Jump to content
php.lv forumi

PHP Web Based IS Developer


Pitbull

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nu pamatā Latvijas ekonomiskai krīzei ir negatīva importa eksporta bilance daudzu gadu garumā. Mums vienkārši vairs nav naudas, lai kaut ko vēl pirktu no ārzemēm, bet no turienes mēs pērkam gandrīz visu.

Starp citu arī ASV pašlaik ir krīze, tur visi fondi un akcijas iet lejā. Visi ņem naudu ārā no lielajiem fondiem un nezin, kur grūst. Dzirdēju, ka ir aktivizējie Eņģeļu investīcju tirgus, tais skaitā arī e-komercijā. Tas nozīme, ka ASV fondi ir gatavi dod dažus miljonus investīcijas, tikai par labu ideju un pierādījumu, ka ideju varēsi veikt.

Jautājums paliek: Vai Latvijas developeri ir spējīgi radīt tādu produktu kā Facebook vai Skype? Kurš pāris gados sasniedz daudzu miljardu vērtību?

Camoon, saņemās!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Jautājums paliek: Vai Latvijas developeri ir spējīgi radīt tādu produktu kā Facebook vai Skype? Kurš pāris gados sasniedz daudzu miljardu vērtību?

Camoon, saņemās!!! :)

 

Atbilde šim jautājumam ir zināma jau tagad - NĒ!!! Kāpēc??

Gluži vienkārši - šai sabiedrībā tomēr dominē nenovīdība un mantrausība! Lai kādi ūberkoderi te būtu (par kādiem neesmu dzirdējis), tik un tā nekas nesanāks, jo nebūs komandas darbs, vienošanās par pīrāga dalīšanu, uzmešanas utt. Tas nekam neder, lai uztaisītu kaut ko ģeniālu - ir jābūt ļoti spēcīgam kodolam un neizjaucamam!

Link to comment
Share on other sites

Piekriitot, Drupal par kopeejo situaacijas veerteejumu, viens no iemesliem kaapeec pie mums nav straujas attistiibas ir kvalificeetu kadru tuukums.

Piemeeram, Latvijas kompaanija ar franshiizi izpleshas Braziilijas tirguu un meklee vadiitaaju ar pieraadaamu tirdznieciibas kvalitaati, sektora p[aarzinaashanu un valodas zinaashanaam.

Kaa vinjiem to dariit? Caur Braziilijas CV Online?

Tas par "liekeeziem" un attistiibu.

Otra lieta ir taa, ka vieteejie profi nemaak sevi pozicioneet darba tirguu. CV taadaas formaas, kuras pat klienti neskataas, speeju un prasmju apraksti vaaji, lai gan izrunaajoties ar konkreeto cilveeku kluust skaidrs, ka vinsh ir pelnijis daudz vairaak un var ieguut daudz labaaku darbu, pareizi pozicioneejot sevi darba deveejam.

Biezi darba deveeji uzraada paarspiileetas prasiibas un samazinaatas atliidziibas, tieshi taapeec karjeras konsultanti var sabalanseet abu pushu prasiibas, paliidzeet kandidaatam pareizi pieprasiit atliidziibu un sataisiit CV. Atrast savaam prasmeem atbilstoshu darbu.

Kandidaati biezi vien neredz aisberga sleepto dalju, taadeel arii bbiezi ir vilshanaas.

Kaa jau teicu, esmu atveerts profesionaaljiem un manu darbu apmaksaa darba deveejs. Ar ko riskee kandidaats nosuutot CV? Katra pasha izveele kaa veidot savu karjeru. Ja man uzkaraas kompis es mekleeju profi, un maksaaju. Shinii gadiijumaa - jaamaksaa nav :)

Mans epasts ir kaut kur augstaak.

Visiem jauku dienu!

Link to comment
Share on other sites

Atbilde šim jautājumam ir zināma jau tagad - NĒ!!! Kāpēc??

Gluži vienkārši - šai sabiedrībā tomēr dominē nenovīdība un mantrausība! Lai kādi ūberkoderi te būtu (par kādiem neesmu dzirdējis), tik un tā nekas nesanāks, jo nebūs komandas darbs, vienošanās par pīrāga dalīšanu, uzmešanas utt. Tas nekam neder, lai uztaisītu kaut ko ģeniālu - ir jābūt ļoti spēcīgam kodolam un neizjaucamam!

Domaaju, ka tas no personiskaas saskarsmes ar cilveekiem. Jaadomaa pozitiivi, tad arii pozitiivi cilveeki piesaistiisies. Dotajaa briidii mans klients piedaavaa 50procentu liidzdaliibu jau straadaajoshaa web projektaa, vajadziigi koderi, kreatiivas direktors, reklaamas menedzeris - piedaavaajumaa dalja no akcijaam un dalja no pelnjas. ieguldiijumaa darbs in idejas. Sfeera - banku, investiiciju paklapojumi, progresaa - Latvijas analogs xging vai linkedin. Kaadam interesee varu sakontakteet.

