Jump to content
php.lv forumi

Liels failu daudzums direktorijā


GS_

Recommended Posts

Sveiki,

 

Ir ~90.000 maza izmēra bilžu - kā tos labāk saglabāt lai būtu mazāka noslodze uz servera tos apstrādajot ?

 

1)Saglabat viena folderi

 

2)Saglabat vairakos folderos

 

Ir kadi citi ieteikumi ?

 

Kategorizet nav iespejams jo pieprasijumi bus dazadi, ka ir labak liels failu daudzums viena folderi vai liels folderu daudzums ar mazaku failu daudzumu ? Vai pilnigi vienalga ka pasam ertak ?

Link to comment
Share on other sites

Dali pa folderiem pēc identifikatora beigām ņemot kādus pāris simbolus, piemēram:

 

id: 1

atrodas mapē 01/

 

id 12345

atrodas mapē 45/

 

Ja ņemsi pirmos ciparus, tad pie leciena uz nākamo desmitu/simtu/tūkstoti/miljonu tev faili nevienmērīgi sadalīsies.

Piemēram, brīdī, kad id sasniegs 1 000 000, tev sanāktu uzreiz visus nākamos 100 000 failus mest vienā mapē. Dalot pēc pēdējiem cipariem sadalījums ir vienmērīgāks.

Link to comment
Share on other sites

Ja mēs naivi pieņamam par failu sistēmas indeksēšanā izmantoto bāzi skaitli 256, tad tā arī to koku varam veidot... Ne vairāk par 256 failiem/direktorijām mapē:

dziļumu varam izrēķināt log256(90000)=lg(90000)/lg(256/10) (ja mani atmiņa no vidusskolas laikiem neviļ)

lg(90000)/lg(256)

Link to comment
Share on other sites

Ja mēs naivi pieņamam par failu sistēmas indeksēšanā izmantoto bāzi skaitli 256, tad tā arī to koku varam veidot... Ne vairāk par 256 failiem/direktorijām mapē:

dziļumu varam izrēķināt log256(90000)=lg(90000)/lg(256/10) (ja mani atmiņa no vidusskolas laikiem neviļ)

lg(90000)/lg(256)

btw šāds "dziļums" ir tikai 2 :))

echo log(90000) / log(256);  // 2.0572

Link to comment
Share on other sites

hmm 200 - 256 man tomēr liekas tā pamaz. drīzāk jau varētu kādu štuku vai pāris štukas, lai nav tik daudz tie folderi

 

 

Principa tads bija galvenais jautajums - ko vieglak serverim apstradat failus vai folderus :D

Link to comment
Share on other sites

man liekas, ka serverim ir pofig :P

nju labi, teorētiskais pamatojums ir tāds, ka linuxā bija kkā tā, ka gan faili gan direktorijas visi ir faili ;)

 

tobish direktorija ir fails ar failu sarakstu, kas ir šajā direktorijā (bet varbūt tā nebija :D)

Edited by 2easy
Link to comment
Share on other sites

Ja tev ir tiešas norādes uz failiem, tad manuprāt nav nekāda starpība (vari glabāt to visu kaut vienā direktorijā ja failsistēma to atļauj - taču tas nebūs ērti pašam). Ja tu kā "explorerī" katru reizi nolasi/attēlo visu direktorijas saturu, tad vajag atrast optimālo elementu skaitu direktorijā. Būtiskas atšķirības starp failiem un direktorijām failu sistēmas līmenī nav.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...