Jump to content
php.lv forumi

Leotard

Reģistrētie lietotāji
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

About Leotard

 • Rank
  Māceklis

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @tewin - Nevajag tik ļoti piepūst vaigus. Tici vai ne, bet biznesā IT ir apkalpojošā sfēra. Un, tici vai ne, cilvēkam pie rakstāmgalda 99% gadījumu ir dziļi pie vienas vietas, vai programma, kuras interfeisā viņš izbolītām acīm baksta ar peli, ir rakstīta C# vai Vizuālajā Beisikā, kamēr vien tā dara to, kas no tās prasīts.
 2. Interesants projekts izklausās, starp citu. Vēlu veiksmes!
 3. Pats negribi uztaisīt? Darbs vienam weekendam.
 4. > Un tagad reality check - tā kā Tu pats vairākas reizes teici, ka neesi iepriekš strādājis par programmētāju un nav ne jausmas, kā noteikt projekta cenu, tad ir pamats domāt, ka atalgojumam par šo projektu jābūt ZEM vidējās algas. Iespējams, pat diezgan zemāk, nevis tikai 100 eur zemāk. Tam nav nekādas nozīmes. var šai situācijā figurē kā uzņēmējs, un var noteikt jebkuru cenu. Ja viņš māk pārdot produktu un to reāli radīt, ir absolūti irrelevant, vai viņš ir strādājis par programmētāju, vai nē. Kodam nav pat jābūt izcili labam - programmai ir jābūt labai no lietotāja viedokļa, tas ir viss. Viņš var paprasīt 100 000, bet var arī uztaisīt par velti nākotnes pasūtījumu vārdā. Tevis minētie apsvērumi ir tas, kā domā cilvēks, kas pārdod tirgū savu darbaspēku, proti - pats ir prece, nevis uzņēmējs. ;) var pārdod preci - viņš nepārdod savu darba laiku. Manā skatījumā, pareizais šādā situācijā ir taisni vienoties par fiksētu cenu un atrunāt pamata kritērijus, pēc kā tiks vērtēts vai pasūtījums ir vai nav izpildīts. Pārējais jau ir tavā ziņā - vari bliezt pa dienām, vari bliezt pa naktīm, vari atdot lai uztaisa cits - pilnīga brīvība. Koda veidu, apjomu un kvalitāti arī nosaki pats - klientu neinteresē kods, klientu interesē smuks interfeiss un lai programma atvieglo viņam dzīvi, tas ir viss.
 5. Mans subjektīvais viedoklis: 2k - smieklīga summa, nekādā gadījumā. 5k - varbūt, atkarīgs no tā, cik liels, sarežģits un oriģināls patiesībā ir darbs. Vai tiksi galā pāris mēnešos? Kas ar garantijju/uzturēšanu? 10k - iespējams, ja jāparedz arī garantija un kādi atliktie maksājumi. Man šķiet, ka darījuma summa varētu bū robežās starp 5k un 10k. Ja tas būs vairāk par 10k, klients var negribēt maksāt. Ja zem 5k - jāpadomā, vai pašam ir vērts ķēpāties. Ņem vērā, ka šī ir pārdošanas cena bez PVN, no kā, iespējams, jānoskaita nodokļi, tā ka uz rokām tev sanāks mazāk. Tur atkal jautājums, vai tu to gribi saņemt algā vai atstāsi uzņēmumā un izņemsi dividendēs, vai vispār ziedosi to uzņēmuma attīstībai. Atceries, ka viss aizņem vairāk laika kā likās un ir sarežģītāk nekā likās, un Tev var nākties arī citu neizdarīto darbu, t. sk. darīt klienta darāmo un viņa vietā pieņemt lēmumus. Tā ka visus paredzētos grafikus droši var reizināt ar 2, un darbu apjomus arī, labi ja.
 6. Tas kantoris atstāj ne visai zolīdu pirmo iespaidu, atvainojos par atklātību.
 7. Leotard

  Darba uzdevumi

  Tas Tev kursa darbam vajadzīgs? ;)
 8. Yess! Paldies par ideju! Izskatās, ka strādā (skat. bildi). Varētu būt praksē vienkāršākais risinājums. Uztaisīšu trigeri, kurš uz INSERT un UPDATE izrēķina zortēšanas lauka vērtību un šķirošu pēc tā. MySQL ļautiņiem vajadzētu aiziet tuksnesī un pārdomāt dzīvi - kā var pieļaut tik kliedzošus defektus. Latviskais collation pat nespēj A no Ā atšķirt. Kaunējušies būtu!
 9. Hei! Nu, lūk. Patiesība ir vēl interesantāka. Izskatās, ka kārtošana ir Ok visiem līdzskaņiem, bet nestrādā nevienam patskanim. Sazin ko te var darīt... Collation utf8mb4_latvian_ci :
 10. Ir tāds krievu vārds "zanuda". Tulkojumā : You must be fun at parties.
 11. !Yess! Tu vari, lūdzams, dot kādu norādi, kur tos kodējuma secības failus meklēt? Jā, lasu, ka arī skandināvi ar to mokās. Teorētiski jā (utf_latvian_ci, utf8mb4_latvian_ci), bet... bet praksē pffft!
 12. Hehe! Nein! utf8_unicode_ci vai utf8mb4_unicode_ci šķiro ignorējot diakritiskās zīmes. utf_latvian_ci vai utf8mb4_latvian_ci šķiro daļēji pareizi, kā bildē - C/Č ir pareizi, A/Ā ir nepareizi.
 13. MySQL nekorekti strādā teksta šķirošana latviešu valodā. Proti, MySQL atsevišķos gadījumos neredz starpību starp burtiem ar un bez diakritiskajām zīmēm. Piemēram, normāli strādā šķirošana burtiem C/Č, taču burti A/Ā MySQL acīs ir absolūti vienādi. Rezultātā ORDER BY izdod ārā bezjēdzīgu fufeli. Rezultāts nemainās (tai ziņā, ka sviests vien sanāk), nomainot collation (gan dažādi UTF-8 varianti, gan cp1257) - viss viens. Daļējas sekmes ir izmantojot BINARY atslēgas vārdu, bet tik un tā miskaste vien sanāk, jo visi rezultāti ar diakritiskajām zīmēm aizlec uz saraksta galu (sākumā nāk vsi A-Z, tad visi Ā-Ž). Jautājums - kādi būtu ieteikumi problēmas risināšanai? Kā normāli sašķirot tekstu latviešu valodā? Attēlā problēmas ilustrācija - burti C/Č šķirojas pareizi, bet burti A/Ā - nē (collation utf8_latvian_ci).
 14. Leotard

  WP web izstrāde

  Tu kaut kādu vispārēju aprakstu varētu dot, lai skaidrs par ko runa. Parasti jau, ja negrib zaudēt 10 ādas, vienkārši paņem gatavu dizainu un pielāgo sev. Bezmaksas vai pirkto šablonu. Individuāls dizains nekad nebūs pa lēto, ja vien tā nav tik tiešām viena lapa HTML ar tekstu pāris rindās - tipa, landing page jeb vizītkarte.
 15. Jā. Tas beigās iezīmējas gandrīz vai par labāko variantu. Ja tas pasākums nav liels, labāk uztaisīt ko savu, nekā mocīties ar simts svešu cilvēku saražotu gļukainu krāmu. Tik tam vajag vairāk laika un nopietnāku pieeju, nekā mocīties ar simts svešu cilvēku saražotu gļukainu krāmu. Tā ka tas ir labo darbu sarakstā. :D
×
×
 • Create New...