Link to comment
Share on other sites

Piekriitot, Drupal par kopeejo situaacijas veerteejumu, viens no iemesliem kaapeec pie mums nav straujas attistiibas ir kvalificeetu kadru tuukums.
Bet - trūkst profesionalitātes...

 

 

Muļķības.. LV skatoties uz mazo un iznīkstošo iedzīvotāju skaitu ir pietiekami daudz kvalificētu speciālistu kā arī radītie produkti ir diezgan unikāli un interesanti - starpība ir, ka kā jau daži cilvēki minēja "šai sabiedrībā tomēr dominē nenovīdība un mantrausība" taču es gribētu teikt ka skaudība un kaut kādi aizvainojuma kompleksi.. (var kautvai pārliecināties dažos nesenajos foruma topicos)

 

Neatkarīgi no projekta/ieceres/risinājuma atradīsies kaudze ar "guru" (lai arī paši neko sasnieguši nav) (baisi populāri pēdējā laikā kļuvis tā saucamo blogeru "rantings") kas nu ņems un nozākās konkrētā projekta virzītājus nemaz nepadomājot par veidu kā pašiem piedalīties vai kaut ko uzlabot.. Līdz ar to cilvēki kas parasti bīda kaut kādus projektus IT jomā vai nu lai aiztaupītu sev negācijas īpaši nebazunē vietējai auditorijai vai arī vienkārši koncentrējas naudas pelnīšanai..

 

Jūs ziniet kādu OS projektu kur piedalās kāds letiņš? Es īsti nē..

Tai pašā laikā lietuvieši / igauņi nemaz nerunājot par citām ap Baltijas jūras dzīvojošām ciltīm ir gana daudz..

 

 

 

Bet nu turpinot čīkstēt pašiem par sevi un vienam par otru (ko faktiski sanāk daru arī es tagad) kā arī ievēlot kanalizācijas speciālistus attiecīgos amatos mēs tiksim "tālu" :)

Link to comment
Share on other sites

Lūdzu nevajag taisīt bezjēdzīgas QUOTEs

 

Nu redzi Roze, ja saak msg ar vaardu Mulkiibas, taatad ir jau izveidojies viedoklis. par nenoviidiibu es jau mineeju - maaka daliities ir biznesa pamataa. Unja cilveeks negrib neko dariit, jo baidaas no apkaarteejo veerteejuma - sliktaak pasham. Be positive!

Praats ir kaa izpletnis, tas darbojas tikai ja ir atveerts!

Pienjeemumi nogalina jebkuru ideju un biznesu. man likas, ka visi, visapkaart, vienmeer, nenoviidiigi, - manaa leksikonaa taadu vaardu nav. vai es censhos tos izsleegt, jo tie sashaurina opcijas, rezultaataa, koncentraacija uz probleemaam nevis uz risinaajumiem.

Probleema ir Uzdevuma otrais vaards.

Link to comment
Share on other sites

Muļķības ir par izteikto apgalvojumu..

 

Unja cilveeks negrib neko dariit, jo baidaas no apkaarteejo veerteejuma - sliktaak pasham. Be positive!
Mana doma bija par to ka cilvēki dara utt, bet tākā "vietējais" vērtējums reti kad ir pozitīvs vai noderīgs, tad īsti nav vērts censties kaut ko parādīt - kas rada arī priekšstatu (arī Tev), ka kaut kads trūkst - speciālistu, ideju, risinājumu, lai arī patiesībā suns ir aprakts kur citur..
Link to comment
Share on other sites

Lūdzu nevajag taisīt bezjēdzīgas QUOTEs

 

Nu mans prieksstats balstiits pieredzee. Piemeeram, tas pats SKYPE un veel viens Dublinas projekts, pie kura straadaaju - vajadziigi oracle dba, unix engineer, disaster recovery spec, un veel virkne citu.... Pie kam man vng vai latvieshu vai citi. Logiski ka saakumaa piedaavaaju vieteejiem - publisko CV nav, tiam kam ir alga uz vietas 3x mazaaka par ppiedaavaato, bet grib 2x lielaaku par piedaavaato. Rezultaataa vieglaak atrast specus UK, vacijaa, kuri publisko CV, ir gatavi uznemties atbildiibu un straadaat. Man jau vng, es mekleeju kur vieglaak. VNk gribaas lai kaads muuseejais arii nostartee, ne tikai indieshi un pakistaanieshi.

Rezultaataa sanjemu uzkaasienu - forumaa - tipa liekeezi, utt.... laikam jau taisniiba par nenoviidiibu.

Tikai kas traucee sataisiit labu CV, un buut gatavam jauniem izaicinaajumiem? slinkums vai bailes?

