Jump to content
php.lv forumi

Smejmoon

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  35
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Website URL
  http://smejmoon.lv
 • ICQ
  0

Smejmoon's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 1. Kapēc nelietot globālu mainīgo $My_super_db_connection, ko inicializē faila sākumā?
 2. Smejmoon

  md5...

  Nē, vienkārši no miljons sākotnējiem stringiem daži bija vienādi. Tev kriptogrāfija ir darbs vai aizraušanās?
 3. Smejmoon

  md5...

  Heh. Izskatās uz maniem pseidopedagoģiskajiem centieniem ir atsaucies tikai cilvēks, kurš pats jau to zin. :) Vai Tev, Aleksej, ir arī kāds blogs ar rss, jo boot.lv un php.lv forumiem nesekoju? Vai vienkārši rss? Es vakars paskatījos kas notiek ar ja md5 pielieto uz 1000000 randomā uzģenerētiem 6simbolus gariem stringiem (25**6). Novirzes randomā parādījās(998391 dažādi pleinteksti), bet md5 hash katram bija savadāks. (nu bet salīdzinot 16 baitus ar sešiem, tā arī varētu būt). Bet es nonācu pie secinājuma, ka 6 simbolu garas paroles varētu kost vaļā mājas apstākļos. ko sauc par pirmtēlu? kā latviski sauc plaintext?
 4. Smejmoon

  md5...

  :) Piekrītu, ka nav vērts uztraukties. Man tikai uznāca izglītošanas tieksmes. Reku 1996 gada papīrs no RSA. Pirmās 6 lpp ir par MD5. Kautkad nesen bija viens labāks uzbrukums. ftp://ftp.rsasecurity.com/pub/cryptobytes/crypto2n2.pdf
 5. Smejmoon

  md5...

  nav teikts. piemeeram: h =(x) x XOR 1231243, h(h(x)) = x pilnās pārlases laiks patiešām md5 gadījumā ir milzīgs, bet atkārtota hashošana neko nedos. tad labāk pievienot plaintekstam kautkādu stringu. y = md5(x+'secret key') kapēc 2x md5 ir sliktāks? tapēc, ka katru reizi tiek zaudēta informācija. pirmajā reizē no nezincik liela bitu daudzuma tiek radīts 128 bitus garš digests. un katru reizi samazinās unikālo hashu skaits. vietu datubāzē tas aizņem: 2 ** 128 * 16 / (1024 *1024) == 5192296858534827628530496329220096 Mb, tā ka pilnā pārlase ir nereāla. Bet ja parole ir no mazajiem burtiem un cipariem un 6 simbolus gara, tad pilno pārlasi veikt ir reāli.
 6. Smejmoon

  md5...

  1) nevajag atkodēt, bet piemeklēt stringu, kas dod tādu pašu hašu. 2) vairākkādt izmantojot vienu un to pašu vai līdzīgu algoritmu drošība nevis palielinās, bet samazinās, tāpat, kā vairrākkārtīgi zipojot vienu failu tas pēc pirmās reizes kļūst tikai lielāks. 3) ja nu kādu tas interesē, tad jaunieši strādā pie md5 piemeklēšanas un šis tas ir izdevies. 4) ja nu kādu tas uztrauc, tad md5 ir tikai viens no sajaukšanas algoritmiem. :) 0) atkodēt nav iespējams. md5 vai sha-1 nav nekāda bijekcija.
 7. Python, PHP, Perl (jaunākās versijas un citas versijas pēc pieprasījuma), MySQL un tās vraperi, mod_rewrite vai kas labāks, logfaili bet daudz svarīgāk ir lai hostrings: - rūpētos par drošību, - taisītu bekapus - informētu par izmaiņām - būtu sasniedzams; kritiskos gadījumos pusstundas laikā pa tālruni, nekritiskos darba dienas laikā pa e-pastu; - būtu pietiekoši vieta rezervē un ātra līnija; lielākoties nav svarīgi, bet dažreiz ir: webmeils, shells, ilgi skrienošie procesi;
 8. 'private' ir tikai konvencija. Kompilatoram var paliidzeet dazhiem pienjeemumiem. Reaali jeegas no taas nav lielaakas, kaa no jebkura cita veida, kaa paskaidrot citiem, gar ko graabstiities un gar ko ne. Ja Tu neuzticies citiem, tad iesaku izmantot fasaadi, dokumentaaciju ar LIELIEM burtiem vai paarliecinoshaaku konvenciju kaa piemeeram 'm_memberVariable' iekš Javas, C++ vai '__memberVariable' ieksh Pythona. Kritiis aciis :) #define private public
 9. Viņas netika pabeigtas roku līkuma dēļ vai kā? Kā tas tiek kompensēts? Package_subpackage_class ??
 10. OOP ir abstrakcijas veids. Funkcijas tiek grupētas kopā ar datiem, kurus tās izmanto. Diemžēl vai par laimi mazos piemēros nevar attēlot to priekšrocību. Lielos projektos, kur pieaug sarežģītība var veidot objektus, kā jaunus - problēmai specifiskus klucīšus un būvēt tālāk no tiem. Ja ir problēmas ar ātrdarbību, tad papriekšu jānosaka, kur tās ir, tikai tad ir jēga bojāt koda lasāmību optimizācijas dēļ. Atvainojos, par neskaidro rakstu.
 11. Ir alternatīva - katram lietot MS SourceSafe un vienam integreet kopaa. Es par to domaaju un pats CVS taisos tikai pamēģināt. CVS tapēc, ka tas ir pieejams visur un visi to zin un nav atkarīgs no OS. Hostēt to vari arī pats. :)
 12. Iesaku pamēģināt CVS vai kādu labāku source control sitēmu.
 13. Es gribu pirmo singltonu uzprogrammēt, bet nemaz neceru :) Zēni varbūt uztaisat latviešu RSS aggregatoru, kam ir uz Bayesian filtriem (vai kautkā krutāk) veidota kategorizēšanas sistēma. Gan blogiem gan ierakstiem. (sāp gan ja lieto vārdu refaktorēt nezinot vārdu tests :()
 14. http://www.perlpronews.com/perlpronews-48-...xpressions.html Ja vari iztikt bez, labāk iztiec, jo lasāmus (atkalizmantojamus) regexpus gadās redzēt reti aiku reti.
 15. HTML 4.01 pret XHTML 1.0 Lūdzu piemēru, kapēc vieglāk rakstīt kodu? Tu ar roku raksti HTMLu vai ģenerē?
×
×
 • Create New...