Jump to content
php.lv forumi

jaut. par izvades fukcijām uz ekrāna..


blondine

Recommended Posts

nē, inline htmlā rakstu pilno <br />. protams, ka nedalu stringu uz pusēm tikai tāpēc vien, lai pa vidu ieliktu BR. tad nesanāks īsāk, bet tieši otrādi! :P

 

to BR man ir ērti izmantot ciklā formējot kkādu stringu, kuram galā vajag piekonkatenēt vienu pašu '<br />' (kad pārējais html ir uzģenerēts ar funkcijām). tad ar konstanti sanāk par 6 baitiem mazāk jāraksta. kr4 optimizācijas ieguvums baitos: 8 -> 2 (75% ir daudz)

 

vsp es atkarībā no situācijas dažreiz ģenerēju html, bet dažreiz pats rakstu html. kā man ērtāk. starp citu dažreiz tieši rakstu (nevis ģenerēju) dēļ lasāmības/pārskatāmības. kr4 pieeja ir elastīga ;)

 

sanāk pusi html sarakstīt funkcijas izsaukšanā. Es labāk ietu nošauties

lol, no! funkcijas izsaukšanā tikai padod string, kurš jau ir saformēts iepriekš: fr($s)

savukārt to $s formē tā, lai ui kods būts pārskatāms un viegli uztverams. par visu ir padomāts... :D:D:D

Edited by 2easy
Link to comment
Share on other sites

Aha, ļoti gudri... Nedaudz pārspēlējam, un...

 

function to_echo($value)
{
   echo $value;
}

to_echo('Teksts.'); // echo 'Teksts.';

 

Doh! :D

 

Bet par tiem 10k rindiņu "putras failiem" ar foxsk8 jau runāju, un piekrītu viņam. Jāizmanto kāds template engine: paš-kodēts, vai nu, piemēram, Smarty! :)

Edited by daGrevis
Link to comment
Share on other sites

Skatoties, kas tiek domaats ar template engine. Ja kaut kas taads kaa Smarty, tad tas man liekas shausmiigi nelietderiigi, jo es, personiigi, neredzu kaadu labumu sniedz Smarty shajaa gadiijumaa:

 

PHP

<div>
   <p><?php echo $text; ?></p>
</div>

 

vai veel iisaaks PHP

<div>
   <p><?= $text ?></p>
</div>

 

Smarty:

<div>
   <p>{$text}</p>
</div>

 

Nekaada labuma un lieks resursu teerinjsh un galvas piebaazhana ar, buutiibaa, jaunu valodu.

 

Es priekshroku dotu vienkaarshi MVC patterna izmantoshanai bez liekiem overkill...

 

EDIT:

 

daGrevis: 2easy neizmantotu taadu f-ju. Vinjsh izmantotu kaut ko shaadu :D

 

/**
* p kaa saiisinaajums no print :)
*/
function p($v) {
   echo $v;
}

p('OMG this is short');

 

EDIT2:

 

pats palaboshu sevi - re kaa veel iisaak

 

function p($v) { echo $v; }

p('OMG! This is even shorter o_O');

Edited by rATRIJS
Link to comment
Share on other sites

Labums, rATRIJS, ir tāds, ka nejaucam valodas kopā. HTML tiek atdalīts no PHP. :) Nav putra! Dizainerim, lai labotu dizaina failus, nav jāzin PHP. Paņem nedaudz grūtāku funkciju kā, piemēram, "while" ciklu...

 

Smarty: {while $x as $i}.

Link to comment
Share on other sites

rATRIJS ir labi uzķēris manu domu gaitu ^^

dažreiz šādi shortcut/alias noder, taču priekš echo es to nelietoju, jo ir ērti rakstīt echo bez iekavām. ja definētu

function e($s) {echo $s;}

tad izsaukt to vajadzētu ar e(); taču vieglāk ir ierakstīt 4x burtus + space nekā 1x burtu un 2x iekavas :D

 

taču man ir epg() - echo page, kurai padod title un content (ir vēl citas līdzīgas content generation funkcijas)

Edited by 2easy
Link to comment
Share on other sites

Labums, rATRIJS, ir tāds, ka nejaucam valodas kopā. HTML tiek atdalīts no PHP. :) Nav putra! Dizainerim, lai labotu dizaina failus, nav jāzin PHP

dizainerim tiešām nav jāzin php. dizainerim ir jādzīvo savā Photoshop pasaulē ^^ Edited by 2easy
Link to comment
Share on other sites

Labums, rATRIJS, ir tāds, ka nejaucam valodas kopā. HTML tiek atdalīts no PHP. :) Nav putra! Dizainerim, lai labotu dizaina failus, nav jāzin PHP. Paņem nedaudz grūtāku funkciju kā, piemēram, "while" ciklu...

 

Smarty: {while $x as $i}.

 

daGrevis, nedomāju ka kaut kādam dizainerim vieglāk būtu iemācīties tos smarty ciklsu, nevis php ciklus: for, while, foreach :) do-while...

Edited by briedis
Link to comment
Share on other sites

Tiehsi taa - vieglaak ir iemaaciities php nepiecieshamaas lietas, jo tas tik un taa buus lietots biezhaak un buus noderiigaak.

 

Smarty (nezinu sintaksi)

<div>
   {while ka_te_izsaukt_fju?()}
       <p>Random stuff</p>
   {/while}
</div>

 

PHP

<div>
   <? while( return_true_or_false_at_random() ) : ?>
       <p>Random stuff</p>
   <? endwhile; ?>
</div>

 

abos gadiijumos PHP ir nodaliits no HTML. Visus mainiigos sataisam ieksh Controller. Un izvadam template. Piedevaam, pienjemu, ka Smarty noteikti nav tik universaals kaa PHP :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...