Jump to content
php.lv forumi

Insert into un select, vai var?


Sasa

Recommended Posts

Ja es gribu pievienot tabulai jaunas vērtības tad man ir jāizveido jauna kolonna tabulu redaktorā vai var kaut kā automātiski jau pašā INSER INTO ierakstīt kaut ko kas man izveidotu jaunu kolonu.

 

ā un kas bija tas iekš SELECT ka es pie vērtības pieliku klāt AS un tad nosaukumu?

Link to comment
Share on other sites

Posts tāds, man, diezgan nesaprotams.

Tu taču zini ar ko atšķiras tabulas kolona no tabulas rindas? Tu labi zini, ka tev katru reizi ievietojot jaunu rindu vajag pievienot arī kolonu?

 

Par otru jautājumu: SELECT kolona AS k ...

Link to comment
Share on other sites

Insertā nevar izveidot jaunu kolonnu. Tam ir domāts

Alter table ...

 

select t1.name as t1_name, t2.name as t2_name, t2.options from table1 t1, table2 t2

mysql_fetch_assoc atgriezīs t1_name, t2_name, options

Link to comment
Share on other sites

>Ja es gribu pievienot tabulai jaunas vērtības tad man ir jāizveido jauna kolonna tabulu redaktorā vai var kaut kā automātiski jau pašā INSER INTO ierakstīt kaut ko kas man izveidotu

>jaunu kolonu.

 

Kā jau cilvēki raksta jaunu kolonu pieliek ar alter table pieņemot, ka DBVS ir MYSQL doki par šo ir šeit. Tur pat ir piemērs kā pielikt kolonu. Tas GUI redaktors patiesība darīs to pašu tikai norādīsi to lietotājam "draudzīgā" veidā.

Ja Tev šīs darbības ir jādara pie katra inserta (vai bieži) jāmaina tabulu struktūra, tad ir vērts padomāt par tabulu dizainu, jo tas ir ļoti apšaubāmi...

 

>ā un kas bija tas iekš SELECT ka es pie vērtības pieliku klāt AS un tad nosaukumu?

Vienkāršs SQL Select teikums 4 piemērs vai MySQL dokos Select sintakse.

 

Gints

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...