Jump to content
php.lv forumi

neonz

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  79
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by neonz

 1. Operai ielikt lapu grāmatzīmes aizliegt nevar vispār, savukārt tādas lietas, ka labās peles pogas aizliegumu var atslēgt, neatslēdzot JavaScript vispār.
 2. Varēja jau vismaz tik atklātā veidā nelikt nojaust, ko vēlas darīt. Bet vispār pret šitādiem varētu līdzēt http://hackers.lv/?id=2501 :)
 3. Šķiet, ka tēmas autors nesaprot atšķirību starp divām dažādām lietām - birkām (tagiem) un entitijām (entities). Birka ir (turpinājumā citāts no termini.lv): "Kods, kas valodā HTML identificē kādu elementu (piemēram, noteiktu dokumenta daļu), lai globālā tīmekļa pārlūkprogramma varētu nodrošināt tā izspīdināšanu displeja ekrānā. Šajā gadījumā tagus ievieto leņķiekavās." (piem. <b>, <i>, <u>), savukārt entitjas ir SGML konstrukcija, kas ļauj lapā izvadīt speciālos simbolus, ko nevar lietot normālā veidā (piem. > lai dabūtu >, < lai dabūtu <, & lai dabūtu &). Tātad, html_entity_decode() lieto, lai atkodētu entitijas (pārveidotu > par >, < par <, utt.), savukārt lai izvāktu HTML birkas lieto strip_tags().
 4. Nu a bet vai ta ir arī kāds cits SQL manuālis latviski ko reklamēt? ;)
 5. A es vispār lietoju Operu un Tu man neko ar JavaScript neaizliegsi! :ph34r:
 6. tas pats, kas outgļuks jeb kā M$ dēvē to Outlook Express :D Par outgļuku, cik zinu, parasti dēvē Outlook nevis Outlook Express, kas ir divas dažādas programmas. ;)
 7. neonz

  Enter par <br>

  nl2br() vienīgs neies kopā ar XHTML pie PHP versijas < 4.0.5, jo taisa par <br>, nevis <br /> so, universālāks risinājums tomēr būs $teksts = str_replace("\n", '<br />', $teksts); Savukārt, Venom ieteiktais $teksts = str_replace("\r", '<br />', $teksts) ir galīgi slikti, jo "\r" taisīs tikai Windows paarlūki, uncies sūtīs tikai "\n".
 8. 1) Loģiski, ka tiek izvadīta pašreizējā IP, nevis komentētāja IP, jo tu no vides mainīgijiem savāc tekošo IP un mēģini šamo attēlot. Lai dabūtu komentētāja IP, tev tas IP ir jāglabā tur pat, kur glabā pašus viesugrāmatas ierakstus. 2) Iesaku tev tos getenv() aizstāt ar $_SERVER, būs ātrāk. Jo getenv() ir funkcija, savukārt $_SERVER - gatavs masīvs. Tb, raksti nevis @getenv("HTTP_CLIENT_IP"), bet $_SERVER['HTTP_CLIENT_IP'].
 9. nu nu... Par tādu summu var izdzīvot, ja nav jāmaksā par dzīvokli, elektrību, internetu un jāēd 100% par savu naudu.
 10. Problēma ir iekš šīs rindiņas: PHP to uztver kā PHP koda saakumu, bet tur ierauga pēc viņa domām mistisku kodu "xml version...", kas šamam liekas pilnīgi aplams. Aizstāj ar: <?php echo '<?xml version="1.0"?>'; ?>
 11. Bez vajadzības izmantot sesijas, manuprāt, nav vēlams. Tās tomēr vairāk noslogo gan servera galu, gan klienta galu, kā arī piedrazo vai nu URLi ar sesijas id, vai klienta datoru ar cepumiņu.
 12. neonz

  Clean Urls

  mod_rewrite nav vienīgais risinājums. Var taisīt arī caur 404 kļūdas lapu (kas gan, manuprāt, ir diezgan anāli, jo piedrazo logus), kā arī izmantojot ForceType. Priekšrocības tādas, ka mod_rewrite ne vienmēr ir pieinstalēts, savukārt šīs divas ir Apache's core features. Skat. http://www.phpbuilder.com/columns/tim19990117.php3
 13. Intersēja tāda lieta, vai JavaScript ir kādi līdzekļi ar ko dabūt lietotāja iezīmēto TEXTAREA fragmentu, kā arī kursora pozīciju iekš TEXTAREA.
 14. Rodas taapeec, ka man bez ieraksta SELECToshanas no vienas tabulas papildus ir jaaSELECTee bilde no otras tabulas.
 15. Tik tiko vel staastiju, kaa es bildes glabaaju fs nevis db, bet jau naakamajaa dienaa uzradaas vienam projektinjam vajadziiba glabaat db. Bet probleema ir ieksh taa, ka noteikti buus tabulaa vairaaki ieraksti ar identiskaam bildeem (taa nav bilzhu tabula, vienkaarshi ierakstam klaat var buut bildiite). Intereseeja, ko MySQL dara, ja dazhaados ierakstos sastop identiskus BLOB laukus - glabaa fs vinjus vienreiz vai vairaakas reizes? Jo ja vinjsh nav tik gudrs, lai glabaatu vienreiz, naaksies taisiit taam bildeem atsevishkju tabulu, un tad tajaa pirmajaa glabaat tikai bildes id, bet tas man nepatiktu, jo prasiitu liekus querijus.
 16. Iisti viiri backupus netaisa? ;)
 17. Gudriem antipopupiem (kaa Opera) parasti liek "Block unwanted pop-ups only", kas shaadus neblokjees.
 18. Es glabaaju bildes failusisteemaa un db metu tikai bildes realtiivo celju un izmeeru. Eerti un vienkaarshi - jaunas bildes uzmetam pa FTP vai SCP un tad db tik iemetam bildes celju un izmeeru.
 19. Vai Tev tieshaam shkjiet, ka kaads te speciaali deelj tevis baaziis virsuu kaukaadu tur CutePHP? Iesaku tev doties uz kaut kaadiem CutePHP forumiem (vajadzeetu taadiem buut) un prasiit paliidziibu tur.
 20. neonz

  kāpēc XML?

  Nu ja jau piemet kaadu sakariigu infu, nevis vienkaarshi tukshi papljaapaa, ta jau jeega ir - tam kas sagooglees (sasietos, salatnetos, ...) sho teemu buus pieejama pilniigaaka informaacija. :)
 21. A tu kaa to iedomaajies, PHP scenaarijs "uzminees" kad tu postee HTML kodu un kad tev vaig to HTML "admineeshanai" (blockquote, utt...)?! Vieniigais ko varu ieteikt, ar htmlspecialchars() konvertee HTML kodu uz skataamu nevis izpildaamu formu un papildus ievies kaukaadu bbCode-veida pseidokodu, ko konvertee uz HTML ar str_replace(). Admin formaa vareetu izskatiities shaadi: Mees te varam liekt ierakstus [b]arii boldaa[/b] [blockquote] shis ir citaats <p>kuraa HTML tagi paraadaas kaa tagi</p> [/blockquote]
 22. Nope, XHTML Mobile Profile. ("It extends XHTML Basic with modules, elements and attributes to provide a richer authoring language.")
 23. Unicode nav UTF-8. UTF-8 ir Unicode. Liidziigi kaa Ford ir automobiilis, bet automobiilis nav Ford. Jo Unicode var tikt enkodeets arii kaa UTF-7 vai UTF-16.
×
×
 • Create New...