piedevam glabajot failos ipashi vietu neietaupiisi, pat pie lielaaka datu apjoma zaudesi

(kutvai uz mainiga pieraksta rekjina)

--

Ja nu tomer glabaa failos, tad megjini vismaz sadaliit logjiskaas daljaas..

1. mainigie kurus ielasiisi VISAS lapas ( menju, copiraits, virsraksti, kljudas pazinjojumi etc.)

2. dotas sadaljas contents - kas nu tev tur ir nepieciesams. Tu tachu neladesi visaas sadaljas vienu un to pashu tekstu/informaciju.Attieciigi droshi vari vinju sdaliit pa logjiskam vieniibam ...

Link to comment
Share on other sites

1Mb ir Ljoti maz.. gandriiz jebkursh hostings (bezmaksas) piedavas ka minimums 5Mb ( mazaku piedavajumu nesmu redzejis)

vai tas ir slikti, ka tik maz? ar visām bildēm. nerunāsim par dizainu, bet vari iečekot => www.audits55.lv

 

Piedevam glabajot failos ipashi vietu neietaupiisi, pat pie lielaaka datu apjoma zaudesi

(kutvai uz mainiga pieraksta rekjina)

negribēju ietaupīt neko. neredzēju citu iespēju. pamēģināšu to SQLite uz failiem bāzēto, jo DB pie hostinga man nav pieejams.

 

Ja nu tomer glabaa failos, tad megjini vismaz sadaliit logjiskaas daljaas..

1. mainigie kurus ielasiisi VISAS lapas ( menju, copiraits, virsraksti, kljudas pazinjojumi etc.)

2. dotas sadaljas contents - kas nu tev tur ir nepieciesams. Tu tachu neladesi visaas sadaljas vienu un to pashu tekstu/informaciju.Attieciigi droshi vari vinju sdaliit pa logjiskam vieniibam ...

 

To es gribu arī darīt - šos failus sadalīt vēl sīkāk, bet man galvenais jautājums bija, cik ļoti es iegūšu uz ātruma rēķina? vai tā būs ievērojama atšķirība? serveris taču visu nolasa un aprēķina ļoti ātri, bet kur sākās robeža, kad ielādējot vairāk nekā vajag, ātrums tiek zaudēts ievērojami? vai es pats varu izmērīt servera ātrumu, salīdzināt šādi un šitādi.

Link to comment
Share on other sites

Te tu vari vienkārši paspēlēties ar xdebug, palaid caur xdebug un paskaties cik ilgi konkrētā faila ielāde tur aizņems.

 

Jebkurā gadījumā pie lapas apmeklējuma 100 cilvēki dienā tu nekādu ātrdarbības starpību nejutīsi.

Link to comment
Share on other sites

Te tu vari vienkārši paspēlēties ar xdebug, palaid caur xdebug un paskaties cik ilgi konkrētā faila ielāde tur aizņems.

 

Jebkurā gadījumā pie lapas apmeklējuma 100 cilvēki dienā tu nekādu ātrdarbības starpību nejutīsi.

 

 

paldies - to arī gribēju dzirdēt. tad es šajā gadījumā neko īpašu neiegūšu ātrdarbībā, ja sadalīšu tos failus sīkāk.

Link to comment
Share on other sites

šad tad šī tēma parādās, gan jau ka ātrākais (bet ne vienkāršāk uztaisāmais/maintainojamais) ir codez'a variants

- glabā tulkojumus db

- html'am izmanto templeitus, kur tulkojamās vietas ir aizvietojamas ar localizēto tekstu no db,

- scriptu, kas iziet cauri visiem templeitiem un aizpilda tulkojamās vietas ar tulkojumu no db, rezultātu pieglabā folderī <valoda>/<templeits>.php

- lapa lai darbojas ar templeitiem, kas ir iztulkoti vajadzīgai valodai.

- kad maini tulkojumu, pārģenerē iztulkotos templeitus.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...