Jump to content
php.lv forumi

UTF-8 Opera un Mozilla


Undeaded

Recommended Posts

Man te ir jautajums ka var uztaisit laj Opera un Mozilla pati lasija charsetu un rada labi ka uzrakstits koda?

 

Ja es spiedu pogu mainit valodu no krievu uz angļu (arī windows-1251) - viss ok, bet ja es mainišu uz UTF-8 latviešu valodu - tad burti kurie ar garumzimem bus neprareizi uzkrakstiti. Brauzeri Opera un Mozilla neredz ka iesledzas UTF-8 charset un doma ka ir tas pats windows-1251, bet koda viss ok rada (skript izmainija charsetu).

 

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">

 

Internet Explorera viss labi strada.

Ja Opera pašam uzlikt UTF-8 charset - viss bus ok, bet atpakaļ uz krievu valodu bus tas pats un vajadzes atkal pašam mainit charset brauzeri.

Mozilla tas pats bet vinja nesaglaba sajtu, kuram tu pats uzdodi charsetu brauzeri.

 

Varbut kaut-ko var index.php uzrakstit? Meta? vaj ko citu... varbut vispar valodas skripta?

 

Internet Explorera viss labi strada

Edited by Undeaded
Link to comment
Share on other sites

Vai ta nav labak uzlikt shita to encodingu? + varetu but, ka pashus failus ari jaglaba utf8 kodejuma + var apskatities, kada encondiga serveris datus suta atpakal

<?php
header('Content-Type: text/html; charset=utf-8');
?>

Link to comment
Share on other sites

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
</head>
<body>.....

nezinu kas tur var nestradaat, uzliec normali (stacionari) utf-8 , un aizmirsti par kodejuma problemam , normali straada visos brauzeros

IE, FF, Opera, Safari ...

+ parliecinies ka tev uz brauzera stav atkjekseet AUTO , nevis kaads konkrets carsets...

Link to comment
Share on other sites

un topics tiek parverst par drazu (:

Link to comment
Share on other sites

un topics tiek parverst par drazu (:

a tur vinjam vieta??

Ja jau cilveks Nemak vai Negrib izlasiit foruma sadaljas Temu tad ...

---

PHP un PHP :)

Šeit tiek apspriestas visas lietas, kuras saistītas ar jaunumiem iekš PHP -- problēmas, kuras ir sastopamas jaunajās versijās, trūkumi, iespējamie uzlabojumi, u.t.t.

---

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...