Link to comment
Share on other sites

Lūdzu nevajag taisīt bezjēdzīgas QUOTEs

 

Probleema jau nav reejeejoes, bet faktaa ka vinjus njem pieree! Vnk jaiemacaas straadaat negaidot, kad kaads uzsitiis uz pleca. Tas ko jau teicu. profesionalitaates truukums. Arii vadiibaa un menedzmentaa.

Link to comment
Share on other sites

Nedomāju, ka, tas ka citi noliek, varētu būt traucēklis kadam projektam aiziet pasaulē. Ja arī ir traucēklis, tad kaut kas nav projekta bīdītājam ar psihi kārtībā.

Kas attiecas uz pašiem projektiem, tad mūsdienās IT un konkrēti WEBs ir diezgan attīstīts un nu vairs nevar uzcepot ielogošanos, profilus un vēl dažas funkcijas, izveidot pasaulē ejošu projektu. Ir vajadzīga kvalitāte un pie tam labāka par jau esošajiem, ja grib izsisties. Bet, lai radītu kvalitatīvu produktu, vajag pietiekami daudz kvalitatīva personāla. Bet, lai dabūtu pietiekami daudz kvalitatīva personāla un gadu vai diviem, kamēr produkts tiek radīts un nenes peļņu, pat te Latvijā, vajag diezgan lielas investīcijas.

Tātad, lai noalgoti vismaz 15 inženierus uz 1,5 gadiem, tas ir 15*2000Ls/mēn*18mēn= 540k Ls / 0,48 = 1,125 M $

Plus vēl pieskaitam serverus, telpu īri, grāmatvedību un vēl visādus sīkumus. Bez 1,5-2 M $ investīcijām pasaules mēroga projektu nepavilkt.

Latvijā neviens tik lielas investīcijas idejā nav gatavs ielikt, savukārt uz ārzemēm ir daudz grūtāk dabūt kontaktus, vai pat vispār idejas autors nezin, kur meklēt šādas investīcijas.

Paņemsim to pašu ASV, Silikona ieleju. Tur dažas pilsētiņas, tādas, kā Palo Alto, sastāv no 1/3 inženieriem. Tur ir divas no labākajām augstkolām MIT un STI. Tur nelielā reģionā ir koncentrēts viens no lielākajiem pasaules intelektuālajiem potenciāliem. Tas pats par sevi vēl nav pārākums, bet investori uz to vietu skatās savādāk. Tur katru dienu ir viena vai vairākas firmas, kuras uz idejas pamata vidēji saņem no 2-10 miljoniem $ investīcijas. Jāatcerās, ka arī skyps saņēma, ja nemaldos, $2M eņģeļu investīcijas.

 

 

Lai Latvijā radītu kaut ko lielu, tad ir divi varianti:

1)Jāatrod laba ideja un jāatrod vismaz $2M investīcijas;

2)Jāapvienojās 5-10 labākajiem koderiem, un ieguldot savu darbu jārada produkts. Šis orais variants ir ļoti, ļoti nestabils, jo, pat Latvijas koderim ir jāēd un reti, kurš ir gatavs strādāt, cerot, ka augļi varētu nākt atpakaļ tikai pēc 2 gadiem. Un pat šai gadījumā neiztikt bez investīcijām, jo ir vajadzīgi serveri, ir vajadzīgas darba telpas.

Link to comment
Share on other sites

Lūdzu nevajag taisīt bezjēdzīgas QUOTEs

 

Neesmu specs tehniskajaas detaljaas, bet savstarpeejaas un darba attieciibaas veel ljoti taals celsh ejams. Es klientam nepiedaavaatu cilveekus, kuri labi speci buudami nav izsalkushi, peec naudas, slavas, neatkariibas, panaakumiem .....

Un kur atrast 10labaakos Latvijas koderus? man radies iespaids ka tas ir kaa modes industrijaa - viens otru slavaa, vai nopel un uz taa veidojaas uskata labs- slikts.

Kur mekleet un kaa noteikt labs vai slikts koderis? Pieredze, sasniegumi, speejas.... ?

Link to comment
Share on other sites

Koderis ir tik labs, cik daudz gatavs no sevis ielikt un cik loģiski spēj domāt + pieredze - viennozīmīgi.

Uz Latvijas augstkolu "produktiem" vari pat neskatīties - tie, ka viņi ir "bakalauri" vai "maģistri" diemžēl neko PĀRĀK daudz nenozīmē, kura Latvijas augstskola ir tik spēcīga IT specifiskajos jautājumos, lai varētu uzcept spējīgu speciālistu, kurš būtu pārāks par vietējo entuziastu, kurš 10 gadus ar interesi ir darbojies savā sfērā un daudz ko uzzinājis? Teiksim tā - neviena! IT ir teorijas, bet prakse tomēr ir pārāk - es teoriju varu izlasīt grāmatā mēneša laikā, cits jautājums - cik ilgi un veiksmīgi to esmu pielietojis praksē!

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...